Sayfa 271/339 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321 ... SonSon
Arama sonucu : 2706 madde; 2,161 - 2,168 arası.

Konu: CWENE - CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi AŞ

1.  Alıntı Originally Posted by NeverGiveUp Yazıyı Oku
    Bu aciklanan vergi bildirimini yorumlayabilecek arkadas var mi.. piyasa olumsuz karsiladi gibi gorunuyor. Kur artisindan dolayi borclulugu yuksek cikmis sanirim yine..
    Kambiyo zararı döviz artışı sebebi ile oluşmuş...
    Ben açıkcası bilanço gelmeden net bir şey diyemem... Brüt kar, esas faaliyet karı vs ye bakmak lazım.
    Piyasada net bir yön yok aslında. İnsanların çoğu bunun bilanço olduğunu bile yazmış..
    Tabi bu belirsizliği yarın nasıl kullanacaklar göreceğiz..

Bugün bu açıklamayı yapmaya gerek varmıydı bilemiyorum. Ama elimde doas da var. O da bu açıklamayı yaptı. Bilançoyu 21 inde açıklayacak...
    Son düzenleme : emregunes; 17-08-2023 saat: 23:47.

2. CW Enerji güneş panelleri Balıkesir'de fabrikanın çatısına kuruldu

CW Enerji, Balıkesir'de faaliyet gösteren bir fabrikanın çatısına güneş enerji santrali (GES) kurulumu yaptı.

Şirketten yapılan açıklaya göre, Balıkesir'deki fabrikanın çatısına 2354,4 kilovat peak (kWp) gücündeki güneş enerji santrali kurulumunu tamamlandı. Fabrika güneş panelleri ile kendi elektriğini üretmeye başladı.

Söz konusu paneller sayesinde fabrika yılda 1 milyon 181 bin 234 kilo karbondioksit eşdeğeri kadar emisyonunun önüne geçecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CW Enerji Üst Yöneticisi Volkan Yılmaz, sürdürülebilir bir gelecek için yeşil enerji yatırımlarının giderek önem kazandığını belirterek, "Maalesef günümüzde çevresel problemler ve iklim değişikliği gün geçtikçe daha büyük bir endişe kaynağı haline geldi. Bu problemlerle mücadele etmek ve sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için artık birçok firma çevre dostu uygulamaları hayata geçiriyor. Bu çerçevede özellikle güneş enerjisi sistemlerine yatırım yapan firmalar hem çevreye karşı sorumluluklarını yerine getirmiş oluyor hem de kendi enerjisini üretebiliyor." ifadelerini kullandı.

Kaynak : Anadolu Ajansı

3. Endeksi çırpıyorlar endeksi çırparken cwene nin düzeltmesinin denk gelmesi hoş oldu şimdi illaki bu bunun gibi hacimle yükselen hisselerden ayrılıp küçük ve beklentili hisselere geçmek isteyen kâr almak isteyen yatırımcı olacaktır böylece cwene de hafifler biraz buralardan yeni maliyetler olmasıda yükselişin devamının daha sağlıklı olması açısından gerekli bişey
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

4. Bazı hisseleri fena patlattılar

5. Bizi de teğet geçmediler

6. Bunlar normal 2 3 ayda %250 giden bir hisse Bi düzeltme şart tekrar coşkuyu yakalaması için 350 380 arası tıkanmıştı şimdi o hedefe bakıp duracak onu geçmesini bekliyecez güç toplayıp yapacak nasıl diğer hisseler yapıyorsa bu da yapacak

7. Ya bu cwenede bi gariplik var, ben de yatirimcisiyim arzdan bu yana fakat hep arada kaliyorum. Yani ne tam anlamiyla guven veriyor ne de ise yaramaz firma diyemiyorum. Hep bi belirsizlik.

1 Kap yok onu anladik bunun sebebi butik isler almasi ufak tefek ama cok is alip surumden kazaniyorlar belli bir meblagin altini kap atmiyorlar.

2 Bu vergi dairesine bildirilen beyannamenin kap atilmasi endeksin de salmasiyla birlikte yatirimciyi tirpanladi. Bunu neden yaptilar? Maksat sadece seffaf olmak adina yatirimci bilgilendirmek mi? Hic atmasalardi daha iyiydi, piyasayi okumaktan bu kadar yoksunlar mi?

3 Gecici vergi beyannamesinde verilen oranlar ile konsolide rapor arasinda fark olacak tamam ama beyanname bize hic mi ipucu vermiyor, firma doviz borcunu eritememis yine yatirimcinin bogazinda kilcik yapacak gibi borcluluk durumu

4 bu bilancolari niye hep gec bildirir bunlar? Gecen sefer de ek sure istemislerdi bu ptesi de bu ceyregin son gunu, yani bu muhasebesini bi gozden gecirmesi lazim guven vermiyor. Niye son gune birakiliyor bilanco?

5 Yapilan isler, arge calismalari vs tumuyle olumlu mu? size de biraz cercici dukkani, 1 milyoncu pazari gibi gelmiyor mu? Yani bir alanda sektor lideri olunmuyor da her seyden biraz biraz gibi.. Savunma sanayine yapilan isler vs bana biraz tiri viri isler gibi geliyor yani boyle gereksiz bir zaman kaybi gibi bu elbette belki de benim vizyonsuzlugum da olabilir belki ben yanlis goruyorum. benim goremedigimi goren arkadas varsa beni aydinlatirsa sevinirim.

6 Bir patronun agirligi bir firma icin her seydir. O firmaya yatirimci olmak icin patron kriteri cok onemli. En cok arada kaldigim konu da patron Tarzan Tarık Sarvan.. Ne bileyim adamin adindan tut, tipine, tavrina kadar bi tuhaflik var. Yani hangi firmanin patronu cikip da bu kadar konusuyor, urun pazarliyor? Ben kontr'un, astor'un ne bileyim gesan'in patronunu vs bilmem.. Tarzan Tarik'i tum hisse yatirimcilari biliyor. Peki napiyor, tiktokta instada urun pazarliyor kucugunden buyugune. Simdi bu adamin Almanya kulturunden yetismesi mi baska bi nedeni mi var bilmiyorum ama patron biraz oturakli olacak agir olacak. Kimi bu duruma caliskan dinamik der ama birak baskalari yapsin sen yonet degil mi..

7 Donemsel olarak birlikte arz oldugu sektor firmasi olsun olmasin daha iyi kazandiranlar oldu fakat hisseyi birileri baskiliyor frenliyor gibi geliyor. Ben de hep dedim sert cikan sert duser vs diye ama giden de gidiyor bu da bi gercek. Hele hele su donemde su akarken testiyi doldurmak gerek bu hep boyle gitmez.

Var mi gorus bildirmek isteyen arkadaslar konusalim/tartisalim..

Bir de bunlari hisse son gunlerde asagi yonlu diye yazmiyorum, dedigim gibi ben de yatirimciyim bilancoyu gormeden tek lot satmak istemedim. Bilancoyu bekleyecegim ve duruma gore hareket edecegim. Bunlar sadece son bir kac haftadir dusunduklerim degil uzun suredir aklimda olan dusunceler. Hep bir arada kalmislik var icimde firmaya karsi, emin olamiyorum. Hatta bir ongorumu de paylasayim eminim bilanco geldiginde de hepimiz yine arada kalacagiz net olumlu ya da net olumsuz olamayacagiz. Yani bir yerlerde bir sorun gorecegiz yine..

Umarim iyi olur ve iyi yerlere gelir.

Bu yazdiklarim benim kisisel not ve düşüncelerim olup, yatirim tavsiyesi degildir.

8. Bir de anlayan ve kaynaga dayandirabilecek olan bi arkadas varsa panel ve depolama isi basta olmak uzere Alfas ile Cwene kiyaslamasi konusunda bana yardimci olabilecek arkadas varsa sevirim.

Alfas primlendi biz bekliyoruz ve potansiyelimiz var evet ama bist yonunden sormuyorum; genel firma olarak soruyorum yani panel ve depolama isinde TR'de Lider firma deyince akliniza hangisi geliyor ve neden? Onun disinda arti ve eksileriyle kiyaslama yapabilen olursa ikrama gecer..

Herkese bol kazanclar..

Sayfa 271/339 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •