Sayfa 785/1003 İlkİlk ... 285685735775783784785786787795835885 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 6,273 - 6,280 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

1.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Artık insanların gözü açıldı eskisi gibi gözü kapalı para harcamıyor.bodrum vb dediğin oteller beş paralık hizmet etmeyen sadece bodrum adı ile fiyatını 10 a katlayan tesisler.
    Şu an belek gloria serenity deyim.5 gecesi 130 bin tl.otel full.
    evet antalya otelleri full.. eylül ayı bile komple dolu.. belek otelleri ile bodrum otelleri kıyaslanamaz bile..
    erken rezervasyonda çoğunun fiyatı uygundu bence.. 3-4 kat arttı fiyatları..

2.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Hayatta manevi olarak değeri olan insanlara karşı tüm görevinizi yerine getirdiğinize inanıyorsanız kendi gelirinizin bir kısmını da kendiniz için harcamanızda ne sakıncası var? Bu yazdığınızın benim yaşadığım 2 ciddi durum ile ne alakası var onları da açıklarsanız sevinirim.saçma bir yorum olmuş sizinkisi.
    Ben şahsen şu an 130 bin tl lik oteli ekim ayında 40 bin tl ye almış isem suç bende mi bugün 130 bin tl olması?
    İnanın saygıdeğer forumdaşım, niyetim kötü değildi. Rabbine nankörlükte benim elime su dökemezsiniz.

Yoksa hakkınızdır, çalışıyorsunuz, iyi yaşamak da sonuna kadar helalinizdir.

Üstüme vazife de değildi aslında ama nedendir bilemiyorum ama o günkü sözleriniz benim aklıma çivi gibi çakıldı. Onun için bugün yazma konusunda şiddetli bir istem duydum. Sizden çok özür dilerim. Kesinlikle sizi üzmek değildi amacım. Gönlünüzce tatiller dilerim. Belki de sizin nezdinizde kendimi kendime anlatmak istedim. İnsan şükrünü de vurgulamalı. Rabbinin sana verdiği nimeti anlat da anlat. (Duha Suresi 11)

Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    İnanın saygıdeğer forumdaşım, niyetim kötü değildi. Rabbine nankörlükte benim elime su dökemezsiniz.

Yoksa hakkınızdır, çalışıyorsunuz, iyi yaşamak da sonuna kadar helalinizdir.

Üstüme vazife de değildi aslında ama nedendir bilemiyorum ama o günkü sözleriniz benim aklıma çivi gibi çakıldı. Onun için bugün yazma konusunda şiddetli bir istem duydum. Sizden çok özür dilerim. Kesinlikle sizi üzmek değildi amacım. Gönlünüzce tatiller dilerim. Belki de sizin nezdinizde kendimi kendime anlatmak istedim. İnsan şükrünü de vurgulamalı. Rabbinin sana verdiği nimeti anlat da anlat. (Duha Suresi 11)

Olayın maddi-dini kısmı ile vurgulamak isterseniz
    1. Benim ödediğim vergilerle benden daha iyi ve şuursuzca harcama yapılıyorsa kendi paramın bir kısmını da kendim için harcamamda sorun görmüyorum.
    2.allah size bir kazanç elde etmenize, maddi güce erişmenize vesile olduysa onu aynı zamanda harcamanız içinde o parayı vermiştir ki o kazançtan herkes faydalansın.
    3. Bu kazancı ihtiyaç sahibi insanlara elinizden geldiğinde dedtek vb olmakta aynı zamanda insanlık için gereklidir.burada isim asla vermem ama forumdan bile insanlara yardım ettiğimi, halen etmeye çalıştığımı söylemek isterim.
    4. Forumda herkes ekonomi kötü diyor ama aramızda açta açıkta kimse olduğunu düşünmüyorum.varsa eski bir üye çocuğuma bez alamıyorum desin 10 dk da 2 yıllık bez parasını toplarım emin olun.
    5.sizin imtihan/sınav-yaratan bağlamında yazdıklarınızı bugün söyleyeceğiniz en son kişi benimdir.memleket olarak ağzından allah kelimesini düşürmeyip arka planda yaptıkları kitaba sığmayacak durumda olan bir dünya insan var şu an memlekette.bugün 1 allahın kulu çıkıp gerçek hayatta benim için 1 tl hakkımı yedi diyemez mesela.

Annemi kaybetmemi , omzumun çıkmasını ve bunların üzerine tatile çıkmamı allahın bir sınavı ile bağdaştırıp laf söylemeniz bence çok yanlış oldu.

4.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    .........laf söylemeniz bence çok yanlış oldu.
    Haklısınız sayın Sugosu82. Özür dilerim tekraren. İyi tatiller.

5. Fiyatları kim belirliyor?

6. siyaset için rant için Allah cc yu da çıkarımız için kullanırız...Bakalım samimi müslümanlar ne zaman uyanacaklar...
    Tokezlemeyen halim olmaz, tecrübe edinmeyen hakim olmaz. Hadis-i Şerif.

7. Dolar-enflasyon dizel motoru ateşlendi bir kere...

KKM nin 3 aylık yükü 500 milyarmış...bu ÖTV zammıyla kasaya girecek para ise 200-240 milyarmış (JonDowes)

O yüzden, KKM hariç yani vareste tutularak, dolar-enflasyon dizel motoru diyorum. Onu da katınca zira, quantum fiziği gibi oluyor, kara delik anasını satayım.

Damatla başlayan, Nebatiyle fışkıran hurma yeme sezonun ilk faturası bunlar....daha yeni başlıyoruz, sıkı tutunun.

Yandaş sanayici hamuduyla kredi almış...alayı dolara basmış...listesi de Kavcıoğlundaymış bunların....kendi söylerken duydum TV de...2022 yılı sanayi üretiminde artış yok....krediler buhar olmuş...

8. Bir insan nasıl bu kadar iğrenç itici olabilir.
    Bak sen sorumlusunu merak etmiş.
    Resmi Gazete'de Kilicdar yayimlatmistir de bari!!!!

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren karara göre gaz, yağ ve akaryakıt ürünlerine ÖTV zammı geldi. Akaryakıta gelen ÖTV zammının 15 Temmuz gecesi gerçekleşmesine tepki gösteren AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk, "Zammın sala okunmasının hemen ardına denk getirilmesi kirli bir operasyona benziyor. Salalar okunurken ÖTV zammının ilan edilmesine kim veya kimler sebebiyet vermişse derhal görevden alınmalı" dedi.

Sayfa 785/1003 İlkİlk ... 285685735775783784785786787795835885 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •