Sayfa 315/315 İlkİlk ... 215265305313314315
Arama sonucu : 2518 madde; 2,513 - 2,518 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. şu anda devlet eliyle ev sahiplerinin evine planlı kanuna uygun gasp yaptırılıyor...

bu yüzdende bir çok tanıdıgım evlerini satış yoluna gidiyor aklında yokken...

zaten satılık ilanlara bakın %90 ı kiracılı daireler...

bir tanıdıgımın 7,000 lira aidatı olan yerde kiracısı 7,000 liraya oturuyor...

oda şimdi belalı bir tipe evi sattı... kiracı şok içinde...

ben yapamadım ama onun kiracıyı çıkarmasını zevkle izlicem diyor öyle kinlenmiş...

1 ay muhlet vermiş evden çıkması için...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Arsa payı hariç, daire maliyet m2 fiyatı 2. sınıf inşaatta 18/19 bin

bir tane bile alman zor..
    sen öyle zannede dur
    "akıllı geçiniyorsun" ben geçmiş 10 senede aynı şekilde 3. evimi aldım zaten diğerlerinin'de zeminini attım.

3.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    Dostum o dediğini geçen sene seçimden önce yapacaktın maalesef treni kaçırdın...

o dönem satıp dolara geçsen bir ölçüde dediğinin ihtamali vardı...

dolar bazında bu kadar düşmüşken biraz zor...
    ISPARTA'da bu tip satışı başka birinde hiç görmedim...
    geçmiş 5 ay oldu dünür'üme konuyu bahsettim İstanbul'dan 850 tl gönderdi 90 metre kare 3-4 sene deniliyor bence 1-2 sene uzasada sıkıntı değil gibi aldı..

4.  Alıntı Originally Posted by Hakin Yazıyı Oku
    2 yıldır devam eden %25 kira artış oranı , mevcut yasaların 13-14 yıl boyunca kiralamanın devamı üzerine kurulu olması nedeniyle önümüzdeki birkaç yılda kiralama fiyatlarının çok yüksek noktalara geleceğini bunun da konut fiyatlarını yukarı çekeceğini düşünüyorum.
    Eğer kiracının dava geçmişine bakılmasının önünde yasal bir engel yoksa kimileri mecburen ev sahibi olacak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,625
     Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    sen öyle zannede dur
    "akıllı geçiniyorsun" ben geçmiş 10 senede aynı şekilde 3. evimi aldım zaten diğerlerinin'de zeminini attım.
    işim bu, sen devam et..

90 m2 evin maliyeti 850 bin, arsa payı yok mu bunun, devlet mi bedava arsa veriyor..
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

6.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    şu anda devlet eliyle ev sahiplerinin evine planlı kanuna uygun gasp yaptırılıyor...

bu yüzdende bir çok tanıdıgım evlerini satış yoluna gidiyor aklında yokken...

zaten satılık ilanlara bakın %90 ı kiracılı daireler...

bir tanıdıgımın 7,000 lira aidatı olan yerde kiracısı 7,000 liraya oturuyor...

oda şimdi belalı bir tipe evi sattı... kiracı şok içinde...

ben yapamadım ama onun kiracıyı çıkarmasını zevkle izlicem diyor öyle kinlenmiş...

1 ay muhlet vermiş evden çıkması için...
    bu durumun reel düşüşe de etkisi var elbet, düşse bile ne olacak ki mevcut kiracılarin çoğunun hala alma şansı yok, bu durum devam ederse %25 artışı yeni kiracıların canını daha çok yakabilir, mevcut kiracılar da ev sahipleriyle sıkıntılı durumlar, tahliye, yeniden değerleme, uzlaşma, mahkeme vb. gittiği yere kadar.

Sayfa 315/315 İlkİlk ... 215265305313314315

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •