Sayfa 558/558 İlkİlk ... 58458508548556557558
Arama sonucu : 4464 madde; 4,457 - 4,464 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Ben de tl olarak düşüş fazla mı oldu, onu kastettiniz sandım

2. Euro olarak aldığım fonların bir kısmını satmaya karar verdim, hem getirileri çok az hem de dolar ve euro yerinde sayıyor, yaz boyunca döviz girişi de olunca çıkacakları yok gibi görünüyor, bir süre ppf veya mevduata yatırmak daha iyi herhalde, geçen ay aklıma geldi ama yapmadım bir aylık kaybım çok fazla oldu.
    Dövizi bankadan çekip döviz bürosunda bozdurup tekrar yatırmak mı daha doğru, yoksa bankadan nkolay hesabına gönderip nkolay fx den bozdurmak mı? deneyen var mı acaba masraf olarak ne tutar? boşta 12 euro vardı onunla denedim 545 tl. görünüyor ama miktara göre mi alıyorlar onu anlamadım, bunun dışında karşı tarafta ayrıca masraf kesiyor mu acaba.
    Bir de uption dan gönderme işlemi varmış ama onun için önce nakit olarak vakıfbank hesabına yatırmak gerekiyormuş galiba.

3.  Alıntı Originally Posted by SNOOPY Yazıyı Oku
    Yukarıdaki sorunun cevabını burada buldum.
    https://twitter.com/FonDetay/status/...TUB6Lz33w&s=19
    Ben bu alanda, SUB, OKD, AED ve TGA'yı gayet iyi görüyorum; özellikle SUB çok atak bir fon.

BHF de yeni bir seçenek ama pek bi numarasını göremedim.

Yerli değişken fonların çoğu, bu yönde evrilmeye başladı: Ya çok garantici, faizin biiiiir tık üstü getiren uyuşuk fonlar ya da borsadaki artışlardan en az hisse fonmuş gibi yararlanmayı amaçlayanlar. Çoğu değişken fon %51'in üzerine çıkarıyor hisselerin payını. En son OKD yeni düzenleme yapmıştı mesela.

Bu kadar yeni fon şirketinin ve fonların kurulduğu bir dönemde Tacirler Menkul Kıymetlerin hiç yeni fon açmaması ilginç bir nokta olarak gözüme çarptı. Sektörün duayeni olarak kabul ediliyorlar ama 5 6 yıldır yeni tek bir fon bile açmadılar. Dört tane fonla dönüp duruyorlar.

Tefas fonlarında en çok işlem gören ilk 5, stopaj öncesinde kıvıl kıvıl ya serbest fon kaynardı ya PPF, ama şimdi normaline dönmüş gibi.

4. Sabah, küçücük miktarlarda 5 tane hisse yoğun fona girdim tekrar. Eski altın günlerin olma ihtimali pek görünmese de, bir bakıcaz duruma. Ekmek parası çıkacak mı yoksa ekmek parasından mı olucaz artık 😏

5.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Ben bu alanda, SUB, OKD, AED ve TGA'yı gayet iyi görüyorum; özellikle SUB çok atak bir fon.
    SUB bu kapsamda değil sanki

6. Arkadaşlar Serbest Para Piyasası Fonu stopaj oranı %7,5 mu yoksa %10 mu? Net bilen arkadaşlardan lütfen cevap.

7.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Serbest Para Piyasası Fonu stopaj oranı %7,5 mu yoksa %10 mu? Net bilen arkadaşlardan lütfen cevap.
    10................
    Yorumlarım ve yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendime not: İt olma beyefendi ol ki ardından iyi ansınlar.

8.  Alıntı Originally Posted by Borsacı Beyefendi Yazıyı Oku
    10................
    Teşekkürler. Lakin Serbest Hisse Yoğun Fonlarda stopaj %0 olarak devam ediyor olarak biliyorum.

Sayfa 558/558 İlkİlk ... 58458508548556557558

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •