Sayfa 472/557 İlkİlk ... 372422462470471472473474482522 ... SonSon
Arama sonucu : 4453 madde; 3,769 - 3,776 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

USD/TL nin fon hizindan cok daha guclu olmasi olabilir

TMM ve KID de usd olarak zarar getirdi satis verdim baska fona gecicem bende

Alıntı Originally Posted by sabırlabeklerim Yazıyı Oku
    kıymetli arkadaşlarım herkese selamlar ,
    anlamadığım bir konu var yardımcı olmanızı çok isterim,
    ZİRAATPORTFY SEDEF KATILIM SERBEST DOVIZ USD FON 34.399729 34.539316 0.41
    ZİRAATPORTFY SEDEF KATILM SRBST DOVIZ US FON USD 1.095292 1.094898 -0.04
    arkadaşlar bu ziraat zp6 fonu 5 mart 6 art aralığındaki getirisi üsteki zp6 tl olan , alttaki usd bazlı olan ,
    şimdi tl bazlı olan +0.4100 % getirisi olurken ., dolar bazlı olanı nasıl olurda -0.004 % getirisi oluyor ,izah edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim SAYGILAR SELAMLAR
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Peki nasdaq ve benzerleri tavani delecek mi napcak dostlar

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    aynı hareketi ben de yaptım, zp6 yı satıp das, dzm ve krs ye böldüm, zp9 yerine de tjt aldım artık ne kadar fark edecekse.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

3.  Alıntı Originally Posted by veyselha Yazıyı Oku
    Bende usd bazlı aldigim zp6 lari Dzm yaptim ama birkac gündür dzm de eksi yaziyor, neden acaba?

SM-S908E cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dzm nin içinde kamu dış borçlanma araçları var. CDS yükselince bu eurobondlarin fiyatları düşmüş olabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by veyselha Yazıyı Oku
    Bende usd bazlı aldigim zp6 lari Dzm yaptim ama birkac gündür dzm de eksi yaziyor, neden acaba?

Cds yükseliyor

5. CDS'ler düşeceği kadar düştü, bundan somra olsa olsa yükselirler, daha da düşmesi çok zor.(Gerçi 350 olmuştu, ama şimdi 400)
    O yüzden CDS'e duyarlı fonlar hele ki dövizle alınanlar artık çok riskli hale geldiler.
    TL olarak alınanlar dövizin değer kazanması ile sahiplerini avuturlarsa da doğrudan dövizle alınanlar üzebilir.
    O yüzden elde döviz varsa şu dönemde fon macerasına girmektense en yüksek faizi veren bir bankada faizde tutmak daha doğru olur bence

6.  Alıntı Originally Posted by veyselha Yazıyı Oku

Nedeni basit CDS yükseliyor ve bu durum fonu olumsuz etkiliyor.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    CDS'ler düşeceği kadar düştü, bundan somra olsa olsa yükselirler, daha da düşmesi çok zor.(Gerçi 350 olmuştu, ama şimdi 400)
    O yüzden CDS'e duyarlı fonlar hele ki dövizle alınanlar artık çok riskli hale geldiler.
    TL olarak alınanlar dövizin değer kazanması ile sahiplerini avuturlarsa da doğrudan dövizle alınanlar üzebilir.
    O yüzden elde döviz varsa şu dönemde fon macerasına girmektense en yüksek faizi veren bir bankada faizde tutmak daha doğru olur bence
    Merhaba finans şöyle diyelim. Özellikle USD ile alınan çok fon denedim. Vardığım sonuç özellikle portföyünde ağırlıklı olarak kamu ve özel dış borçlanma araçları bulunan fonlardan uzak durmaya karar verdim. Çünkü kur arttıkça CDS de artıyor. Bu da fon fiyatını olumsuz etkiliyor. Bir de bundan sonra kurun yükseleceğini var sayarsak bir hayli riskli olacağını düşündüm.

8.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Merhaba finans şöyle diyelim. Özellikle USD ile alınan çok fon denedim. Vardığım sonuç özellikle portföyünde ağırlıklı olarak kamu ve özel dış borçlanma araçları bulunan fonlardan uzak durmaya karar verdim. Çünkü kur arttıkça CDS de artıyor. Bu da fon fiyatını olumsuz etkiliyor. Bir de bundan sonra kurun yükseleceğini var sayarsak bir hayli riskli olacağını düşündüm.
    Döviz cinsi kamu iç borçlanma araçlarına yatırım yapmış serbest (döviz) fonları tercih edebilirsiniz.

Cds artışından / düşüşünden etkilenmezler.

Sayfa 472/557 İlkİlk ... 372422462470471472473474482522 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •