Sayfa 291/543 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 2,321 - 2,328 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Zp6da dolarla giriş dolar çıkış oluyor mu

2.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Zp6da dolarla giriş dolar çıkış oluyor mu
    Evet, hem tl, hem de dolar cinsinden fonu alıp satabilyorsunuz.

3.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    BEFAS işi tam bir üçkağıt. Fon alırken boştaki paranız alacağınız fonlar BEFAS fonları ise Emeklilik şirketi Nema fonu almıyor.

BEFAS işi tam bir üçkağıt bu açıdan. BEFAS var ama almayın demek gibi bir şey bu. Nemalanma yoksa sistemi niye kurdun o zaman?

2 gün nema fonu alınamadığı için valör kaybı oluyor. Sakın BEFAS fonu falan almayın. Tam bir üçkağıt düzeni. BES şirketi paranızı 2 iş günü boşta bekletiyor. Sonra fonu alıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by joli Yazıyı Oku
    Denizbank 1 subatta yeni bir kapalı uclu doviz fon ihrac ediyor 16 ay vadeli. hey ay kar payı ödeyecek. aylık mevduat karşılığı %7 (yıllık) her ay 10000 usd ye 43.80 usd net ödeyecek. Bugun yarın çarşamba talep toplama... İlgilenenlere ve nitelikli yatırımcılara...
    Denizin DAS fonu diğer bankalardan alınamıyor. Dolarla alış giriyorum '' tefas sisteminde ulaşılamıyor '' yazıyor. Tl. ile alış girdiğimde Tefasa iletilmiştir yazıyor ama 2 saat sonra kontrol ettiğimde iptal görüyorum. Kontrol etmesem para gece boşta kalacaktı.

5.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Denizin DAS fonu diğer bankalardan alınamıyor. Dolarla alış giriyorum '' tefas sisteminde ulaşılamıyor '' yazıyor. Tl. ile alış girdiğimde Tefasa iletilmiştir yazıyor ama 2 saat sonra kontrol ettiğimde iptal görüyorum. Kontrol etmesem para gece boşta kalacaktı.

DAS ONS PAL OJB FBI NBZ ve KDL hepsi aynı getiriye sahip. Herhangi birini alabilirsin. Hepsi yaklaşık %4 brüt getiriyor dolar üstüne, az eksik az fazla. Standart dolar reposu getirisi. Ek bir faydası yok hiçbirinin. Çok kısa park etmek dışında küllü zarar edersin. Bunların getirileri aynı. Getiri olarak eğer illa da dövizde kalacaksan olabilir. Ama uzun vadede paran erir. YANARSIN. Çünkü ABD de enflasyon %5-6-7 arası gidip geliyor. Dolar bazında hedefin ABD deki enflasyonu geçmek olmalı.

Ancak senin sorunun başka. Sen nitelikli formunu sisteme girmemiş olabilirler. Serbest fon alamazsın. Şubeye uğra ve doldurup imzala.

6.  Alıntı Originally Posted by sturk16 Yazıyı Oku
    güzel getiriler ile başlamak ümidi ile.
     Alıntı Originally Posted by Borsacı Beyefendi Yazıyı Oku
    HDA fonunu inceledim epey. Getirisi düştükçe düştü. Twitterda da artık getirisini yayınlamıyorlar. Bu getiri düşüşü hoş olmadı, almayı düşünüyordum bir miktar.
    Fon yönetim ücreti çok yüksek, bir de bu abritraj fonları mevduat getirisini pek geçemiyor. Bu fon ilk üç ay iyi gitti ama artık fon büyüdü bu getiriyi sağlar mı bilmiyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    rpd +0,518
    rık +0,126
    Sn. hocam, sevgiler. Bu iki fon için güncel değerleme rica edebilir miyim?

Alıntı Originally Posted by ancyra Yazıyı Oku
    Sn. hocam, sevgiler. Bu iki fon için güncel değerleme rica edebilir miyim?
    rık ppf lerin gerisine düştü...Beş para etmez bir yapı sergiliyor...Tefas da her gün güncelleme yapıyorlar...

Sayfa 291/543 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •