Sayfa 10/543 İlkİlk ... 891011122060110510 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    borsadaki düşüşten sonra hisse ve hisse yoğun fonlara ekleme yapmak için bu hafta ikisinden de birer miktar satmıştım, şimdi bakıyorum da eski cazibeleri kalmadı kalanları da satsam mı diyorum, tabi satıp nereye geçeceğim orası meçhul, bist çıkışına devam eder mi etmez mi belirsiz, yabancı tarafı hiç iç açıcı değil, emtialar da desen öyle, bu durumda ya daha agresif bir değişkene geçilir, ya da ppf de kalıp fırsat kollanır herhalde.
    evet sen haklı çıktın. sorma hocam terste kalmanın böyle kralını ilk kez yaşıyorum hayatımda. ben nasdaq'da +3, bistte -3 bekliyordum dün tam tersi oldu. fed faizi sabit bıraktığı halde abd borsaları yılbaşından beri gelen yükselen bantları aşağı kırdı, bunu yapan borsalar şu anki güçlü pivot desteklerden yukarı döner mi artık ondan da emin olamıyorum. türkiyede borsa enflasyondan yükseliyorsa abd'de enflasyon yokmu? hisseler nasıl hala 2,5 sene önceki değerinde kalabilir? mecbur bekliycem eskiden beri stratejim dipten alıp eski zirveye gelince satmak o da nasdaqta 16k.

bist desen geçmişte ne zaman hükümet artık akıllandı, türkiyede yeni bir çağ başladı muhabbetine kansam çok pis dayak yediğim için güvenmiyorum. 7600 dibin d'si bile değil yani. en mantıklısı rpd'de beklemek o kesin. sadece düzeltme yaptı diye girmem. enflasyon konusuna gelince bistte ekmek hesabı yapıyorum ben, ekmek 1 lirayken bist 1000 puandı, ekmek şu an 7 liraysa bistin yukarı hızlıca gidecek yeri olduğunu sanmam. ha bist 10k olurmu? olabilir valla, hükümetin davranış bozuklukları halka yansıdı, ordan da biste. ama ben bu çılgınlığa girmiycem.
    Son düzenleme : friendly_1980; 22-09-2023 saat: 10:45.

2. RPD Düzeltme gelmiş.0,7450
    “Vicdan insanın içindeki tanrıdır” VICTOR HUGO

3.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    evet sen haklı çıktın. sorma hocam terste kalmanın böyle kralını ilk kez yaşıyorum hayatımda. ben nasdaq'da +3, bistte -3 bekliyordum dün tam tersi oldu. fed faizi sabit bıraktığı halde abd borsaları yılbaşından beri gelen yükselen bantları aşağı kırdı, bunu yapan borsalar şu anki güçlü pivot desteklerden yukarı döner mi artık ondan da emin olamıyorum. türkiyede borsa enflasyondan yükseliyorsa abd'de enflasyon yokmu? hisseler nasıl hala 2,5 sene önceki değerinde kalabilir? mecbur bekliycem eskiden beri stratejim dipten alıp eski zirveye gelince satmak o da nasdaqta 16k.

bist desen geçmişte ne zaman hükümet artık akıllandı, türkiyede yeni bir çağ başladı muhabbetine kansam çok pis dayak yediğim için güvenmiyorum. 7600 dibin d'si bile değil yani. en mantıklısı rpd'de beklemek o kesin. sadece düzeltme yaptı diye girmem biste.
    benim de bir şey bildiğimden değil işte tahmin sadece, işin kötüsü söylediklerimi kendim de yapmıyorum ve hep zararlı çıkıyorum. abd borsaları beni de çok şaşırttı, bir yandan da yabancı fonlara girmenin zamanı mı diyorum ama yüklü girmek istemiyorum o zaman da bir işe yaramıyor. bist dibi görmemiş olabilir bana da güven vermiyor, yabancılar gelmiyor bir türlü, 7.400 civarına kadar tekrar düşebilir diyenler var ama bilemeyiz tabi.
    dengeli bir dağılım yapayım düşene ekleme yaparım diyorum ama işin içinden çıkamıyorum, herhalde en iyisi fazla hareket etmemek veya dediğin gibi rpd ve ppf yapıp beklemek.

doviz bazlı fonlardan cıkmayın ,bist ile ilgili olanlardan kar alıp , en dibi bekleyin ,resmen saadet zinciri oldu ,butun dunya da borsa lar aralıksız duserken bizde tavan gidiyor.

5.  Alıntı Originally Posted by sturk16 Yazıyı Oku
    IRF henüz açıklanmadı. Heyecan sürüyor.
    Bu kadar bekleme %1 üzeri getirse bari

Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Bu kadar bekleme %1 üzeri getirse bari
    Saat 11:20 gibi açıklıyorlar.
    %1 üzeri garanti. 1,5 üzeri gelebilir

7.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Saat 11:20 gibi açıklıyorlar.
    %1 üzeri garanti. 1,5 üzeri gelebilir
    Yüzde 1.5 üzeri getirise , herkese benden cay,🕺

8.  Alıntı Originally Posted by sturk16 Yazıyı Oku