Sayfa 277/566 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327377 ... SonSon
Arama sonucu : 4525 madde; 2,209 - 2,216 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Dolar günlük getirisi ppf ile aynı hemenhemen. Mükemmel bir dengeyle gidiyor.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    RIK + 0,139 imiş.
    Gece MKK'dan aldıklarımız bazen sabah revize olabiliyor.

3.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Para Piyasası Fonları / Dolar Analizleri

23 Ocak 2024 - 22 Aralık 2023 arası takip ettiğim bazı para piyasası fonlarının ve doların 32 günlük vadeli mevduat faiz eşleniği

Para Piyasası Fonları
    BGP 46.24%

Dolar (T.C.M.B. saat 11:00 kurlarına göre)
    USDTL 44.60%
    Slm.. para piyasası fonlarının 32 günlük getirisini nasıl hesaplanıyor? Mevduat ile kıyaslama yapmak amaçlı soruyorum

4.  Alıntı Originally Posted by aaxxiinn Yazıyı Oku
    Slm.. para piyasası fonlarının 32 günlük getirisini nasıl hesaplanıyor? Mevduat ile kıyaslama yapmak amaçlı soruyorum
    https://mevduat.hesaplama.net/

yıllık faiz oranı kısmına fonun günlük faizini 365 ile çarparak yazın. vade kısmını 32 gün yapın. bir de virgül değil nokta kullanın. ben böyle hesaplıyorum. ne kadar tutarlı sonuç veriyor garanti veremem.

5.  Alıntı Originally Posted by aaxxiinn Yazıyı Oku
    32 günlük getiri ÷ 32 × 365 ÷ 0.95 = brüt faiz eşleniği

6.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Maalesef, Ziraat in en kötü tarafı bu.

İşbankası ve Ziraat valör beklerken %4 gibi düşük bir getiri ile repo yapıyor. Para büyükse büyük bir kayıp oluşuyor.

Ayrıca fon işlemini yaptığınız bankadaki toplam giderlere de bakmak lazım. bazı bankalar çok yüksek MKK, Hesap bakım, bilmemne ücreti habire geçiriyorlar fon alınca ve hesapta tutunca. Çoğu insan farketmiyor ama paranızı bu şekilde iç ediyorlar haberiniz olmadan. Ancak hareketlere bakınca görüyorsunuz sizi incitmeden öptüklerini.

7. Bizim yatırım fonlarındaki Yönetim Ücreti yatırımcıyı dikiyor, minimum %2, %3, %4 yönetim ücreti var. AFT YAY AFO MAC TCD OJH CVK CPU YZG DMG TCA vs vs vs. Yerlisi yabancısı altını gümüşü karması fonsepeti hepsinde fahiş çok yüksek yönetim ücreti var. Sebebi nedir?

ABD deki en iyi temettü ödeyen ETF lerin yinetim ücretleri ne kadar? %0.06 veya %0.08 arası.

SCHD
    DGRO
    VIG
    VYM
    VYMI
    en vicdansızı NOBL, onun yönetim ücreti %0.3 bile bizimkilerin yanında cüce kalır.

Bu sebeple bizim TEFAS daki yönetim ücretleri yatırımcıyı dikmek üzere kurgulanmış diyebilir miyiz? Bizdeki fonlardan alınan %2, %3, %4 yönetim ücreti almak vicdansızlık değil mi? Kuş mu konduruyorsunuz diye sormazlar mı adama?

8.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Bizim yatırım fonlarındaki Yönetim Ücreti yatırımcıyı dikiyor, minimum %2, %3, %4 yönetim ücreti var. AFT YAY AFO MAC TCD OJH CVK CPU YZG DMG TCA vs vs vs. Yerlisi yabancısı altını gümüşü karması fonsepeti hepsinde fahiş çok yüksek yönetim ücreti var. Sebebi nedir?

ABD deki en iyi temettü ödeyen ETF lerin yinetim ücretleri ne kadar? %0.06 veya %0.08 arası.

SCHD
    DGRO
    VIG
    VYM
    VYMI
    en vicdansızı NOBL, onun yönetim ücreti %0.3 bile bizimkilerin yanında cüce kalır.

Bu sebeple bizim TEFAS daki yönetim ücretleri yatırımcıyı dikmek üzere kurgulanmış diyebilir miyiz? Bizdeki fonlardan alınan %2, %3, %4 yönetim ücreti almak vicdansızlık değil mi? Kuş mu konduruyorsunuz diye sormazlar mı adama?

Bir kaç tane örnek vereyim dedim. Bizimkilerin ABD deki temettü fonlarına üstünlükleri nedir de bu kadar yüksek yönetim ücreti alıyorlar? Bu kafayla giderlerse çok yatırımcı kaçırırlar. Midas gibi bir babayiğit daha çıkar bu piyasayı da öldürür. Bundan sonra %0.5 den daha yüksek yönetim ücreti alan hiçbir TEFAS fonu almayacağım. Size de tavsiyem almayın.

görsel #AFT

görsel #GPT

görsel #MAC

görsel #YAS

Sayfa 277/566 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327377 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz