Sayfa 2/338 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 2704 madde; 9 - 16 arası.

Konu: CWENE - CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi AŞ

1. Garanti Bankası bu halka arza katılmıyor galiba. Kötü olmuş.
    Başka bankaya hesap mı açtıracağız yani?

2. https://resimg.net/image/BLyCh
    https://resimg.net/image/BLCsd
    2020 / 2021 / 2022 / 12 aylık bilançolar linki açı bakabilirsiniz . y t d

3. Eşit dağıtımlarda kendisine düşen hisse adedinden daha az hisse talep edenlerden artan fazlalık hisseler kime dağıtılıyor bilen var mı? Yani; dağıtılacak lotu talepte bulunan sayısına böldüğünüzde kişi başı 20 hisse düşüyor fakat bir kişi 10 adet hisse talep etmiş. O kişinin almadığı 10 adet hisse kime gidiyor? CW Enerji gibi yüksek fiyatlı ve lotlu arzlarda bu durum çok olacaktır sanırım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,625
     Alıntı Originally Posted by zelig Yazıyı Oku
    Eşit dağıtımlarda kendisine düşen hisse adedinden daha az hisse talep edenlerden artan fazlalık hisseler kime dağıtılıyor bilen var mı? Yani; dağıtılacak lotu talepte bulunan sayısına böldüğünüzde kişi başı 20 hisse düşüyor fakat bir kişi 10 adet hisse talep etmiş. O kişinin almadığı 10 adet hisse kime gidiyor? CW Enerji gibi yüksek fiyatlı ve lotlu arzlarda bu durum çok olacaktır sanırım.
    önce herkese birer lot verilir, +1+1+1+1......... olarak devam eder.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

5.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    önce herkese birer lot verilir, +1+1+1+1......... olarak devam eder.
    Teşekkürler.

6.  Alıntı Originally Posted by Tarafsız Yazıyı Oku
    13 350 000 000 tl piyasa değeri ne kadar pahalı olduğunu anlatıyor zaten.ytd
    Ben katıldım ama hata mı ettim acaba? 5 tavan çekse yeter bana

O zaman da %60 kadar daha da fazlaşacak piyasa değeri, pahalının da pahalısı mı olacak yani?

7. Eğer 2022 yıl sonu tablolarını baz alırsak bana göre pek pahalı değil. Mevcut arz fiyatı üzerinden F/K'sı 12-15 ve PD/DD'si de 10 civarı bir rakama tekabül eder. Ancak 2022'de faaliyetlerde yaşanan patlama çok enteresan ve sanki biraz şaibeli. 2021'de neredeyse zarar yazacak olup vergi geliri sayesinde makat zoruyla kâr eden şirket, 2022'de brüt kârını 7 katına, esas faaliyet kârını 12 katına ve net kârını 300 katına çıkarıyor. Ha keza dönen varlıkları 495 milyondan bir anda 3 milyara yükseliyor. Bunlara bakınca bir soru işareti uyanıyor bende doğrusu. Kısacası, 2022 tabloları esas alınırsa pahalı değil, 2021 ve 2020 baz alınırsa aşırı pahalı hatta arz fiyatı saçmalık derecesinde. Neye göre yorum yapacağınız size kalmış.

Yazdıklarım deli zırvası olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.

Sayfa 2/338 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •