Sayfa 433/562 İlkİlk ... 333383423431432433434435443483533 ... SonSon
Arama sonucu : 4493 madde; 3,457 - 3,464 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    dediğim olacak gibi... aylardır dolarda deval bekleyenler düşünsün
    Hocam tamam da mevduatdan daha az getirisinin olması ve enflasyonist ortamda dolar nereye kadar ne zamana kadar tutulur. Üstelik ihracçılar da dolar seviyesinden şikayetçi. Bu durumun istihdama da olumsuz etkisi unutulmamalıdır. Bu bir iddia meselesi değil. Ekonominin gerekleri ne ise yapılması gereken odur.

Mısır, İskenderiye limanını Türkiye’ye devrediyor

Navabharat Times' kaynaklı habere göre Mısır, İskenderiye limanını Türkiye’ye devrediyor. İki ülke arasında bu konuyla ilgili görüşmeler henüz başlangıç aşamasında. Anlaşmaya varılması halinde Türkiye İskenderiye'yi kontrol altına alabilir.
    Sen af yolunu tut, bağışla, uygun olanı emret, bilgisizlere aldırış etme.

3.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Bist100 günlükde son durum.

7200 seviyesinden başlayan rallinin devam edebilmesi için 9400 seviyesinde bulunan direnci hacimli kırıp üzerinde kalması gerekli.

9400'de oluşan direncin sebebi nedir? tamam 3 günlük mum iğnesi aynı yerden döndü de sebep nedir acep..

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    9400'de oluşan direncin sebebi nedir? tamam 3 günlük mum iğnesi aynı yerden döndü de sebep nedir acep..
    Sebep Fibonacci 1.618 'in kestiği nokta 9403.07 ki teknik analizde Fib 1.618 önemli bir seviyedir. Büyük ihtimal bu seviyede kar realizasyonu yapılıyor.
    Burada yazdıklarım kendi kişisel görüşüm olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Sebep Fibonacci 1.618 'in kestiği nokta 9403.07 ki teknik analizde Fib 1.618 önemli bir seviyedir. Büyük ihtimal bu seviyede kar reaalizasyonu yapılıyor.
    teşekkürler. şahsen en geç pazartesiden itibaren aşacağını tahmin ediyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Sebep Fibonacci 1.618 'in kestiği nokta 9403.07 ki teknik analizde Fib 1.618 önemli bir seviyedir. Büyük ihtimal bu seviyede kar realizasyonu yapılıyor.
    Destek ve direnç seviyeleri en güzel tuzak bölgeleridir. Dikkatli olmak gerekir

Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Destek ve direnç seviyeleri en güzel tuzak bölgeleridir. Dikkatli olmak gerekir
    %15 düzeltme gelebilir , endeksi burada tutan enerji teknoloji şirketleri

8.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Hocam tamam da mevduatdan daha az getirisinin olması ve enflasyonist ortamda dolar nereye kadar ne zamana kadar tutulur. Üstelik ihracçılar da dolar seviyesinden şikayetçi. Bu durumun istihdama da olumsuz etkisi unutulmamalıdır. Bu bir iddia meselesi değil. Ekonominin gerekleri ne ise yapılması gereken odur.
    Mevduat konusunda haklısınız, Aslında MB bir şeyler yapmaya çalışıyor. ZK faiz, fazla likidite çekimi vs. Faizler beklentiye göre şekilleniyor ona fazla yapacak bir şey yok. Belki Mb seçimden sonra faizi %50 ye kadar çekecek bilemeyiz. Ben çekebileceğini düşünmüyorum o benim görüşüm.

İhracatçıya gelince….
    Kaç tane ihracatçı var kaç tanesi işçisine asgari ücretin çok üstünde para veriyor? Bence çok az.
    Bundan 10-15 sene önce de dolar 1 liraya yakındı bu kadar cari açık yoktu. Bugün dolar 30 kat atmış ama cari açık daha fazla. !!!!

Dolar artarsa herkes kaybeder. Bir kısım kazanacak diye çoğunluğun alım gücü düşsün anlayışını anlamıyorum. Sanırsın ki herkes dolar ile maaş yapıyor iş yapıyor …

Sayfa 433/562 İlkİlk ... 333383423431432433434435443483533 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •