Sayfa 57/757 İlkİlk ... 747555657585967107157557 ... SonSon
Arama sonucu : 6049 madde; 449 - 456 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by thanandar Yazıyı Oku
    O halde ben tavsiye vereyim
    Şu an James Rickards'ın Yeni Büyük Çöküş kitabını okuyorum.
    Yakın geçmişimizdeki pandemi ile ABD finansal çöküşünü (çöküşün altını çiziyorum) anlatıyor.
    Zaman geçmeden, günümüze fikir olması açısından tavsiye ederim.
    Syg.
    Hemen not alıyorum tesekkürler.

2.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Nolcak bu Romanya toplamaz mı işleri Koçlar orda?
    koç beceriksiz vizyonsuz insanlar.
    3 KOYUN VERSENIZ 2 SINI KAYBEDER GELİRLER

3.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    koç beceriksiz vizyonsuz insanlar.
    3 KOYUN VERSENIZ 2 SINI KAYBEDER GELİRLER
    Napmak lazım şimdi…
    Moralim bozuldu ben böyle düşünmemiştim;(
    Eyvah ki ne eyvah;(

4. kayaları delen dalgaların gücü de...
    abi zaten önemli olan lot sayısı...
    biz otururken fabrika çalışı...
    falanca temettü sitesine göre temettüyle tekrar hisse als...
    günlük grafikte fincanın kulpu oluşu...

tutamadım kendimi, özlü sözler söyleyesim geldi. ama en sevdiğim laf "şşşttt uyandırmayın sazanları". çok seviyorum bu lafı. yani borsacı borsacıya ancak bu kadar tatlış, bu kadar samimi bir söz söyleyebilir. bir borsacı size "şşşttt uyandırma sazanları" diyorsa, o iyi, saf bir insandır.

tavsiye değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
    kayaları delen dalgaların gücü de...
    abi zaten önemli olan lot sayısı...
    biz otururken fabrika çalışı...
    falanca temettü sitesine göre temettüyle tekrar hisse als...
    günlük grafikte fincanın kulpu oluşu...

tutamadım kendimi, özlü sözler söyleyesim geldi. ama en sevdiğim laf "şşşttt uyandırmayın sazanları". çok seviyorum bu lafı. yani borsacı borsacıya ancak bu kadar tatlış, bu kadar samimi bir söz söyleyebilir. bir borsacı size "şşşttt uyandırma sazanları" diyorsa, o iyi, saf bir insandır.

tavsiye değildir.
    Kurtlukta düşeni yemek kanundur.

6. Romanya ya niye bu kadar takınıldı anlamdım.2023 sunumunda hedef 210 bin olarak verildi..Geçen sene 93 bin..ilk çeyrekte %5 ilk düşüş var satışlarda ..bu normal..herkesin öyle..Ford un senelik sunumlarına bakın geçmişe yönelik,sonra ileriye doğru kontrol edin..Romanya da sıkıntı yok,hatta en hızlı entegrasyonlardan biri satın alındığı tarihe göre..
    Araç başı euro kar geçen seneyle aynı..buda normal hatta iyi..neye göre bilanço kötü deniliyor,işler iyi ye gitmiyor deniliyor anlamıyorum..
    biz aptalmıyız,konjonktürü okuyamıyormuyuz?
    Avrupa faiz arttırıyor,sıkılaşma politikaları var..geçen ay euro bölgesi %8 enflasyon açıkladı..buna rağmen geçen sene ile aynı kar başarısızlık mı?(araç başı euro olarak)
    Dön bizim ülkeye;ihracat yapan bir firmasın ama kur u sabitliyorlar..
    sen çalışanına parayı enflasyon oranında ver,tedarikleri aynı oranda al..ama kur sabit
    adil bir kurda 100 tl olacak bilançon 76 tl oldu..
    buna rağmen iyi bilanço ..bankaların fiyatlarında dolar ve altın alış satış arası 1 tl makas var..ülke böyle..artı birde tahtakale fiyatları var.
    tüm bunlara rağmen ÖZKAYNAK artışı 3 kat...8 b den 22 b ye...bu defter değeri demektir...
    yok Ford iyi değilmiş,satışlar kötüymüş,ciro düşmüş,mühendisleri togg a kaptırmış,üretim düşmüş,Romanya bizi mahvetmiş misin miş...engelleyin gitsin..
    Ford,ülkenin en sağlam 2 kağıdından biridir.......

7.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    Romanya ya niye bu kadar takınıldı anlamdım.2023 sunumunda hedef 210 bin olarak verildi..Geçen sene 93 bin..ilk çeyrekte %5 ilk düşüş var satışlarda ..bu normal..herkesin öyle..Ford un senelik sunumlarına bakın geçmişe yönelik,sonra ileriye doğru kontrol edin..Romanya da sıkıntı yok,hatta en hızlı entegrasyonlardan biri satın alındığı tarihe göre..
    Araç başı euro kar geçen seneyle aynı..buda normal hatta iyi..neye göre bilanço kötü deniliyor,işler iyi ye gitmiyor deniliyor anlamıyorum..
    biz aptalmıyız,konjonktürü okuyamıyormuyuz?
    Avrupa faiz arttırıyor,sıkılaşma politikaları var..geçen ay euro bölgesi %8 enflasyon açıkladı..buna rağmen geçen sene ile aynı kar başarısızlık mı?(araç başı euro olarak)
    Dön bizim ülkeye;ihracat yapan bir firmasın ama kur u sabitliyorlar..
    sen çalışanına parayı enflasyon oranında ver,tedarikleri aynı oranda al..ama kur sabit
    adil bir kurda 100 tl olacak bilançon 76 tl oldu..
    buna rağmen iyi bilanço ..bankaların fiyatlarında dolar ve altın alış satış arası 1 tl makas var..ülke böyle..artı birde tahtakale fiyatları var.
    tüm bunlara rağmen ÖZKAYNAK artışı 3 kat...8 b den 22 b ye...bu defter değeri demektir...
    yok Ford iyi değilmiş,satışlar kötüymüş,ciro düşmüş,mühendisleri togg a kaptırmış,üretim düşmüş,Romanya bizi mahvetmiş misin miş...engelleyin gitsin..
    Ford,ülkenin en sağlam 2 kağıdından biridir.......
    Biz pandemi döneminde batmıştık
    Anayasa kitapçığı döneminde batmıştık
    Koalisyonlar döneminde batmıştık
    Ama o günlerden gelen adamlar var
    Hisse taşıyan
    Şu anda iş yapmıyorlar
    Yalıkavakta-türkbükünde teknedeler
    Bırak ülkede ne olursa olsun yürüyecek koç holding şirketinde hissen olsun
    Alabiliyorsan al alamıyorsan kapat ve taşı

Sayfa 57/757 İlkİlk ... 747555657585967107157557 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri