Sayfa 313/323 İlkİlk ... 213263303311312313314315 ... SonSon
Arama sonucu : 2583 madde; 2,497 - 2,504 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Konutu ne bireyler ne de devlet yatırım aracı olarak görmemeli. Barınma bir haktır. Eğer insanları şehre, fabrikalarda çalışsın diye gönderiyorsanız barınma sorununa da bir çözüm bulmanız gerekiyor. Toki konut satmasın, yapıp ucuza kiralasın.
    Şimdi yok artık komünist mi olacağız diyenler olabilir ama kapitalizmin beşiği İngiltere'de bile belediyenin sosyal konutları(Counsil Houses) var ihtiyacı olanlar oturuyor.
    hangi dolarla yapacak herkese yetecek kadar konut üretmeyi? nüfus durağan değil ki? artan nüfus sayısı kadar aralıksız konut üretmek gerekecek, enflasyon almış gidiyor, ülke nüfusu 100 yılını ipotek etse dediğiniz yine olmaz.

2.  Alıntı Originally Posted by peyami Yazıyı Oku
    hangi dolarla yapacak herkese yetecek kadar konut üretmeyi? nüfus durağan değil ki? artan nüfus sayısı kadar aralıksız konut üretmek gerekecek, enflasyon almış gidiyor, ülke nüfusu 100 yılını ipotek etse dediğiniz yine olmaz.
    İnşallah yaşınız genç tir. Genç değilseniz üzülürüm sizin için.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    İnşallah yaşınız genç tir. Genç değilseniz üzülürüm sizin için.
    yok hocam üzülme, keşke genç olsam, barınma elbette hak ona sözüm yok ama yazdığınız pek olacak iş değil.

4. Barınma bir hak doğru.
    Ekmek, su, toplu taşıma, kıyafet vs de hak değil mi? Bunlarda şu durumda ücretsiz olmalı mı ?
     Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Konutu ne bireyler ne de devlet yatırım aracı olarak görmemeli. Barınma bir haktır. Eğer insanları şehre, fabrikalarda çalışsın diye gönderiyorsanız barınma sorununa da bir çözüm bulmanız gerekiyor. Toki konut satmasın, yapıp ucuza kiralasın.
    Şimdi yok artık komünist mi olacağız diyenler olabilir ama kapitalizmin beşiği İngiltere'de bile belediyenin sosyal konutları(Counsil Houses) var ihtiyacı olanlar oturuyor.

5.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Barınma bir hak doğru.
    Ekmek, su, toplu taşıma, kıyafet vs de hak değil mi? Bunlarda şu durumda ücretsiz olmalı mı ?
    Şu anki düzen için konuşursak; elbette asgari ücret alan herkes barınma, ekmek, su, ulaşım..... hepsine erişebilmeli. Yani tüm bunlar ücretlinin alabileceği ucuzlukta olmalı. Ya da aldığı ücret bu masraflara göre daha yüksek olmalı.

Ha, tüm bunların bedava olduğu sistem de konuşulabilir ama o durumda çalışanların ücret almadığı ama tüm insani ihtiyaçlarının karşılandığı bir düzenden bahsedebiliriz. Ama forum bu kadarını kaldırmaz.

Şimdilik biz bedava değil ama erişilebilir fiyatlı ürün ve hizmet, daha insani bir yaşam istiyoruz diyelim.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

son bir yıldır barınma ihtiyacı olmayanlar hariç pek hareket yok.bir kaç senedir ev arsa otomobil vs gibi araçlara ciddi talep oldu.faizler düşük olunca insanlar paraları erimesin diye otomobil alıp sattı ev alıp sattı gerçekten araca ihtiyacı olanlar avrupada 1000 dolar eden külüstürlere 10 bin dolar ödemek zorunda kaldı.faizler artınca krediye ulaşmak zorlaşınca bu kanal tıkandı.gerçekten ihtiyacı olup da kredisiz ev araba alacaklar da al-satçılar gibi ihtiyaçlarını erteleyip o paraları faizde orada burada değerlendirmeye başlayınca kısır döngü başladı.
    herşeyin fiyatı arttı ancak ev ve araba fiyatlarında ciddi köpük oluştu.fiyatlar tl bazında artmasına rağmen dolar bazında düşüş kaçınılmaz oldu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,644
     Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    bu sayfada geçmiş 10 sayfaya göz attım bilgi sahibi olmadığımm çok detay olabilir .

bir kaç gün önce ISPARTA da 3+1 dairem vardı 2 milyon 950 bin'e sattım yeniden topraktan yapılacak daireye girebilirim
    ben bu daire parasını 4-5 sene içerisinde teslim edilecek birincisi 2+1 diğerini 3+1 olarak iki taneolarak alırım diyorum bakalım ilerleyen günlerde belli olur
    saygılar..
    Arsa payı hariç, daire maliyet m2 fiyatı 2. sınıf inşaatta 18/19 bin

bir tane bile alman zor..
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

8.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    bu sayfada geçmiş 10 sayfaya göz attım bilgi sahibi olmadığımm çok detay olabilir .

bir kaç gün önce ISPARTA da 3+1 dairem vardı 2 milyon 950 bin'e sattım yeniden topraktan yapılacak daireye girebilirim
    ben bu daire parasını 4-5 sene içerisinde teslim edilecek birincisi 2+1 diğerini 3+1 olarak iki taneolarak alırım diyorum bakalım ilerleyen günlerde belli olur
    saygılar..
    Dostum o dediğini geçen sene seçimden önce yapacaktın maalesef treni kaçırdın...

o dönem satıp dolara geçsen bir ölçüde dediğinin ihtamali vardı...

dolar bazında bu kadar düşmüşken biraz zor...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 313/323 İlkİlk ... 213263303311312313314315 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •