Sayfa 258/316 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308 ... SonSon
Arama sonucu : 2525 madde; 2,057 - 2,064 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    home office çalışan beyaz yakalıdan imkanı olan YILLARDIR istanbul'da değil zaten. giden nüfus olarak sayılar az bile.

örneğin ben ve çalıştığım kurumdaki 700+ beyaz yakalının çoğu nüfus olarak istanbul'da gözükür. Ama 2019 marttan beri coğrafi arbitrajjjjjjj şeysiyle...istanbul'da kazandığını güzel anadolumuzda yer.

istanbul için ok yaydan çoktan çıktı, bunu bilen biliyor. süreç aynı abd'deki gibi, önce avm'ler, sonra ofisler, en son da leştepe
    zorttepe olacak.
    terside çok hocam, işyeri Çerkezköy/Gebze de olup halen İstanbul da yaşayıp iki gün bir şekilde işe giden

2. Istanbulda buyuk bir projede santiye sefi arkadasim var ona sordum cevabi su oldu

Usta yevmiyesi su anda 2500-3000*TL

Iki sebebi var

Yurtdisina ozellikle balkanlara giden cok oluyormus
    Ikinciside deprem bolgesine cok giden olmus

Eskiden usta dedigin alayli egitimsiz isi insaatta ogrenmis koy kokenli insanlardi. Toplumun en altindaki adam su anda ayda 90 bin TL yapiyor

Olan ortadirege oldu. Fakirlerle ortadirek esitlendi. Zengin hala zengin. Ilginc olan eger genc erkekseniz yada bayan artik issizlik fakirlik imkansiz gibi bir sey.

Insaatlar eleman bulamiyor
    Ev hanimlari hizmetci bulamiyor

3.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    İstanbul'un nüfusu cumhuriyet tarihinde 2. kez azaldı.

• 2022: 15.907.951
    • 2023: 15.655.924
    resmi rakamlara gore evet

ama gercekte patlama var kacaklar yuzunden

4.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    home office çalışan beyaz yakalıdan imkanı olan YILLARDIR istanbul'da değil zaten. giden nüfus olarak sayılar az bile.

örneğin ben ve çalıştığım kurumdaki 700+ beyaz yakalının çoğu nüfus olarak istanbul'da gözükür. Ama 2019 marttan beri coğrafi arbitrajjjjjjj şeysiyle...istanbul'da kazandığını güzel anadolumuzda yer.

istanbul için ok yaydan çoktan çıktı, bunu bilen biliyor. süreç aynı abd'deki gibi, önce avm'ler, sonra ofisler, en son da leştepe
    zorttepe olacak.
    bir anadolu turu yaptım...

her gittiğim yerde zaten gelen hesaplara şok oldum...

resmini bile aldım belki inanamazlar diye...

malatyanın en iyi yerinde 2 kişi tıka basa yedik içtik 410 tl hesap geldi...

geçen hafta istanbulda vadide bir yerde yedik 2,300 tl hesap geldi...

bu istanbuldan kazanıp anadoluda yiyenler büyük akıllılık yapıyor...
    Son düzenleme : akcay; 07-02-2024 saat: 17:15.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    bir anadolu turu yaptım...

her gittiğim yerde zaten gelen hesaplara şok oldum...

resmini bile aldım belki inanamazlar diye...

malatyanın en iyi yerinde 2 kişi tıka basa yedik içtik 410 tl hesap geldi...

geçen hafta istanbulda vadide bir yerde yedik 2,300 tl hesap geldi...

bu istanbuldan kazanıp anadoluda yiyenler büyük akıllılık yapıyor...

Son dönemde esnaf yüksek kâr marjında eşeğin kulağına suyu kaçırdı. Millette nasıl olsa her şeyin fiyatı artıyor algısı oluşup, gerçek eder algısı yok olduğundan esnaf da bunu fırsata çevirdi. Fiyat niye bu kadar pahalı diye sorsan, yok o arttı, bu arttı diyecek bahane çok olunca istediği fiyatı koyuyorlar. O da yetmiyor gramajdan ve kaliteden çalıyorlar.(skimpflasyon)

Dışarıda yemek işini nadiren yapıyorum. Yemek yapmaktan zevk alıyorum, bir nevi hobim oldu emeklilikte. Zaten öğrenci iken de mutfaklarda çalıştım, şeflik tecrübem var En kaliteli malzemeden en güzel yemekleri yapıyorum.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Son dönemde esnaf yüksek kâr marjında eşeğin kulağına suyu kaçırdı. Millette nasıl olsa her şeyin fiyatı artıyor algısı oluşup, gerçek eder algısı yok olduğundan esnaf da bunu fırsata çevirdi. Fiyat niye bu kadar pahalı diye sorsan, yok o arttı, bu arttı diyecek bahane çok olunca istediği fiyatı koyuyorlar. O da yetmiyor gramajdan ve kaliteden çalıyorlar.(skimpflasyon)

Dışarıda yemek işini nadiren yapıyorum. Yemek yapmaktan zevk alıyorum, bir nevi hobim oldu emeklilikte. Zaten öğrenci iken de mutfaklarda çalıştım, şeflik tecrübem var En kaliteli malzemeden en güzel yemekleri yapıyorum.
    Bir de bu esnafa pandemide ağlayan vardı.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    İstanbul'un nüfusu cumhuriyet tarihinde 2. kez azaldı.

• 2022: 15.907.951
    • 2023: 15.655.924
    ülkenin nüfüs artış hızı yavaşladı. Sabah akşam emekli konusunu tartışırken gelecek nesli kaybediyoruz. Gençler zaten yurtdışına gidiyor. Evli çiftler ikinci çocuğu istemiyor.
    Bu konuda ciddi teşvikler gerekiyor. En önemli teşvikte kadınların hem anne hem çalışan olması için gerekli ortamın sağlanması.

8.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    ülkenin nüfüs artış hızı yavaşladı. Sabah akşam emekli konusunu tartışırken gelecek nesli kaybediyoruz. Gençler zaten yurtdışına gidiyor. Evli çiftler ikinci çocuğu istemiyor.
    Bu konuda ciddi teşvikler gerekiyor. En önemli teşvikte kadınların hem anne hem çalışan olması için gerekli ortamın sağlanması.
    Aman ha !!! Ak kadınlar duymasın. Ülkede göçmenler zaten adeta doğum makinesi bir de asgari ücretli ve eğitimsiz kesim geçimini çocuk teşviğine bağlarsa yanarız. Kendimizin yapmadığı ( layıkıyla bakabileceğin kadar anlayışından dolayı ) çocukların masrafı bize yük olur....Zira bu ülkede en kolay yapılabilen şey.....

Sayfa 258/316 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •