Sayfa 317/317 İlkİlk ... 217267307315316317
Arama sonucu : 2531 madde; 2,529 - 2,531 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku

ediyoruz cahille sohbet, gerisini reha yazsın..
    Kibirli beyefendi cahilim ama senin gibi kibrinden. sen anladın gerisini

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,630
     Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Yaşım 60 a bir kaldı
    sen anlayana kadar anlatmaya devam edeceğim.
    benden aldığı parayı anında arsaya çevirir .
    müteahhitlik yapmayacağım ustayla kalfayla uğraşacağım zamanım yok der
    imar gelmeden önceki arsa bolca toplar bacanağı olduğum halde ne kadar tapusu var bilemiyorum benim oğlanı bir ara oturtmuş bilgisayar başına oğlum derki bir gün sonunda o kadar yazdığımız halde 4/1 ini yazamamışım .
    İMAR'a Açılacağını bu gün olmazsa yarın nasıl olur diye kelepir topladığı arsalar gözüm le gördüm aldığı fiatı biliyorum beş katına sattığına şahit oldum .
    kooperatif yada bu işi yapan şahızlar gelir imaa açılmış yerdeki büyüklüğüne göre misal için 10 daire yapılan yerden % 35-40 ını ara taksitmiş bilmem neymiş karışmadan yapar noter sözleşmesini misal 3 sene sonunda 3 yada dört dairesi oluyor mu?
    ayrıca kendisi mimar oğlu mühendis verdiği arsanın projesinide kendi çizmek kaydıyla yapar anlaşmasını.
    3 sene beklemeden benim gibi taliplilerine verir yine arsa imarlı imarsız fark etmez yalnız imar içindeyse fazla ucuz alınmadığından ben nasıl olsa 20 sene beklerim der ne hikmetse bir kaç sene içinde ucuz aldığı arsalar imara açılır .
    sonra müsteri gelmesi onun adına kolay
    Bilmem anlatabildim mi
    anlamadıysan anlayana kadar ben anlatırım...
    imarsız arsayı alacak senin verdiğin 850 ile, bekleyecek imar gelecek, sonra orayı kooperatife verecek.

yapımı da 4/5 sene sürecek.. oradan aldığı arsaya verilecek dairelerden birisini veya bir kaçını sana verecek.

bacanağın sana kıyak yapacak...

konu neydi evi şu fiyata sattım, 2 tane ev alacağım 2+1 ve 3+1 bende maliyetleri karşılamaz dedim..

sen bacanağının ticaret olarak yaptığı işten, kendine pay koparmaya çalışıyorsun..

bacanağına verdiğin para ile, sana buradan ev vereceğim dese, oranın imarı gelene kadar bekletmiyor seni, anladığım kadarıyla
    Baldızım aç kalmasın, kıyak yapayım ona diyor..

senin bu yazdıklarının konu başlığı ile alakası zero

ben de paramı marka ya yatırdım bir senede %1000 kazandım.. 1 daire satmıştım, 5 daire aldım.... desem konu ile alakası olur mu. ?
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

3. https://www.bbc.com/turkce/articles/cy9x0nlddn3o
    Hollanda özel sektördeki ev kiralarına sınırlama getiriyor

Sorunlar küresel. Çözümler büyük ihtimal problemleri daha da fazla büyütecek

Sayfa 317/317 İlkİlk ... 217267307315316317

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •