Sayfa 252/335 İlkİlk ... 152202242250251252253254262302 ... SonSon
Arama sonucu : 2674 madde; 2,009 - 2,016 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Abicim işin gücün yok mu senin yaw . Memleket it kopuk dolu, bir gün başını belaya sokacaksın. Sonra göreceksin risksiz kazancı
    Ben , hayattan alacağımı fazlasıyla aldım. Vermem gerekenleri de çok çok daha fazla verdim. Lakin ; kalan ömrümü bu ülke için aç, açık, yerine göre silahsız bıçağıyla mücadele etmiş ; şehit olmuş, sakat kalmış dedelerimizin mirasını yiyen pisliklerle mücadeleye adadım.
    İnanmış saf ( temiz ) anadolu insanına vatan- millet - namus diyerek cephelerde can verdirenler şimdi onların kazanımlarını sömürmeye , gerçek sahiplerini aç bırakmaya çalışıyorlar. Akrabam, arkadaşım kim olursa olsun gerçekten şaşan, haksızlık yapanı anında silerim. Asla selam bile vermem. Zaten , beni bilenler de benden uzak durur.

2. Şu hayatta her gün çok farklı şeyler yaşıyoruz. 2 aydır satışta olan Zeytinburnundaki eski daire için yüzlerce arayan oldu. Konuşurken 2 dakikada karakterini ve niyetini anlıyor ve ona göre davranıyordum.

Kentsel dönüşüme girecek olan yerlerden daire toplayan çakallar, emlakçıları araya koyarak olmadık senaryolarla ucuza kapatma peşindeler. Genç bir delikanlı bana ulaşarak istediğim fiyata yakın bir noktada anlaştı. Parasını denkleştirmek için 10 gün müsaade istedi. Kapora vermek istedi almadım. İlanı kaldırdım. Takipte olan çakal, emlakçıyı göndermiş kaça gittiğini sorduruyor. Ben de ilan fiyatından az üzerinde bir fiyat söyledim. Adam utanmadan '' kaporayı iade et, biz 50 bin fazlasına hemen alalım '' dedi.

Hiç tereddüt etmeden ******ettim, gönderdim. İşte benim isyanım bu namussuzlara. Dürüst olana can feda. Hatta , ölümüne yanında mücadele ederim.

3. Arkadaşın kiracı olduğu daireyi 3m e ev sahibi satacak. Kirası 20 bin. Bence ev fiyatlarında durgunluk devam edecek gibi. Alım için güzel fırsatlar geliyor

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

4. İstanbulun belediye başkanı güya İmamoğlu, adamın kredi alma, kamulaştırma, ekmeğe, taşımaya bile tek başına zam yapma yetkisi yok. makamda oturma, maaş alma vb. işlerde başkan görünüyor. Merkezi hükümet elini kolunu bağlamış , paketlemiş bırakmış.

Bütün bu işlerin yapıldığında hükümette çevre ve şehircilik bakanı olan insan şimdi başkan adayı ve mevcut başkana yaptırmadıkları tüm işleri kendi seçim vaadi olarak sunuyor. Vatandaş ne diyecek çok merak ediyorum. daha toki mağdurları ortadayken çok komik.

5.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Her başlığa mutlaka bir gönderiniz oluyor. Emeklilikte size güzel kazanç oluyordur. Sürekli sosyal medyadaki şarlatanları tarayarak, gerçekliğini sorgulamadan yaymanız hoş değil. 1700 tl. yevmiye nerede ? ankara - sincan da demirciye 750 tl. yevmiye yüksek kabul edilir. Ama İstanbul beşiktaşta , kayaşehirde normaldir.

Ayrıca bunun bize ne faydası var ? Enflasyon hesabı için TUİK ' e resmi yoldan iletsen daha iyi.

6.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Her başlığa mutlaka bir gönderiniz oluyor. Emeklilikte size güzel kazanç oluyordur. Sürekli sosyal medyadaki şarlatanları tarayarak, gerçekliğini sorgulamadan yaymanız hoş değil. 1700 tl. yevmiye nerede ? ankara - sincan da demirciye 750 tl. yevmiye yüksek kabul edilir. Ama İstanbul beşiktaşta , kayaşehirde normaldir.

Ayrıca bunun bize ne faydası var ? Enflasyon hesabı için TUİK ' e resmi yoldan iletsen daha iyi.
    Daha birkaç ay önce inşaatta çalışanların ücreti 1 yılda 4 katına çıktı, aylık 30 bine çalıştıracak adam bulamıyorlarmış falan diye bu başlıkta da birileri üfürmüştü, o zaman da bunun yalan olduğunu TR de hiç bir iş kolunda ücretlerin 4 katına çıkamayacağını söylemiştim.

Geçen hafta müteahhitler yine açıklama yaptı, aylık 100 bine çalışacak adam bulamıyoruz dediler. Nasıl olsa, ne desek millet yiyor diye her defasında eli yükseltiyorlar, at yalanı sileyim in*****

Birkaç ay sonra, 500 bine inşaatta çalıştıracak adam bulamıyoruz derlerse zerre şaşırmam

Tabii tüm bunları öylesine sallamıyorlar, örtülü mesaj veriyorlar: Baak maliyetler çok artıyor, ev fiyatları daha da fırlamadan hemen ev alın.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Daha birkaç ay önce inşaatta çalışanların ücreti 1 yılda 4 katına çıktı, aylık 30 bine çalıştıracak adam bulamıyorlarmış falan diye bu başlıkta da birileri üfürmüştü, o zaman da bunun yalan olduğunu TR de hiç bir iş kolunda ücretlerin 4 katına çıkamayacağını söylemiştim.

Geçen hafta müteahhitler yine açıklama yaptı, aylık 100 bine çalışacak adam bulamıyoruz dediler. Nasıl olsa, ne desek millet yiyor diye her defasında eli yükseltiyorlar, at yalanı sileyim in*****

Birkaç ay sonra, 500 bine inşaatta çalıştıracak adam bulamıyoruz derlerse zerre şaşırmam

Tabii tüm bunları öylesine sallamıyorlar, örtülü mesaj veriyorlar: Baak maliyetler çok artıyor, ev fiyatları daha da fırlamadan hemen ev alın.
    Bir boyacıyı arayıp fiyat iste. Kazanın birinin cehennemliğinde çatlak oldu. Geçen yıl 2.000 tl ye yapan adam 6.000 tl istedi. Fayansöı günlük 2.500 istiyor. Alçı çeken günlük 2.500 istiyor. 3 aydır ustalarla uğraşıyorum ve fiyatlar 2 ye 3 e katlamış durumda. Ama sen ısrarla herdefasında aynı şeyde ısrar ediyorsun. Ben 2021 de ben tüm evimi söktürdüm yeniden yaptırdım. 140.000 tl ödedim. Bu yıl oğlanın sadece banyo tuvalet yer parkeleri ile mutfak dolaplarının sadece kapakları ve mermerini yeniledik 240.000 tl verdik evi yaptırmaya kalksak 600.000 tl ye mal olacak
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 252/335 İlkİlk ... 152202242250251252253254262302 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •