Sayfa 353/559 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403453 ... SonSon
Arama sonucu : 4470 madde; 2,817 - 2,824 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Aslında 2019 dan beri çoğunlukla yerli, yabancı fonlardaydım, mayıs seçimi öncesi, yarısı ile gayrimenkul aldım, kalanın yarısıyla hisselere girdim fonlara kalan miktar azaldı, onlar da az riskli olanlardı, şimdi diyorum ki keşke diğer ikisine yatırmak yerine tamamen fonlarda kalsaydım zarar yerine kârda olacaktım. Bildiğinden şaşmayacak, piyasalarla inatlaşmayacakmışsın onu anladım ama biraz geç oldu.
    Gayrimenkul için özel bi sebebi var mıydı, oturumluk zaruri bir alım mıydı ? Asıl fırsatın seçim sonrası yüksek faiz döneminde olacağını düşündüğüm için ben satmıştım, 200k usd olan ev şu anda 145k usd ve eurobondda %9,3 faizde park ettim, üstüne eurobdod ikinci elde bugün satsam 220k usd ediyor CDS düşüşü sayesinde. Krediyle aldıysanız sorun yok da nakit ve yatırımlık bir dönem şimdi geldi gayrimenkulde ve 6-9 ay böyle gider gibi geliyor.

2.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Çıktığı günden beri ilk kez iki gün üst üste eksi yazdı.
    HDA'nın portföy yöneticisi değiştikten sonra getirisinde bariz bir düşüş var. Yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 1-1.5 ay önce değişti.

Böyle giderse komple boşaltacağım HDA paylarını.

3.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Gayrimenkul için özel bi sebebi var mıydı, oturumluk zaruri bir alım mıydı ? Asıl fırsatın seçim sonrası yüksek faiz döneminde olacağını düşündüğüm için ben satmıştım, 200k usd olan ev şu anda 145k usd ve eurobondda %9,3 faizde park ettim, üstüne eurobdod ikinci elde bugün satsam 220k usd ediyor CDS düşüşü sayesinde. Krediyle aldıysanız sorun yok da nakit ve yatırımlık bir dönem şimdi geldi gayrimenkulde ve 6-9 ay böyle gider gibi geliyor.
    Aslında yatırım olsun diye aldım, uygun fiyatlıydı takas için verilen sıfıra yakın yerlerden biriydi, alıp satmayı düşündüm ama olmadı elimde patladı, temmuz'da alınması gereken iskan hâla alınamadı, dzm fondaki dolarlar ile almıştım şimdiki hesapla bakıyorum da fonda kalsa çok daha iyiymiş, bu ortamda o fiyattan satmak çok zor, tek güvencem eskişehir'in en büyük müteahhitlerinden tanıdık bir abimizden aldım mağdur etmeyeceğini söyledi, dzm yerine eurobond alacaktım aslında son anda vazgeçtim, öyle olsaydı evi de almamış olurdum, hiç kısmet yok bende de

4.  Alıntı Originally Posted by AmigoOrhan Yazıyı Oku
    HDA'nın portföy yöneticisi değiştikten sonra getirisinde bariz bir düşüş var. Yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 1-1.5 ay önce değişti.

Ben bugün tereddütte kaldım; HDA mı BHI mı alayım diye? BHI yı tercih ettim. Hedef ve İstanbul fonları bana sıcak gelmiyor nedense. Habire pazarlama ve yüksek fon yönetim ücretleri.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=BHI

5.  Alıntı Originally Posted by AmigoOrhan Yazıyı Oku

Fonun yöneticisi değişmedi diye biliyorum fonu kuruluşundan beri Ergün Bey yönetiyor.

6. Fon yöneticisi değiştiyse bu elbette önemli. Performans değiştirmiş olabilir.

BHI-HDA kıyasına gelince; fon büyüklüğü çok önemli arbitraj fonlarında. Sen iyi bir oran yakalıyorsun, spot alım-viop satış kontratlarını alıyorsun, pozu açıyorsun belki %4,5 orandan mesela; ertesi gün bir bakıyorsun sallıyorum 2.5 milyon TL yeni para gelmiş. Aynı pozisyonu / oranı yakalayamıyorsun, belki istemesen de daha az oranlı yeni poz.lar açmak zorunda kalıyorsun. Bu mantıkla yeni açılan arbitraj fonları bence maden. BHI ya da yarın öbür gün açılmasını beklediğim (bir türlü haber alamıyorum) Hedef'in yeni arbitraj fonu denenebilir.

Ancak şu da var ki; HDA'nın sevdiği havalar bu havalar, bugün yarın telafi edecektir. O da ayrı

7.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Fonun yöneticisi değişmedi diye biliyorum fonu kuruluşundan beri Ergün Bey yönetiyor.
    Aralık 2023 başında Anıl Tokat isimli genç birisi de dahil oldu fon yöneticisi diye.

8.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Fon yöneticisi değiştiyse bu elbette önemli. Performans değiştirmiş olabilir.

BHI-HDA kıyasına gelince; fon büyüklüğü çok önemli arbitraj fonlarında. Sen iyi bir oran yakalıyorsun, spot alım-viop satış kontratlarını alıyorsun, pozu açıyorsun belki %4,5 orandan mesela; ertesi gün bir bakıyorsun sallıyorum 2.5 milyon TL yeni para gelmiş. Aynı pozisyonu / oranı yakalayamıyorsun, belki istemesen de daha az oranlı yeni poz.lar açmak zorunda kalıyorsun. Bu mantıkla yeni açılan arbitraj fonları bence maden. BHI ya da yarın öbür gün açılmasını beklediğim (bir türlü haber alamıyorum) Hedef'in yeni arbitraj fonu denenebilir.

Ancak şu da var ki; HDA'nın sevdiği havalar bu havalar, bugün yarın telafi edecektir. O da ayrı
    Ben de aynı fikirdeyim HDA'nın bir süre sonra telafi edeceğini ama düşük riskli diye tabir edilen bir fonun borsa yüzde bir lik artışlar yaptığı bir ortamda iki gün üst üste eksi (-%0.6) yazması canımı sıkıyor.

Sayfa 353/559 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403453 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •