Sayfa 118/339 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218 ... SonSon
Arama sonucu : 2708 madde; 937 - 944 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Burada, İstanbul'da su sorunu geliyor diye zaman zaman paylaşılıyor.

Ama esas su sorunu Bodrum'da.
    Mumcular barajı, %8'in altına düştüğü için kapatılmıştı.
    Bugün de, %13'ün altına düşen Geyik barajı kapatılıyormuş.

Lüks villalarda oturuyorlar ama duş alacak suları yok.
    Bodrum, sondaj kuyularına kalmış

egede ki bir çok yerde aynı sıkıntı var ayvalık dikili gömeç burhaniye susuzluktan kırılıyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. Bodrum'da su krizi var, lüks sitelerin havuz suyu kesilebilir

Bodrum'da nüfusun artması ve yaşanan kuraklık, turizm cennetini susuz günlerin beklediğini gösteriyor. MUSKİ Genel Müdürü, su tasarrufunun kaçınılmaz olduğunu belirtirken, lüks sitelerin havuz sularının kesilebileceğine dikkat çekti.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    takip ettiğim yazlıklarda patır patır fiyatlar aşağı geliyor...

sahibindende bildirimler geliyor...
    hocam, insan öyle pat diye fiyatlar patır, patır düşüyor der mi? konut lobisinin yüreğine mi indireceksiniz?
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

4. Piyasada alıcı yok gibi görünüyor ama panter gibi pusuda bekleyip bütün gün sarı siteyi tarayan binlerce ölücü var.
    Boş dairelerime askıntı olan ölücü karşı komşudan sonra, şimdi de ölücü çapraz komşu türedi.
    Yolda karşılaştık, nasılsın iyi misin komşu falan derken el sıkıştık. Ulan adam elimi bırakmıyor. Koyun pazarlığı gibi eller kilitli kaldı.
    Daire konusunu açtı, evleri naptın nettin falan. Satılık olmayan yerler için fiyat soruyor. Eeyvah dedim eli bıraktığımız anda daire ölü fiyata uçup gidecek.

Perde taktıracaklar en sonunda.

Enseyi karartmayın sayın hkm.
    Şu medyadaki fahiş goygoyu bitse, gerçek alıcılar kesenin ağzını açacaktır.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

5. Bizim ülke insanı gariptir. Aziz Nesin bile bazen gerçeği yazmaktan korkmuştur. Herkes kendi pozisyonuna göre konuşunca tartışma ( münazara ) olmaktan kavgaya dönüşüyor. Bir örnek ;

Geçen pazar Zeytinburnundaki dairemin bulunduğu kentsel dönüşüm kapsamında olan binanın genel kuruluna katıldım. Gündemdeki ana konulara geçilemesin diye ( menfaat grupları ) yalandan kavga çıkardılar. Direkt sokağa açılan bina kapısının önüne park eden araçlar nedeniyle çocuk arabalılar, pazar arabalılar vb. zorlanıyorlarmış. Çözüm istediler. Önceden tanımadığım , sonradan pazarcı esnafı olduğunu öğrendiğim biriymiş bu konuyu dile getiren. Ben de '' kapı önüne duba koyulsun, kırmızı renkli park yapılmaz logosu zemine boyansın . Buna rağmen park eden olursa polisi arayarak şikayet edilsin '' demiş bulundum. Bu durumdan Şikayetçi olan şahıs aniden hopladı ortaya ve '' ne diyorsunuz kardeşim siz, benim minübüsümün sigortası yok, evrakları eksik. Muayene yok. Polis aracı bağlarsa ben şikayet edeni yaşatırmıyım '' diye naralar atıyor.
    Konu bu kadar basit. Eee gerzek, kapıya park edenlerden şikayet eden sendin. Ne oldu şimdi. Her işimiz böyle.....

Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    Bodrum'da su krizi var, lüks sitelerin havuz suyu kesilebilir

Bodrum'da nüfusun artması ve yaşanan kuraklık, turizm cennetini susuz günlerin beklediğini gösteriyor. MUSKİ Genel Müdürü, su tasarrufunun kaçınılmaz olduğunu belirtirken, lüks sitelerin havuz sularının kesilebileceğine dikkat çekti.
    ne demek kesilebileceğine kesin gitsin sıkıntı büyük
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    takip ettiğim yazlıklarda patır patır fiyatlar aşağı geliyor...

sahibindende bildirimler geliyor...

Yazlıklar düşecek, daha önce yazdım. Fakat metropollerde trene tramvaya metroya yakın yerlerde düşüş falan olmaz. Nüfus azalmadığı sürece imkansız. Bilakis fiyatlar daha da artabilir ana merkezlerdeki yerlerde.

Fakat yazlık fiyatları çökecek. Çünkü yazlık gereksiz bir ürün. 3 ay kalacağın yere 12 aylık parası ödüyorsunuz, ve tonla bakım aidat masrafı var. Getirisi yok yazın 3 ay hariç, onda da tonla sıkıntı.

Pandemide yazlıklarda balon oluştu. Balon patlıyor. Seneye ocak şubat ta kelepir tonla yazlık olacak alınacak. Yüksek faiz yazlık fiyatlarını çökertecek dolar bazında.

8.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Piyasa çok geberik, alıcı yok, satıcılar da fiyat kırmıyor.
    peki boyle bir ortamda acil nakite ihtiyaci olan evini satmaya kalksa ne olur?

Cokmu ucuza gider?

Sayfa 118/339 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •