Sayfa 499/556 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549 ... SonSon
Arama sonucu : 4445 madde; 3,985 - 3,992 arası.

Konu: HEKTS - Hektaş Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    brüt kar : 1.339.055.270
    finansal giderler: -2.293.646.547

bu şirket batmıyorsa, oyak yüzdürdüğü için batmıyordur.
    İhracat olmazsa olmaz dediğimde hakaret ediyorlardı.
    Finansal saglamlık bizim ülkede mutlaka ihracat seyesinde olur.
    Ytd

2.  Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Senin gibi koca yürekli insanlar sayesinde bu borsa ayakta kalacak. 24 yıldır borsadasınız ama bilanco, faaliyet raporu vs okumuyorsunuz sanırım. Alım yapmak için temel verilere bakmanızı öneririm

Sent from my SM-S908E using Tapatalk
    yani evet benim gibilere borsanın hamallığını yaptırıyorlar, çok yanlış ama genelde sağdan soldan, tiyo diye inanarak hisseler alıyorum, düşerse eklerim çıkarsa satarım mantığıyla, 24 yılın toplamında kesinlikle zararım daha çoktur, bu son oldu zaten artık fon dışında hisselere bulaşmam kesinlikle.

3. Ortalama karına göre fk sı 10-20 arasına gelince fiyatı kaç oluyorsa hak ederi odur. Ucuz diyebilmemiz için 5-10 fk arası iyidir.

Ortalama karı kaç olur bilemem tabi. Yaptığı yatırımlar elinde patlarsa 2019 u bile aratır. O yatırımların geri dönüşü olursa o zamanlarki karının üzerine enflasyon farkını da ekleyerek 3 aşağı 5 yukarı bir fiyat çıkar ama sıkıntı yatırımların ne alemde olduğu.

Eregl döngüsel olduğu için fk sı 50 100 150 vs oldu çünkü karı sıfırlandı.

Bunun (hekts) karı nerede, yatırımları ne aşamada onu bulan ederinin ne olduğu sorusunun cevabını da bulur.

4. Her risk alan, iş kuran başarabilseydi dünyada aç kalmazdı.

5. O değil de bunlar 5 milyar lira borçlanma izni aldı 4-5 ay önce ama tek kuruş bile borçlanma haberi gelmedi değil mi?

6. https://x.com/alihektas/status/1768382813441556784?s=46

Tam 3 yil onceki usd bazli degerine donmus,
    ustune uc yillik abd enflasyonu ekle 3 yil once alan bile zararda, al sana uzun vade yatirim.
    Hekts beni borsadan soguttu hala gordukce sinirim gecmiyor.

7. b. s.k.t.rip gitsin p.z.v.n.k.ler!!!
    biz bilmiyor muyuz hisse fiyatının neye göre oluştuğunu.

hisse geri alımı yapamazlamış çünkü yatırım yapıyorlarmış, siz şuna desenize kasa tam takır kuru bakır.
    yapılan brüt kar finansman borcunu bile ödeyemiyor, fabrika bugün kapansa daha karlı olacak. düşünsenize bir işletmeniz var çalıştığı zaman borç ödemesi kardan daha fazla, ve bunu döndürmek için yeni borç almak veya varlık satmak zorundasınız.

şirkete üst yönetim bizzat operasyon çekip borçlandırıp kyyi soyup soğana çevirdiniz.
    bu borçluluk ve karlılıkla normalde hisse fiyatı belki 3-4tl olması gerekir, hala enayı ky aldığı için buralardan veriyor yabancı ve kurumsal yatırımcı.
    tek bir ky bile bunlardan uzak durup parasını kaptırmıyorsa benim vicdanım rahatlar.
    abv.

Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku

Sayfa 499/556 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •