Sayfa 66/1001 İlkİlk ... 1656646566676876116166566 ... SonSon
Arama sonucu : 8008 madde; 521 - 528 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXI

Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    27.11 pek hareket yok
    https://m.youtube.com/watch?v=fcPvXslIcHI

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

2.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Yabancılara plansız programsız konut satarak kendi turizmini baltayan ülke olmuşuz iyi mi?
    Adam evi 200 dolara verse kiraya bir iki seneye kalmaz evin parasını çıkarır kayıt dışı ekonomi varken çok rahat. Takip sistemi yok. Geçen YouTube de gördüm japon pasaportu olan bir Türk Finlandiyada iki üç saat bilgi veriyor. Kaç paran var nerede kalacaksın kaç gün kalacaksın adamlar adım adım takip ediyor.

3. Gece 27,31-27,69 arasına bir iğne atmasını bekliyorum.
    Sabah görüşmek üzere.
    İyi uykular herkese.
    Nöbetçiler hariç.

Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    https://m.youtube.com/watch?v=fcPvXslIcHI

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    YKB 2001 dibinden garan ak falan 2008 dibinden döndü..illüzyon para ile bakarsak uçmuş gibi görünen hisseler aslında diplerde diyebiliriz...

5.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Kanunen nasıl olur bilemiyorum. Belki verdikleri faizi minimuma indirip kibarca dolar müşterilerine gidin derler ama bu durumda bile kur koruma devam edecekse müşteri gitmeyebilir..
    En az 100.000 dolar sarti koyarsa ne yapacak 60.000 dolarlik TL'si olan.

6. İstanbul'da bazı anaokulu ve kreşlerin 750 bin liraya kadar çıkan yıllık fiyatları, sadece Türkiye'deki vakıf üniversitelerinin en pahalı bölümlerini değil, dünyanın en pahalı üniversitelerini de geçti. Rakamın bu kadar yüksek olmasının birçok nedeni var. Yabancı öğretmenler, orman kampüs ve hobi dersleri bu nedenlerden bazıları.

Kreş ücretlerindeki yüksek fiyatlarla ilgili açıklamalarda bulunan Eğitim Uzmanı Nur Erdem Özeren, "Anaokulunda ya da kreşte on kişilik on iki kişilik küçük sınıflar olmak zorunda ve genelde de bir öğretmen bir yardımcı olması gerekiyor. Dolayısıyla eğitim temel gider kalemi, en ciddi gider kalemi de öğretmenler ve eğitimciler olduğu için anaokullarının böyle bir özel durumu var." değerlendirmesinde bulundu.

Fiyatlar düşündürücü şekilde yüksek olsa da İstanbul'daki bazı okullara kayıt yaptırmak çok zor. Bunun için çocuğun doğum belgesiyle sıraya giren de var, 3-4 günlük bebeği okula yazdıran da.

Özeren "Yani çocuğum o seçilmiş ve sınırlandırılmış aynı kitlenin çocuklarıyla birlikte okusun büyüsün isteyenlerin seçim kriterleri bunlar. Bunun da bir alıcısı var." diyerek bazı okullardaki kayıt yoğunluğuna dikkat çekti.

https://www.memurlar.net/haber/10743...isiyorlar.html

7.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    O ilçeler de adamlar zaten 12 saat tarlada asgarî ücret kadar almadan çalıştığı için devam eder. Ama 20 sene sonra azınlık oluruz bu ülkede.
    Aman birak 20 sene daha yasamayalim.

Son 22 senedir yasamiyor yogun bakimda, gelecek 20 sene ne yapar.

XU100 Dolar Bazlı Sıralı

ED ihtimali %30, bence zaman yok, başladığı gibi bitirmeli, %70 ihtimal devam eder. YTD

Sayfa 66/1001 İlkİlk ... 1656646566676876116166566 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •