Sayfa 130/333 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230 ... SonSon
Arama sonucu : 2664 madde; 1,033 - 1,040 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Seninki teorik bilgi. Saygım var, ama temenni etmek ile, gerçek sistemi bilmemek farklıdır.

Sen değişmesini isteyebilirsin, ve belki doğrusu da odur. Ama sistemi sen kurmuyorsun. Senin temennine göre işlemez sistem.

Oyun kurucular Türkiye de kayıtdışı ekonomiyi seviyorlar ve bundan nemalanıyorlar. Nüfusun %20 si çok zengin Türkiyede ve bunların payı azalmıyor artıyor.

Fakir olan %80 de Müge Anlı ya ve Esra Erola meze oluyor.

Bu sebeple ana metropollerde ev fiyatları düşmez. Çünkü kayıtdışı ekonominin yarattığı zengin %20 de mok gibi para var. Bunlar devamlı Akbaba gibi alıcı ana metropol merkezlerde.

Özet geçtim. Kusura bakma. Ama sistem böyle.
    %20 , %80 gelir dağılımındaki adaletsizlik , Müge Anlı, Esra Erol.. bunlarda hemfikirim de buradan emlak fiyatlarının düşmeyeceğine nasıl geçiş yapıyorsun onu çözemedim

Ülkedeki tüm dengesizlikler son 3-4 yıl içinde mi oldu? hayır

Ama son 4 yılda İstanbul'da konut fiyatları 10 kat, Bodrum'da 11 kat, bizim köydeki tarlalar da yaklaşık 10 kat arttı.

Elbette her yerde parası olan bu mülkleri alıyor, eyvallah. Ama bu, fiyatlar mülk sahiplerinin kontrolünde, istemezlerse fiyat düşmez anlamına gelmiyor. Kimse ekonomik döngünün dışında kalamaz.

Şimdi şöyle düşün; o mok gibi para sende olsa, bir malın fiyatına bakmadan mı alırsın? , bu malın ederi ne kadar, ileride kaça satabilirim?, ne kadar kazanırım diye düşünmez misin?
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Bak bunların kaçar tane evi vardır, ve daha da kaçar kaçar almaya devam ediyorlardır. Sinek vızıltısı bu paralar.

Milyon dolarlar havada uçusuyor. Kayıt dışı ekonomi böyle bir şey işte. Para nereden geliyor, nereye gidiyor belli değil.

Bakırköy'de özel bir bankada müdürlük yapan Seçil Erzan, aralarında Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera gibi ünlü futbolcuların da olduğu çok sayıda kişiyi 55 milyon dolar dolandırdığı iddiasıyla tutuklanmıştı.

Fatih Terim Fonu vurgununda detaylar ortaya çıktı: Arda Turan 13,9 milyon dolar vermiş!

Fon vaadiyle ünlü isimleri dolandıran banka müdürü Seçil Erzan hakkında BDDK Raporu ortaya çıktı.

Raporda, Emre Belözoğlunun ise yaklaşık 5 milyon doları parçalar halinde başka kişiler üzerinden Erzana gönderdiği belirtildi. Fatih Terim in damadı Volkan Bahçekapılının da Erzana elden 3 milyon 292 bin dolar verdiği, ayrıca Belözoğlu için de elden 2 milyon 800 bin dolar verdiği raporda yer aldı.

Galatasaraylı kaleci Fernando Musleraânın ise kendi evinde Erzana, 1 milyon 200 bin dolar verdiği ve bu paranın 700 binin geri aldığı belirtildi.

https://www.gercekgundem.com/guncel/...-vermis-438361
    İşte örneğini kendin veriyorsun. Bu insanlar ne kadar kolay da para kazansa , ne kadar çok paraları da olsa, tamam bu bana yeter demiyor. Gidiyor, yüksek kâr vaat eden banka müdürüne para yatırıyor. Yani zengin de olsa getiri hesabı yapıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    İşte örneğini kendin veriyorsun. Bu insanlar ne kadar kolay da para kazansa , ne kadar çok paraları da olsa, tamam bu bana yeter demiyor. Gidiyor, yüksek kâr vaat eden banka müdürüne para yatırıyor. Yani zengin de olsa getiri hesabı yapıyor.

Bunların parasının %95 i gayrımenkulde.

Birisi nakit dolar çantada 1 milyon dolar verip lüks bir ev alsa kim sorar kaynağını Türkiyede.

Yurtdışında alamazsın. Kaynağını isterler banka havalesi ile. Çantada götürsen anında seni enselerler.

Bu havada uçan elden giden gelen tırı vırı kumar parası kısmı.

Sistemi gerçekten bilmiyorsun.

4.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Bugünlerde konutçular dahil kimse çıkıp konut fiyatları asla düşmeyecek diyemiyor. Piyasanın artık düşüşe geçtiğini herkes görüyor. Ama inatla;

Dağ başında arsa, tarla düşer ama merkezde konutlar düşmez, yazlıklar düşer, kışlıklar düşmez, dolarla düşse bile TL ile düşmez vs vs

Özetle; her yer düşse bile benim ev düşmez diyorlar

Ama birkaç aydır balon hava kaçırıyor fosur fosur.
    Takip ettiğim yerlere bakıyorum. Ben düşen bir fiyat göremiyorum. Takibe aldığınız ilanla karar vermek bana göre hatalı. Ben genelde büyük sitelerdeki yada tokilerdeki en düşük fiyatı takip ediyorum, düşen bişey yok. Ayrıca endekslerde ortada. Endekslere görede düşen bişey yok.
    Adamın biri mahalle arasındaki evini aşırı fiyatlayıp, belki bir sazan düşer diye 3 milyon yazmış. Sonra 2 ye çekmişmiş falan filan. Piyasa böyle oluşmuyor işte. O evin muadili olmadığı için doğru fiyatlamada yapılamıyor.
    Zaren düşüyor algısını oturtmaya çalışanlar, dönüp dolaşıp olayı dolara getiriyor. O zaman dolar alanında doları 20 yıldır yerinde sayıyor.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

5.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Takip ettiğim yerlere bakıyorum. Ben düşen bir fiyat göremiyorum. Takibe aldığınız ilanla karar vermek bana göre hatalı. Ben genelde büyük sitelerdeki yada tokilerdeki en düşük fiyatı takip ediyorum, düşen bişey yok. Ayrıca endekslerde ortada. Endekslere görede düşen bişey yok.
    Adamın biri mahalle arasındaki evini aşırı fiyatlayıp, belki bir sazan düşer diye 3 milyon yazmış. Sonra 2 ye çekmişmiş falan filan. Piyasa böyle oluşmuyor işte. O evin muadili olmadığı için doğru fiyatlamada yapılamıyor.
    Zaren düşüyor algısını oturtmaya çalışanlar, dönüp dolaşıp olayı dolara getiriyor. O zaman dolar alanında doları 20 yıldır yerinde sayıyor.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk
    Benim yazdıklarımı tam okumamışsınız. Daha 2 mesaj önce ben yazdım, bir tek ilana bakarak piyasa yorumlanmaz diye. Benim sözümü bana söylemişsiniz O yüzden tüm İstanbul fiyatlarını baz alıyorum genelde.

Yine önceki mesajımda konut fiyatlarındaki reel düşüşü enflasyona göre hesapladığımı söyledim, ben dolara göre hesap pek yapmam. Dolara göre hesap yapmak biraz pratik ve kolay yol olduğu için yapılır genelde ama çoğu zaman yanıltıcıdır, ben enflasyonu tercih ederim.

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. Cep telefonu lobimiz ! hayırlı olsun ...

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

8. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

Sayfa 130/333 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •