Sayfa 338/338 İlkİlk ... 238288328336337338
Arama sonucu : 2704 madde; 2,697 - 2,704 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Hiçbir yerden kazanamayacağım kadar parayı son 2 senede borsadan kazandım hem de 2 ileri 3 geri yapan eregl’ye rağmen.

Keşke 2 değil 4 sene önce başlasaymışım. Bist candır gerisi heyecandır

En az 10 civarı sağlam hissede sepet yapın bir hisseye yüklü girmeyin
    Bereketli ve daim olsun.
    Siz yine de konjonktür ve mikro-makro ekonomiyi göz ardı etmeyin.

2.  Alıntı Originally Posted by ASAP_ Yazıyı Oku
    Bereketli ve daim olsun.
    Siz yine de konjonktür ve mikro-makro ekonomiyi göz ardı etmeyin.
    Hocam oğlan üniversitede okurken otursun diye 1 artı 1 daire alacağım Kurtköyde,kiralar o daire için yaklaşık 15 binden başlıyor orda ve dairenin bana maliyeti 2.400'e geliyor(4 katlı bir site ,içinde havuz falan var ). yani kira carpanı yaklaşık 160 ay oluyor yanlış hesap yapmadıysam ve oğlum 4 yıl orada oturacak.. sizce mantıklı bir davranış mı ?? not : soruyu diğer uzman arkadaşlarda cevaplarsa sevinirim..

Alıntı Originally Posted by tunguska Yazıyı Oku
    Hocam oğlan üniversitede okurken otursun diye 1 artı 1 daire alacağım Kurtköyde,kiralar o daire için yaklaşık 15 binden başlıyor orda ve dairenin bana maliyeti 2.400'e geliyor(4 katlı bir site ,içinde havuz falan var ). yani kira carpanı yaklaşık 160 ay oluyor yanlış hesap yapmadıysam ve oğlum 4 yıl orada oturacak.. sizce mantıklı bir davranış mı ?? not : soruyu diğer uzman arkadaşlarda cevaplarsa sevinirim..
    çok mantıklı
    ayrıcamehmet şimşek in bugün ki açıklamsıda kiraları arttırmaya kolaylaştırır
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by tunguska Yazıyı Oku
    4 sene az değil, cocugunuz kafa rahat otururz.
    4 yıl sonra faizler düşük olursa bir de kar eder satarsınız.
    hayırlı olsun.

5.  Alıntı Originally Posted by tunguska Yazıyı Oku
    2.4 milyonu %55 net faizle mevduata koysanız 1.32 milyon eder, bölün 15 bine, 88 aylık(7,3 yıllık) kira ediyor

Önümüzdeki yıl ev fiyatı ne olur, kira ne kadar olur, onu da siz tahmin ederek hesabınızı yapın.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by tunguska Yazıyı Oku
    Şu anki ölü fiyatlardan ben daire satmıyorum.
    Kiracı derdi çekmemek için boşalan daireleri boş bekletiyorum, yine de satmıyorum.
    Siz hem şu anki ölü fiyatlara mal sahibi olacaksınız, hem de her ay kiradan kurtulacaksınız. Yani bence sizin için ev almak cazip.

Yalnız tek sevmediğim şey havuz mavuz gibi aidatı yükselten şeyler.
    Yüksek aidata gıcık olurum. İnsan kendi malında kiracı gibi oluyor.
    Evlerim aidatlı olsaydı şu an boş bekletme lüksüm olmazdı.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7. Hee, 7 yıl kira sabit kalacak zaten değil mi . Bu neyin kafası?

Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    2.4 milyonu %55 net faizle mevduata koysanız 1.32 milyon eder, bölün 15 bine, 88 aylık(7,3 yıllık) kira ediyor

Önümüzdeki yıl ev fiyatı ne olur, kira ne kadar olur, onu da siz tahmin ederek hesabınızı yapın.

8.  Alıntı Originally Posted by tunguska Yazıyı Oku
    Geçmiş örneklere bakarsak üniversitede okuyan çocuğa ev almanın başarılı bir yatırım olduğunu söyleyebilirim. Hatta çevremdeki örneklerden çocuk okul sonrası aynı şehirde yaşamak veya yüksek lisans yapmak isterse verimin daha da artacağı ortada.
    Ev almanın en güzel yolunun kredi çekmek olduğu ve şu anda bu mümkün olmadığı için zaman çok cazip değil. Ancak her hükümet ekonomin çarkları dönsün ister bu nedenle faiz eninde sonunda indirilecek. Ve günün sonunda bu talebi tetikleyecek.

Sayfa 338/338 İlkİlk ... 238288328336337338

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •