Sayfa 349/557 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449 ... SonSon
Arama sonucu : 4451 madde; 2,785 - 2,792 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    IVY ve IJZ yağdırmış gene: ) benim için harika bir tam dipten alım başarısı daha. fırsatı bulmuşken böbürleneyim, 3-5 sene sonra faizler dip yaptığında aynı başarım sürecekmi görücez..
    Sn. friendly_1980, portföyünüzde ki fonlar nelerdir?

2.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Sn. friendly_1980, portföyünüzde ki fonlar nelerdir?
    Bist tarafı NNF iki kat ağırlıklı, NRC, IPB, EC2, ADP, ICZ. Nasdaq tarafı DVT iki kat ağırlıklı, AOY, IVY, IJZ.

arada değişiklikler olsa da çoğunu 1 aydır tutuyorum. kısa vadede de devam edeceklerini öngörüyorum.

3. ayrıca bes'teki param %50 şekilde HHM ve HHN yine 1 aydır. devlet katkısı VER. Kripto da sorarsanız BTC, ETH, SOL, LİNK, LUNAC, GALA, ATOM, SHIP, CHZ, XRP. kriptoda 1,5 yıldır %100 karım var. hadi iyisiniz sizin için bi yatak odamı ifşa etmediğim kaldı: ))

ama bilgiyi paylaşmak kazandırıyor be..tecrübem o yönde. anlatırken sen de uyanıyorsun bazı detaylara..

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    Bist tarafı NNF iki kat ağırlıklı, NRC, IPB, EC2, ADP, ICZ. Nasdaq tarafı DVT iki kat ağırlıklı, AOY, IVY, IJZ.

arada değişiklikler olsa da çoğunu 1 aydır tutuyorum. kısa vadede de devam edeceklerini öngörüyorum.
     Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    ayrıca bes'teki param %50 şekilde HHM ve HHN yine 1 aydır. devlet katkısı VER. Kripto da sorarsanız BTC, ETH, SOL, LİNK, LUNAC, GALA, ATOM, SHIP, CHZ, XRP. kriptoda 1,5 yıldır %100 karım var. hadi iyisiniz sizin için bi yatak odamı ifşa etmediğim kaldı: ))

ama bilgiyi paylaşmak kazandırıyor be..tecrübem o yönde. anlatırken sen de uyanıyorsun bazı detaylara..
    Teşekkür ederim, sağolun.

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku

Tabi bunları şu anda almak biraz riskli olur herhalde, değişkenler bir miktar olabilir de hisse tarafında tren oldukça kaçmış durumda, uzun vadede yine kârlı olur ama zamanında alıp satmadan bekleyebilmek gerekiyordu.

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    çalışacak ders nasıl biterki zaten? tecrübeleri biriktirmeden nasıl ustalaşacaksın? bizim millet bu konuda berbat durumda. günü kurtarma kafasında.
    Ocak 15 den beri ufak ufak hisse aliyorum burayada yazmıştım , ben düşerken değil çıkarken almak tarafındayım.tabi uç nokta olmamak kaydıyla , uzun zamandır tasidigim.tge emtia fonu var gitmiyor ,bilemedim satsam çıkan parayı nereye koyacağım ppf da helak olacak

7.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Tabi bunları şu anda almak biraz riskli olur herhalde, değişkenler bir miktar olabilir de hisse tarafında tren oldukça kaçmış durumda, uzun vadede yine kârlı olur ama zamanında alıp satmadan bekleyebilmek gerekiyordu.
    peki yazıp çizelim..dışarda fena yağmur var, bende de bol vakit: )
    arkadaşlar benim tavsiyem yatırım fonlarına ayırdığınız parayı dörde bölün.

1/4 bist sabit (değişken fon),
    1/4 bist al-sat (hisse yoğun fon),
    1/4 nasdaq sabit (metaverse/yeni teknolojiler),
    1/4 nasdaq al-sat (agresif tematik fonlar).

sabit kısımları paranız varsa derhal alın. yarın alım emri girin. ona şüphe yok. bir gün sonra siyah kuğu olursa o da şansınız birşey diyemem. ama sabit uzun vade aldığınız için niyetiniz en az 5-10 sene tutmak olduğu için dert etmemeniz gerekir.

al-sat kısımlarına gelince analiz gerekiyor. birincisi türkiye faiz kararı haftaya perşembe. yeni TCMB başkanının sıkılaştırma yani faizi yüksek tutma üzerine 2-3 kez vurgu yapması 22 şubat toplantısını güvenli hale getiriyor. yine de önceden bir gerginlik olacaktır, bist gelecek hafta 10 bin olmadan bir satış yiyebilir. bugün yatırıma başlasam 16-19 şubat civarı 8900'e doğru oluşabilecek bir dip kollardım. bir düşüş göremezsem de 23 şubatta mutlaka hisse yoğun fonları fullerdim. seçimle ilgili risk görmüyorum.

nasdaq'a gelince sabit kısımda ya DVT olmalı ya AFT. yada bunlarla tamamen aynı içerikte fonlar olmalı. al-sat içinse malum nasdaq composite endeksi zirveye az kaldı, onda alım yapmak için ya 16212'yi aşmalı, ya da 25 mart FED kararı olumlu gelip ertesi gün yükseliş başlamalı. onda sibergüvenlik size uyar. yeşil enerji ve blok zincire siz bulaşmayın onda destek ve direnç noktalarında her ay al-sat yapmak lazım sizi zorlar.

bist 12 bini, nasdaq 25 bini geçtimi tren kaçmış oluyor(şimdiki duruma göre. gelecekte şartlar değişirse rakamların güncellenmesi lazım). al-sat amaçlı boşta kalan paranız artık faizde beklemeli. faizde bekleme disiplininiz olmadan, gerekirse öküzün trene baktığı gibi yükselişi izlemeyi öğrenmeden dipten alma sanatını başarma şansınız hiçbir zaman olmaz.

8. Doğalgaz ağırlıklı fon almak istersem hangilerine bakmalıyım?

Sayfa 349/557 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •