Sayfa 12/1003 İlkİlk ... 210111213142262112512 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 89 - 96 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

1. Ben geçen sene bu zamanlar aldığım ürünlerin fiyatını yazayım. Öncü domates salçası 9 TL. Tukaş biber salçası 1600 Gr 23 TL. Baldo pirinç 10 TL. Lipton demlik poşet çay 100 lu 20 TL. 350 gram et döner 29-33 arasında aldım. Peynir kg 30 Tl. Tereyağı kaymaktan yaptık ortama kg 50 TL. Zeytinyağı Marmarabirlik sızma 5 lt 175 TL. Zeytin 800 Gr 14-25 arasında stokladim. Ayçiçeği yağı 5 lt 40 TL ye aldığım var. Şeker 5 kg 22 den aldığım dan az kaldı sonra 45 ve 99 dan ilave ettim. Duru gliserinli zeytinyağlı sabun 720 Gr 20 tl. Blendaks şampuan 550 ml 26 tl. %20 fındıklı krem çikolata 20 TL tum tavuk 20-30 TL kg. Kuzu Eti 140 TL kg. Bunlar Kasım ayına kadar aldığım ürünler. Şuan depo yada dipfrizde.

Kabul etmek gerekir ki günahını bile malum zihniyete vermeyecek muhalif insanlar için (ben de dahil) tam bir hayal kırıklığı seçim sonucu.
    Evet hatalar yapıldı. Meclis çoğunluğu olmadan cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi sıkıntı. Ama yürütme , bakanlıkları belirleme yetkisi cumhurbaşkanında.
    Az bir ihtimal görsem bile , gidip oyumu tekrar bay Kemal e seve seve ve gurur ile vereceğim. Kim gelirse gelsin erken seçim kaçınılmaz görünüyor , ama en azından özellikle devlet de nüfus , güvenlik , göçmenler , seçim işleri , yerel yönetimler gibi ana omurga yönetim mekanizmasını oluşturan iç işleri bakanlığının akp kontrolünden alınmasına ve olacak erken seçimde devlet gücünü kullanmalarını engel olma yemeğinde bir parça olsa da tuz görevi görmek için ..

3. Şaka maka kk nin başından beri kaldıracağız dediği tek adam sistemi için şimdi millet kk yi tek adam yapmaya oylayacak ahsdshsh

4. CB almak yetmiyor ki. HSYK nin çoğunluğunu meclis atıyor. Akp li avukatlıktan hakim savcı olanlara dokunamazsin, ohal çıkarsan meclisten geçmez yada meclis iptal eder. AYM meclisin belirlediği üç adaydan seçeceksin, bütçe ihtiyacı için tıpkı ABD kongre üyelerinin yaptığı gibi ya maaşları ödemede zorluk çıkacak yada temerrüde düşeceksin. Yani anayasayı delip bir yerden geçmenin yolunu bulmak gerekir yoksa bırakın onlar da patlasın.

KK olduğu CB olduktan sonra tek adam sistemini kaldırma ihtimali var.Oylama bir açıdan bunun için yapılacak.
    RTE ise bu ihtimal yok.
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

6. Bugün Yaşananlar

11.00
    Recep Tayyip Erdoğan Sinan Oğan'la görüşmeyeceğim, Sinan Oğan'a Boyun Eğmeyeceğim.

13.30
    Kemal Kılıçdaroğlu ve Ümit Özdağ görüştü.

14.20
    Recep Tayyip Erdoğan Sinan Oğan'dan randevu Talep etti

17.10
    Recep Tayyip Erdoğan ve Sinan Oğan görüşmesi başladı.

YALAN EKONOMİ

Mb faiz oranı 8,50 - bankalarda faiz %30 dan yüksek.

Mb dolar kuru 19,70 - piyasada 21,00 civarında.

Tüik enflasyon %43 - piyasada enflasyon %100 den yüksek.

İşsizlik ha keza,
    Büyüme verileri ha keza,

Her işiniz yalan, doğru olan hiç bir şeyiniz yok.

7.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Ben geçen sene bu zamanlar aldığım ürünlerin fiyatını yazayım. Öncü domates salçası 9 TL. Tukaş biber salçası 1600 Gr 23 TL. Baldo pirinç 10 TL. Lipton demlik poşet çay 100 lu 20 TL. 350 gram et döner 29-33 arasında aldım. Peynir kg 30 Tl. Tereyağı kaymaktan yaptık ortama kg 50 TL. Zeytinyağı Marmarabirlik sızma 5 lt 175 TL. Zeytin 800 Gr 14-25 arasında stokladim. Ayçiçeği yağı 5 lt 40 TL ye aldığım var. Şeker 5 kg 22 den aldığım dan az kaldı sonra 45 ve 99 dan ilave ettim. Duru gliserinli zeytinyağlı sabun 720 Gr 20 tl. Blendaks şampuan 550 ml 26 tl. %20 fındıklı krem çikolata 20 TL tum tavuk 20-30 TL kg. Kuzu Eti 140 TL kg. Bunlar Kasım ayına kadar aldığım ürünler. Şuan depo yada dipfrizde.
    Bunlar geçen senenin degil=5 sene öncesinin fiyatları.bu kadar da yanlış.yazilmaz .ömrümün yüzde 75 i marketlerde gecmese yiyeceğiz yani..bir kere 5 litre ay çiçek yağı geçen sene 150 liraydı Ukrayna rusya savasi geçen sene Mart'ta basladi....bu sene 140 lira.ne 40 lirasından bahsediyorsunuz..

8. Bir kaç yazar okudum. Evet durum kötü olacak. Ama RTE kazandığında bir daha da telafisi olmayacak. Ülkenin içinden tırtıl geçmiş gibi olacak. Bir nevi kaynak bittiğinde bir delik açtığımızda bunlar çok çabuk dağılır. Mehmet bey ölürse onlarda dağılma olur vs vs. 28 inde gidip kk ile tarafımı belli edeyim.

Sayfa 12/1003 İlkİlk ... 210111213142262112512 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •