Sayfa 334/334 İlkİlk ... 234284324332333334
Arama sonucu : 2670 madde; 2,665 - 2,670 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Zamanında insanlar evlerini satıp bankaya yatırır. Oradan gelen faizle emekli maaşlarına ilave yaparlardı. Reel faizler düşünce insanlar kuş kadar para ile ortada kaldılar.
    Bundan daha yakın zamanda insanlar ellerindeki parayla ev alıp. Oradan gelen kirayla emekli maaşlarına ilave yaparlardı. Kiralardaki artış enflasyonun altına düşünce kuş kadar para ile yine ortada kaldılar.

Gittiği her yolda yaya kalan insanlar şimdi farklı seçeneklere bakıyorlar.
    ABD'de tersine mortgage kredisi var. Geçinemeyen emekliler evlerini bankaya ipotek ettiriyor, banka ölünceye kadar kredi veriyor, ölünce ev bankaya kalıyor.

Yakında bize de gelebilir.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

2. fırsat çıkarsa şöyle ilerisi için bir ev daha almak istiyorum...

daha istanbul dış bölgelerinden hiç kiracısız ev yok...

hepsi kiracılı hepsinin söylemi alın kirayı almaya devam edin...

kira istemiyorum desemde anlatamıyorum....

uygun evler hep kiracılı...

dertsiz başıma dert alamam...

içinde biri varken alsan alınmaz satsan satılmaz...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3. 4 yıl önce rayiç bedel 150 bin göstererek oturduğum evi aldım. Tayin nedeniyle mecburi satmak zorundayım. Güncel degeri 4 milyon. Deger artış kazancı vergisi varmış. Hesaplama sitelerinde 500 binden fazla vergi çıkıyor. Hiç vergi çıkmaması için evin degerinin 1 milyon felan göstermek gerekiyor. 1 milyon göstermekte çok göze batmazmı.

Bu işte uygulamada nasıl yapıyorlar, bilgisi olan varmı. İllaki 5 yıl dolmadan ev alıp satan vardır.

4. Ülkede birseyler cevirdiler ve sonunda olan dolara oldu ....
    Memur maaslari cok uzun zaman sonra 1000 dolar uzerinde seyretmeye basladi....
    Asagri ucret desen yine ortalama 400dolarin cok ustunde...

Bir ev alalim diyoruz , kira carpani olarak 200 -220 ay civarinda,çarpan olara bakinca normal fiyat gibi , ama dolar olarak 170bin dolar yapiyor!!!!... Dile kolay...

Dolar baskilaniyor diyorlar, tamam dogrudur, ama baskiyi birakamayacaklarida aşikar, yoksa enflasyon patliyor .....

Bu işin sonu 2001 kur krizine varacak gibi gorunuyor....

O zamanlari hatirlayanlara soruyorum, konut fiyatlari, kur krizine cevabi, ne kadar süre sonra verebildi ????

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. 2001 ile bugunlerin alakası yok.O zaman özelleşmeler sayesinde memlekete milyarlarca dolar girdi.2001 krizi bir yılda bitti 2002 den itibaren emlak dolar bazında da acaip arttı.Ama dediğim gibi bambaşka bir ülke olarak düşünün şu anki halimizle uzak yakın alakası yok.

6. Yapabiliyorsunuz, 1 yıl boşta tutun evi, sonra satın. Her halükarda karlı çıkarsınız.
     Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    4 yıl önce rayiç bedel 150 bin göstererek oturduğum evi aldım. Tayin nedeniyle mecburi satmak zorundayım. Güncel degeri 4 milyon. Deger artış kazancı vergisi varmış. Hesaplama sitelerinde 500 binden fazla vergi çıkıyor. Hiç vergi çıkmaması için evin degerinin 1 milyon felan göstermek gerekiyor. 1 milyon göstermekte çok göze batmazmı.

Bu işte uygulamada nasıl yapıyorlar, bilgisi olan varmı. İllaki 5 yıl dolmadan ev alıp satan vardır.

Sayfa 334/334 İlkİlk ... 234284324332333334

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •