Sayfa 285/313 İlkİlk ... 185235275283284285286287295 ... SonSon
Arama sonucu : 2498 madde; 2,273 - 2,280 arası.

Konu: ISMEN - İş Yatırım Menkul Değerler

1. Geçen sene 200lü hacimlerde hisse 35-40 tl leri uygun görüyordu. 250-300lü hacimlerde 40 -45 seviyesindeydi. Şimdi 150 -200 seviyesindeyiz ve yine aynı fiyatlamada. Endeks 9000 üzerine yükseldiğinde, yeni halka arz furyası tekrar başladığında ve faiz indirim mesajları ile beraber hacimlerin 200 ün üzerinde olacağını düşünüyorum. Bu hacimler olduğunda, hisse fiyatlaması da yansıyacaktır

2. Ağustos zamanı hissenin pik yaptığı dönemler bu şekilde düşünüyordum ve öngörüm doğru çıktı. O zamanlar hissenin 50TL olacağı konuşuluyordu. Hacimlere göbekten bağlıyız ve gelecek hacim olasılıkları da bugünden fiyatlanıyor. Zamanlama yapmanın çok zor olduğu bu hissede öngörüler doğru çıkarsa büyük düşüşten kurtaruyor

Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Bence ISMEN bir süre düşecek.

Sebebimse şudur: Ayı piyasasında bist 1x düşerse, aracı kurumlar 2x düşüyor. Çünkü 2x in ilk x i, bist ile beraber hareket, 2.x i ise bist düşükken hacim olmuyor dolasıyla ileriki çeyreklerde kar azalıyor.

ISMEN'in kasasınsa TL olduğu için ve kredi gelirleri de TL olduğu için bugünkü %5 dolar düşüşü, ISMEN'in kasasındaki TL nin değerlenmesine sebep oldu. Diğer değişle ISMEN'in kasası dolar bazında güçlendi.

Rakiplerine baktığımda bugün baya düşüş yediler. Ben ISMEN'in bugün -1 ile kurtarmasını buna bağladım.

Düşüş olacağını düşünmem tamamen panik satışı. Eğer panik satışı başlarsa aracı kurumlar bundan daha çok etkilenir. Tamam kabul kasa her zaman kazanırda, piyasa hisseyi düşürünce de düştü oluyor işte

Kısa vadede aracı kurumların aşağı yönlü çok volatil olacağını düşünüyorum. Bu politika faizi bu kadar sert yapılıp arkasının gelmemesi mümkün değil. Büyük ihtimal mevduat faizleri artacak. Yine kabul, enflasyonun altında faizi kimse sevmez ama, şuanki BİSTTE kredili işlem çok çok fazla. Sadece buranın azalması da borsayı düşürebilir.

Kısaca, kısa vadede düşüş, uzun vadede yine toplayış bekliyorum. Eğer bist 1x düşerse ISMEN 2X, bist 1x artarsa 2x artacak bence.

Heeeeee eğer 50+ faiz gelirsee, artık hacim de düşer ve bilançoya yansıyabilir. Bunun olacağını düşünmüyorum dicemde, bugünde 750 baz puan düşünmüyordum

Kafamızdan uyduruyozda bazen salla pati tutturuyoruz işte

3. Bu hisse hacim komisyon korelasyonu beni üzüyor İSMEN BİR YATIRIM BANKASI bunu neden piyasa anlamıyor burasi içinde aracılık faaliyetleride olan bir YATIRIM BANKASI.

SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Üzülmeyin... Hisse Başına Kãr arttıkça piyasa da ederini bulacaktır.... Sadece bir aracı kurum olarak görenler o zaman görmek ile bakmanın farkını anlayacaklar.
     Alıntı Originally Posted by Wallstreetkartalı Yazıyı Oku
    Bu hisse hacim komisyon korelasyonu beni üzüyor İSMEN BİR YATIRIM BANKASI bunu neden piyasa anlamıyor burasi içinde aracılık faaliyetleride olan bir YATIRIM BANKASI.

SM-G781B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fikirlerim beni baglar asla yatirim tavsiyesi degildir.

5. Kredili pozisyonlar da hacimler ile aynı korelasyonda olduğu için hacim - hisse fiyatı korelasyonundan şikayetçi değilim

7. Deniz 2 milyon lot çizdi bakalim

8. Hacimlerin yüksek seyretmesi çok önemli. Önümüzdeki dönemde belki ısınan endeks düzeltme yapabilir ve hacimler anlık düşüşte, borsa 1 düşerse ismen 2 düşebilir. O dönemlerden sonra önümüzün çok açık olacağını düşünüyorum.

Sebepleri:
    1)Trump kazanması durumunda Erdoğan-Trump ilişkilerinin kuvveti
    2)Faiz döngünün sonuna geldiği mesajının verilmesi (7200 den buralara gelmedeki en büyük güç)
    3)Düşük CDS
    4)Aynı kategorideki ülkelerin borsalarına göre Türkiye'nin geri kalması
    5)Yabancı raporları ve yabancı gelişi.

Şuan hacimlere ve tahmini bilançolara baktığımda, ISMEN'in anlık olarak hakettiği fiyatta olduğunu düşünüyorum. Bundan sonrası yukarıdaki maddelere bağlı.

Sayfa 285/313 İlkİlk ... 185235275283284285286287295 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •