Sayfa 498/1001 İlkİlk ... 398448488496497498499500508548598998 ... SonSon
Arama sonucu : 8008 madde; 3,977 - 3,984 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXI

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Borsada vergi yok ama en azından işlem vergisi getirilmesi gerekiyor aynen döviz alımlarında olduğu gibi. Hisse alımlarına binde 2 lik bir işlem vergisi uygulansa İngilterede olduğu gibi işlem günü başına 400 milyon TL, yılda 400x250=100 milyar TL vergi kazancı elde eder Hazine (hisse satımları da vergi yok). İşlem hacminin %20 azalacağını varsayarsak yine yılda 80 milyar TL vergi kazancı söz konusu. Yıllık tüm MTV vergilerinin 2 katından fazla bir kazanç elde ederler.
    Eskiden vardı kaldırdılar. Alım satımdan değil de kazançtan vergi almak daha doğru olur ama onun da hesabı zor.

2.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Eskiden vardı kaldırdılar. Alım satımdan değil de kazançtan vergi almak daha doğru olur ama onun da hesabı zor.
    2006 yılıydı sanırım param 17000 tl den 4.500 tl ye inerken 2000 tl ye yakın vergi vermiştim.

3.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Zaten sığ borsamız var

Olmaz burada

4. Reis diyor ki

5. İsrail'de gelişmeler bence çok ilginç; otobüs durağında bekleyen sivilleri öldürüyorlar, yolda ilerleyen sivil araçlara rastgele ateş açıyorlar, sivillerden çöp konteynerlerin içine saklananlar var, ölü ele geçirdikleri askerleri araçlarla Gazze'ye götürüp sergiliyorlar..

Haklı haksız konusu başka bir mevzu...

Bu yapılanlarda amaç ne, hedef ne, ben anlamadım, sanki İsrail'e çok sert müdahale için gerekçeler mi yaratılıyor, yoksa ilk karşılıktan sonra İsrail Suriye'ye mi dalacak, bu bir başlangıç mı? Veya dün Suriye'de Humus'ta Harp Okulu mezuniyet törenine çok sayıda dronela saldırıp katliam yapıldı, 112 ölü var sanırım, bu dünkü saldırının mı cevabı...

Bir tuhaflık var bu olaylarda...farklı yani...İsrail'deki sivillerin yedek asker olması (genelde) nedeniyle sivil sayılamayacağına dair fetvalar servis ediliyor, peşi sıra aynı ağızla sosyal medyada paylaşım yapanlar da var...Gidişat fena...sonucu da fena olacak..

6. Boyle saçma bir islem vergisi gelsin, bir anda islem hacmi sıfıra yaklaşır. Borsa derinligi ve yatırım aracı işlevi kaybolur. Yurtdisina çok ciddi bir para cikisi olur. Anlayan kriptoya anlamayan yastikaltina yönelir.

Erdoğan: Asgari ücreti 184 liradan 11.400 liraya; en düşük emekli maaşını 64 liradan 7.500 liraya çıkardık.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Erdoğan: Asgari ücreti 184 liradan 11.400 liraya; en düşük emekli maaşını 64 liradan 7.500 liraya çıkardık.
    Durmak yok yola devam.!!!
    Emekliler seninle gurur duyuyor.!!!
    Eski kemerlerine yeni 7 delik açtırmışlar.!!!
    Reisten başkasını istemiyorlar.!!!
    ReHa KAya hariç.!!!

Kendime masallar.!!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 498/1001 İlkİlk ... 398448488496497498499500508548598998 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •