Sayfa 175/557 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275 ... SonSon
Arama sonucu : 4451 madde; 1,393 - 1,400 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Bu topçular 100 bin TL lik akıllı telefonlarından banka uygulamasına hiç girmemişler mi? Bence topçular yalan söylüyorlar. Bunun kayıtdışı olduğunu ve sistem harici olduğunu hepsi bal gibi biliyorlardı.

Yoksa akıllı telefonu olan herkes hesabına girdiğinde bir parayı fonu mevduatı görmüyorsa zaten kayıtdışı olduğunu bilir.

Hepsi kayıtdışını seviyor. Sistem topçulardan gelir vergisi almadığı için onları zaten beleşe alıştırdı. Onlardan daha akıllı bir çarpıcı çıktı ve onları çarptı.

Topçular gelir vergisi veriyor mu? Sorun adı geçen topçulara hayatları boyunca % kaç gelir vergisi vermişler? %0 sıfır.
    Son düzenleme : kastirsef; 03-12-2023 saat: 16:44.

2.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Kamu ve yerli özel sektör eurobond oranlarını artırmışlar, yabancı kamu bondlarını satmışlar. Son bir ayda kamu 22,58'den 43,65'e özel sektör 7,57'den 28,88'e toplamda fonun %72,5 eurobond taşır olmuş umarım cds düşmeye devam.
    Yeni Eurobondların faizi düştü. CDSler artık sınırda.

3.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    hocam belli ki altın piyasasını siz yönlendiriyorsunuz. rica etsem bugün yarın az bi ters manyel verseniz de ptesi şu altınları az aşağıdan yerine koysam, sonra yine yukarı çekmeye devam etseniz olur mu? olsun lütfen..

Gümüş aşağı döner mi yukarı kırar mı yarın belli olur. Aşağı dönerse almaya devam. Yukarı kırıp giderse kırma hızına bakarız.

Gümüşün sağı solu belli olmaz, Deli fişek. Her iki yöne ani hareketler olabilir, Deli fişek. Ne olacağını kimse bilemez.

Aşağı dönerse 24$ dan daha aşağı gideceğini sanmıyorum. Yukarı giderse 27$ radara girer. Deli fişek.

Son düzenleme : kastirsef; 03-12-2023 saat: 17:36.

4.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Kamu ve yerli özel sektör eurobond oranlarını artırmışlar, yabancı kamu bondlarını satmışlar. Son bir ayda kamu 22,58'den 43,65'e özel sektör 7,57'den 28,88'e toplamda fonun %72,5 eurobond taşır olmuş umarım cds düşmeye devam.
    Nereden ulaştınız bu yeni dağılıma acaba?

5.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Nereden ulaştınız bu yeni dağılıma acaba?
    Tefas tarihsel veriler kısmından fon adı ve istediğiniz aralıktaki tarihi girerek değişimleri görebilirsiniz.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

6.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Tefas tarihsel veriler kısmından fon adı ve istediğiniz aralıktaki tarihi girerek değişimleri görebilirsiniz.
    Hisse taşımıyor, dapgm'yi satmış bilgisi de oradan mı?

7.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    neden alternatif aradığınızı, her iki fon için de ayrı ayrı açıklayabilirseniz iyi olur. çünküm iki fonun portföy yapıları benzeşmez.
    ne bileyim uzun zamandır bakıyorum da rpd yerinde sayıyor sanki, aylık ve 3 aylık getirisi ppf ile aynı olmaya başladı, rık desem neye göre artıp düşüyor anlayamadım bir türlü gerçi onun durumu biraz daha iyi gibi görünüyor kararsız kaldım. rpd yerine gerektiğinde hızlı hareket edebilmek için ppf ye geçmek daha mı iyi olur diye düşünüyorum, başka da alternatif bulamıyorum zaten.

8. Amerikan borsası mı yoksa Emerging Market borsaları mı? Sizce?

Sanki EM ler daha avantajlı bu grafiğe göre.

Sayfa 175/557 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •