Sayfa 203/320 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303 ... SonSon
Arama sonucu : 2674 madde; 1,617 - 1,624 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
     Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Son 1 senedir ilanlarda 1+1 ve 2+1 apart daireler diğer konutlara göre daha uygun fiyatlı gidiyor. Bir kaç satıcı ile apart ne demek, işler nasıl yürüyor bu konutlarda diye sohbet istediğimde kesinlikle kaçamak cevaplar verdiklerini gördüm. İşletmecisi varmış, kiraya veriyor ve konut sahibine giderleri düştükten sonra kalanı ödüyormuş falan. Yani nikah ev sahibinde ama kadın başkasının koynunda gibi.

Tapuda yazan - yönetim planı ektedir - ibaresine göre bu binanın yönetim planını göreyim deyince adamlar anasına küfretmiş gibi bakıyorlar. Nedir bu APART meselesi bilen varsa gerçeğini öğrenelim.
    yazlık biryerde ise.. otelden dönmedir.

uzak dur.

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    yazlık biryerde ise.. otelden dönmedir.

uzak dur.

Yazlık yer değilde, ben genelde amasya - sivas hattından doğuya geçmeden Trakya dahil her gün fiyatı düşenler olarak konutları incelerim. Kafama yatan olursa basar gider, orada 2-3 gün geçiririm. ESKİŞEHİR, AFYON , UŞAK, SİVAS, EDİRNE ve en son ve en ucuz Kırıkkale de 1+1 / 2+1 apartları inceledim. Bir kaç işletmeci ile ve emlakçı ile konuşunca fiyatın neden ucuz olduğunu anlayarak takibi bıraktım.

Fakat halen bu apart işinin hukuksal durumunu kafama taktım. Bursa görükle de bu işin -mafyası - oluşmuş. Yakında yeni iç işleri bakanımız bir operasyon çekecektir. Apart gerçeğini tam olarak bize ancak bir apart alan , tecrübe eden forumdaş anlatabilir.
    Diğer türlü herkes kendi zaviyesinden konuşuyor. Misal ; Afyon da 65 m2 neti olan 2+1 apart 450 bin tl. ( 3 yaşında ) bedava... Satıcı mal sahibiyle daireyi gezerken , kendim oturacağımı en alt kattaki ortak çamaşır makinasından değil daireme koyacağım makineden faydalanacağımı, ortak interneti değil, kendi wifimi kullanacağımı söylerken işletmeci olduğunu söyleyen zat '' hoop hemşerim, dairene makine koyamazsın, internet çekemezsin . Bu tip işler ortak giderdir ve biz yaparız. Bu iş için 600 tl. aidat alıyoruz.'' dedi. Mutfağı da salondan cam paravanla ayıracağım dediğimde yine bu adam olmaz öyle kafana göre tadilat yapamazsın deyince , yahu kardeş o zaman bu daireleri neden millete kitlediniz. hepsini alın tepe tepe kullanın dedim.

3. Aynı sitede aynı m2 konutlarda satış fiyatı 300-500.000 değişiyorsa bazen evin içinin durumu ile ilgili olabiliyor...
    Birisi full tadilatlı ve daha iyi durumda gir otur konumunda iken diğeri full dökülüyor ve masraf istiyor olabiliyor...

Tadilatlar da bayağı bi tutuyor artık bu enflasyonist ortamda...

İçinde kiracı olup olmadığı da fiyatı etkiliyor... Kiracıyı çıkarmak zor oluyor ev satın alırken... Boş ev daha pahalı oluyor az da olsa...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Aynı sitede aynı m2 konutlarda satış fiyatı 300-500.000 değişiyorsa bazen evin içinin durumu ile ilgili olabiliyor...
    Birisi full tadilatlı ve daha iyi durumda gir otur konumunda iken diğeri full dökülüyor ve masraf istiyor olabiliyor...

Tadilatlar da bayağı bi tutuyor artık bu enflasyonist ortamda...

İçinde kiracı olup olmadığı da fiyatı etkiliyor... Kiracıyı çıkarmak zor oluyor ev satın alırken... Boş ev daha pahalı oluyor az da olsa...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Normal şartlar altında ( NŞA ) böyle oluyor. Ancak son 3 yılda fiyat algısı ve iş ahlakı çok bozulduğundan maalesef insanların ihtiyaç durumu öne çıkıyor. Şu anda link koyamıyorum ama tam da bu duruma uyan bir bina var. Edremit hamidiye mahallesinde Şelale sitesi. Otogarın karşı sokağında . Bina 16 yıllık ama çok kaliteli ve zamanının en lüks yapısı. Bir arkadaşımız oturuyor, gidip geldiğimiz bir site olduğundan satılık 4 adet afiş dikkatimi çekti. 2. katta olan 3 milyon 2 yüz bin dedi. yan bloktaki düz giriş kattaki 4 milyon dedi. Arkadaşımız ve eşimle ben ikisini de girip gezdik. İlk aldıkları haliyle tertemiz muhafaza etmişler. Ek bir şey yok. Giriştekine diğer daireden çok fazla istediğini , bunun nedenini sorduğumda ; '' O adam galerici ben emekli polisim, bütün birikimim bu daire. Aşağısı benim beklentilerimi karşılamıyor '' dedi. Anladım ki mesele başka....

5.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Normal şartlar altında ( NŞA ) böyle oluyor. Ancak son 3 yılda fiyat algısı ve iş ahlakı çok bozulduğundan maalesef insanların ihtiyaç durumu öne çıkıyor. Şu anda link koyamıyorum ama tam da bu duruma uyan bir bina var. Edremit hamidiye mahallesinde Şelale sitesi. Otogarın karşı sokağında . Bina 16 yıllık ama çok kaliteli ve zamanının en lüks yapısı. Bir arkadaşımız oturuyor, gidip geldiğimiz bir site olduğundan satılık 4 adet afiş dikkatimi çekti. 2. katta olan 3 milyon 2 yüz bin dedi. yan bloktaki düz giriş kattaki 4 milyon dedi. Arkadaşımız ve eşimle ben ikisini de girip gezdik. İlk aldıkları haliyle tertemiz muhafaza etmişler. Ek bir şey yok. Giriştekine diğer daireden çok fazla istediğini , bunun nedenini sorduğumda ; '' O adam galerici ben emekli polisim, bütün birikimim bu daire. Aşağısı benim beklentilerimi karşılamıyor '' dedi. Anladım ki mesele başka....
    Memleketimin insanının ne güzel fiyat tespit kriterleri var. Maşallah Allah nazardan saklasın.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Meslek farklılıklarını, nasıl yüksek gelirli olunacağını, zengin baba yoksul baba farkını çok güzel gösteren bir hikaye

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 203/320 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •