Sayfa 194/315 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244294 ... SonSon
Arama sonucu : 2519 madde; 1,545 - 1,552 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    İzmir Mavişehir'de 75 - 100 milyon TL'den satılan villalar göle dönmüş, evleri su basmış.
    Buralar benim çocukluğumda bataklıktı.

Hadi denizi, bataklığı doldurdun.
    Bırak bari yeşil alan olarak kalsın.

Mavişehir'in deniz tarafında tek bir konut olmaması lazım ama gökdelenlerle doldu.

2.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Bu konuya bir açıklık getirmek lazım. Öncelikle bu başlıkta sadece konutla ilgili paylaşım yapmak gerekiyor. Arada ufak sapmalar olsa da genelde üyeler buna uyuyor.

Eğer konutla ilgili tüm haber ve linkleri başka bir başlığa alırsanız bu başlığın bir anlamı kalmaz. Sonuçta burada hepimiz piyasa ile ilgili duyum ve haberler üzerine yorum yapıyoruz. Ki böyle de olması lazım. Diğer türlü burası sadece subjektif görüşlerin yer aldığı, veriden, ekonomik temellerden yoksun, ''bizim bi arkadaş konut aldı acaip kar etti, konut çok karlı bir yatırım'' tarzı sallamasyon içerikle dolar.

Ama emlakla ilgili her haberin görüntüsü ile birlikte yapıştırmak kirliliğe yol açıyor.

Ben şahsen emlakla ilgili haberin sadece linkini koyuyorum, varsa kendi yorumumu söylüyorum. İlgilenen olursa zaten linke tıklar detayını öğrenir. Merak etmeyen kişilere haberin tamamını görselleri ile birlikte yapıştırmayı doğru bulmuyorum.
    Genelde üyelerin buna uymadığını ve bu konu başlığının okunabilirliğinin azaldığını düşündüğüm için böyle bir ayrıma gittim.

Emlak ile ilgili her türlü haberi, twiti vs. paylaşmak isteyen buraya buyursun: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=57649
    Böylece açılan bu haber başlığında forum üyelerinin katılımıyla, kolayca derli toplu bir şekilde, günlük olarak medyadaki emlak başlıklı haberle ulaşım sağlanmış olur. İlgili ve de önemli haberler de, aynı değerli bilgilerin arada kaybolduğu gibi, atışma tartışma türü yazılar arasında kayboluyordu.

Sizler tabii ki görüş ve yorumlarınızı ilgilendiren haber ve içerikleri, bahsettiğiniz gibi link vererek veya haberin ilgili kısmıyla birlikte burada paylaşmaya devam edebilirsiniz. Fakat sayfa okunabilirliğini kirleten çarşaf çarşaf görsellere ve siyasi çekişme atışma türü yazılara izin verilmeyecektir.

3.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Türkiye'de ortalama bir konut = 21 yıllık asgari ücret. Uzun dönem ortalama 15 yıl.

https://twitter.com/CelalErdogdu/sta...48345309134944
    Ortalama ile asgari arasındaki farkın farkında mıyız?
    Biri ortalama, diğeri asgari.
    Asgari ücretliler neden asgari konutta değil de ortalama konutta oturmak ister?
    Tersini düşünürsek, ortalama gelirli biri, asgari (en ucuz, en kötü, en dip) konutta oturmak ister mi?

Fahiş goygoyu yapanların hesabı da zihniyeti de baştan yanlış.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    İzmir Mavişehir'de 75 - 100 milyon TL'den satılan villalar göle dönmüş, evleri su basmış.
    Buralar benim çocukluğumda bataklıktı.

Hadi denizi, bataklığı doldurdun.
    Bırak bari yeşil alan olarak kalsın.

Mavişehir'in deniz tarafında tek bir konut olmaması lazım ama gökdelenlerle doldu.
    Konut alırken yeni bir kriter daha ortaya çıktı. Sel riski.

https://www.izmir.bel.tr/tr/Haberler...jdesi/3118/156
    https://www.izmir.bel.tr/tr/Haberler...iyor/45424/156

Aynı yerler mi bilmiyorum.

Alıntı Originally Posted by Babadağlı Yazıyı Oku
    Genelde üyelerin buna uymadığını ve bu konu başlığının okunabilirliğinin azaldığını düşündüğüm için böyle bir ayrıma gittim.

Emlak ile ilgili her türlü haberi, twiti vs. paylaşmak isteyen buraya buyursun: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=57649
    Böylece açılan bu haber başlığında forum üyelerinin katılımıyla, kolayca derli toplu bir şekilde, günlük olarak medyadaki emlak başlıklı haberle ulaşım sağlanmış olur. İlgili ve de önemli haberler de, aynı değerli bilgilerin arada kaybolduğu gibi, atışma tartışma türü yazılar arasında kayboluyordu.

Sizler tabii ki görüş ve yorumlarınızı ilgilendiren haber ve içerikleri, bahsettiğiniz gibi link vererek veya haberin ilgili kısmıyla birlikte burada paylaşmaya devam edebilirsiniz. Fakat sayfa okunabilirliğini kirleten çarşaf çarşaf görsellere ve siyasi çekişme atışma türü yazılara izin verilmeyecektir.
    Babadağlı esas suriyeli ve uyuşturucu muhabbetlerini sokmamak lazım topiğe
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Kredilerin neredeyse durma noktasına gelmesi ile birlikte, bazı müteahhitler yarısı peşin yarısı 24-48 ay gibi ödeme seçenekleri sunmaya başladılar. Önümüzdeki dönemde buna benzer satışların da olacağını düşünüyorum

7.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Ortalama ile asgari arasındaki farkın farkında mıyız?
    Biri ortalama, diğeri asgari.
    Asgari ücretliler neden asgari konutta değil de ortalama konutta oturmak ister?
    Tersini düşünürsek, ortalama gelirli biri, asgari (en ucuz, en kötü, en dip) konutta oturmak ister mi?

Fahiş goygoyu yapanların hesabı da zihniyeti de baştan yanlış.
    Kendini haklı çıkartmak uğruna çarpıtmadığın gerçeklik kalmadı.

İlk olarak ilgili grafik (ort ev fiyatı/asgari ücret) oranın yıllar içinde değişimini gösteriyor, adalet açısından oranın kaç olması gerektiğine dair bir yorum yok. Grafiğe göre şu anda ev fiyatları uzun yıllar ortalamasının hala çok üzerinde ama düşmeye devam ediyor.
    Ha, bana göre bir asgari ücretli hiç yemeden içmeden 10 yılda bir ev alabilse bile uzun bir süre, orası ayrı bir konu.

İkincisi, TR de asgari ücret artık ortalama ücret haline geldi, bunu bilmiyor olman için evinde şoför, aşçı, temizlikçi, güvenlik, bahçıvan çalışan ve 1 ekmeğin fiyatını bilmeyecek kadar zengin olman gerekir.

Bu arada asgari ücret kavramını ben çocukken ilk kez Ankara'da Sakarya Cad.de Hosta Piknikte görmüştüm. Duvarda bu işyerinde .... TL asgari ücret uygulanmaktadır yazıyordu. Rakam o kadar düşük gelmişti ki merak edip İş teftiş müfettişi olan kuzenime sormuştum, neden bu kadar düşük rakam diye. O da bana o rakamı sadece orada bulaşık yıkayan komi çocuklara veriyorlar demişti.

Artık günümüzde asgari ücret hemen herkesi ilgilendiren bir ücret oldu. Müsaade et de ortalama ücret alan biri de ortalama bir evde oturabilsin. Ayrıca, parası olmayan gitsin ''en kötü, en ucuz, en dip'' evde otursun demek kimsenin haddine değil.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Kendini haklı çıkartmak uğruna çarpıtmadığın gerçeklik kalmadı.
    .
    Bırak ajitasyonu. Çakma grafiklerle algı operasyonu yapılıyor.
    İtibar edilsin diye yazmışlar oraya TCMB zart zurt, ama grafiği başkası çizmiş. Yalancıyı cezalandırmıyorlar nasıl olsa.
    Zaten bu alıntı yaptığın adam emlak yatırımı üzerine bir sürü kitap yazıp emlağı kötüleyen biri.
    Emlak yatırımıyla ilgilenen kişileri vazgeçirmeye kendini adamış resmen.
    Yani herifin yaşama amacı dezenformasyon.
    Senin gibi emlak düşmanları da bu tipleri kaynak diye gösteriyor işte.

Ayrıca azıcık niteliği olan insan asgari ücretin üzerinde maaş alır.
    Benim içinde olduğum elektronik sektöründe, meslek lisesi mezununa asgari ücretin 2 katını veren firmalar var.

Ve son olarak, parası olmayan en kötü evde oturmayacaksa, iyi evde oturması için aradaki farkı sen mi verecen?
    Peki en kötü evde kim oturacak?
    Sen siyasetçi falan olsana. Çok güzel gariban edebiyatı yapıyorsun.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 194/315 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244294 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •