Sayfa 324/559 İlkİlk ... 224274314322323324325326334374424 ... SonSon
Arama sonucu : 4468 madde; 2,585 - 2,592 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Borsacı Beyefendi Yazıyı Oku
    Merhaba katirsef,
    HDA'yı ben de alayım dedim hatta biraz aldım, eksi üzerine eksi yazdı. Biraz artı olunca elden çıkardım.
    hda.jpg

Bu grafiğe de (3 aylık) eksi üzerine eksi yazdı demezsiniz yaw Yapmayın etmeyin
    Attached Images Attached Images

2.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    hda.jpg

Bu grafiğe de (3 aylık) eksi üzerine eksi yazdı demezsiniz yaw Yapmayın etmeyin

Aylık bakınca benchmark ın gerisinde. Benchmark değerine göre nasıl?

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=HDA

IRF,GJB,EYT,GO4,IJH eşit oranda aldım bakalım yaza kadar mevduat üstü getiri yakalayacakmıyız..
    Ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında; yekpare geniş bir anın,parçalanmaz akışında bir garip rüya rengiyle uyumuş gibi her şekil,rüzgarda uçan tüy bile benim kadar hafif değil.

Yukarıda bahsi geçen stopaj avantajı olan fonlara ilaveten aşağıdaki fonlarda fena değil.
    Benim portföyde az miktarda varlar.

GVI / HBN / KCV

Bunlara da bakılabilir.

Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Yukarıda bahsi geçen stopaj avantajı olan fonlara ilaveten aşağıdaki fonlarda fena değil.
    Benim portföyde az miktarda varlar.

GVI / HBN / KCV

Bunlara da bakılabilir.
    Hisse agirliklimi bunlar , gvi Mayıs dan beri iyi getirmis

6. Bu ülkede; sabah kahvaltıyı yaparak şöyle bir yürüyüş yapayım diyerek evden çıkıp 2 saat sonra eve dönmek büyük lüks oldu !
    Yolda rastgele bıçak sallayana , telefonla oynarken üzerinize gelen bir vasıtaya yada yaya ya, balkondan kafanıza düşecek bir şeylere denk gelmek an meselesi....

Fona parayı yatırdık her sabah tefasa bakarak '' Ooo güzel , mis '' derken bir gece yatıp ertesi sabah kalktığımızda stopaj % 40 olduğunu , kazançtan pat diye 40 payın gittiğini görürsek kalp krizi geçirirmiyiz ?

Ben geçirebilirim. O halde riskten uzak durarak sevdiklerimle yan yana yatarım. ne olur ne olmaz. Ya da bir gün içinde ani devalüasyon yapılırsa ve akşama misal ; dolar öğlen 48 lira olur ve kademe kademe 3 saat içinde tekrar 36 lara oturursa fondan parayı almam en az 2 gün. Yok dayı bu işler bana göre değil.

7. Paronayak olduk. Ispanaktan zehirlenen haber olunca çok sevdiğim ıspanaklı börek yemez oldum. Sularda kolibasili çıktı dediler artık sadece bildiğim bir suyu içiyorum.

Deprem olursa diye binalara girmiyor, çadır benzeri şişme özel bir odada ( bahçede ) yatıyorum. Böyle hayat geçermi doktor ? Psikiyatr ilaç yazarsa içmem.

Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Hisse agirliklimi bunlar , gvi Mayıs dan beri iyi getirmis
    Karışık dağılım.
    Yerli hisse veya fon, yabancı hisse veya etf, değerli madenler, eurobond, değişken fonlar, para piyasası vs.
    Dağılımları farklı tabi. Portföy dağılım raporlarına bakmak daha iyi fikir verir.

Sayfa 324/559 İlkİlk ... 224274314322323324325326334374424 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •