Sayfa 580/790 İlkİlk ... 80480530570578579580581582590630680 ... SonSon
Arama sonucu : 6317 madde; 4,633 - 4,640 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Arkadaşlar selamün aleyküm,
    Fort temettü veriyormuş, bugün hisse alsam bana da verirler mi?

2.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Çok yakışıklı, çok karizmatik, çok seksi ve çok akıllıyım

Bu özelliklerim ile her yıl demet tüüü den önce ki son akşam satıyor ertesi sabah hissse fiyatı demet tüüüü kadar düşünce alıyorum, ben bu işten çok kar ediyorum.

Siz saftirikler 2 gün sonra paranızın hesaba geçmesini beklerken o 2 günde hisse fiyatı demet tüüü kadar çıkınca siz almaya geldiğinizde size satıyor hepinizi kopartıyorum. Ulan ben bu işi çok iyi yapıyorum.

https://youtu.be/weM25Wata5c?si=uxDfqRdI0_2yFAik
    Az insan çok huzur

3. FROTO diye yazılır, KRAL diye okunur

4. Koç dediysek Vehbi Koç demedik, Şendana aile kasabı Hayri Koç
    Az insan çok huzur

5. Bir şirketin büyüyeceğini şöyle kabataslak ölçebiliriz?
    Bir şirket su anki kapasitesi için yatırım yapıyor mu?
    Bir şirket sektörün talep hızına göre kapasite artısı yapıp pazar payı kapabiliyor mu?
    Bir şirket bunu uzun süre de devam ettirecek mi?
    Bu soruları cevaplarsak önümüzdeki yıllar için o zaman o şirketin geçmişteki gibi büyüyebileceğini belirleyebiliriz.
    Bir şirket yükselen temettü ile de geri dönüşüm sağlıyorsa maliyet azaltımı yapılabilir.Koydugun parayı geri alıyorsun gibi.
    (Dolar bazlı hesaplamak lazım)
    Su anki dolar degerinin de artacağını -baska sektörlere göre kıyaslayarak- hesapladıgımızda o zaman yatırımın verimi ortaya çıkar.

Buffet bir şirketin hendek gücüne önem verir.
    bir şirket baskın olarak malını satıyorsa ar ge si varsa diye düşünebiliriz.Nakit akısı da sağlamsa buffet sever.Ve bu büyüme için ona bir fikir verir.

Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Bir şirketin büyüyeceğini şöyle kabataslak ölçebiliriz?
    Bir şirket su anki kapasitesi için yatırım yapıyor mu?
    Bir şirket sektörün talep hızına göre kapasite artısı yapıp pazar payı kapabiliyor mu?
    Bir şirket bunu uzun süre de devam ettirecek mi?
    Bu soruları cevaplarsak önümüzdeki yıllar için o zaman o şirketin geçmişteki gibi büyüyebileceğini belirleyebiliriz.
    Bir şirket yükselen temettü ile de geri dönüşüm sağlıyorsa maliyet azaltımı yapılabilir.Koydugun parayı geri alıyorsun gibi.
    (Dolar bazlı hesaplamak lazım)
    Su anki dolar degerinin de artacağını -baska sektörlere göre kıyaslayarak- hesapladıgımızda o zaman yatırımın verimi ortaya çıkar.

Buffet bir şirketin hendek gücüne önem verir.
    bir şirket baskın olarak malını satıyorsa ar ge si varsa diye düşünebiliriz.Nakit akısı da sağlamsa buffet sever.Ve bu büyüme için ona bir fikir verir.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Uzun süre devam ettirecek mi durumunu ar ge ve ihracat özelliği ile ben ölçüyorum.
    Ar ge ve ihracat o şirketin rekabet ve büyümesi için fikir verir.
    Rekabet eden ve ihracatını arttıran şirket diğer nakit akıslarını da bence iyi halleder.
    Her sey yerli yerine oturur ama patrona bağlı.
    Patron da iyi olursa nimetini yer.
    Bu özellikler şişede de var ama şişede patron karı paylaşmayı sevmiyor.Dolayısıyla baskı yasanıyor hissede cogu zaman(Tek faktör bu değil ama bu önemli etken)
    Büyüyen şirketin büyüyen temettüsü mühim benim için.
    Ytd

Sayfa 580/790 İlkİlk ... 80480530570578579580581582590630680 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •