Sayfa 480/555 İlkİlk ... 380430470478479480481482490530 ... SonSon
Arama sonucu : 4437 madde; 3,833 - 3,840 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Fitch kararı sürpriz oldu , bakalım nereye kadar sürükleyecek
    Pazartesi salı gelene gidene mal verirler. Halka arz olur. Borsa yükselmez demiyorum. Ama mal yedirirler.

2. Temettü fonları AYA ve GSP temettü ödemesini nakit olarak öderken; DPT,ALC ve GTM fonları ise fon kazancına yansıtıyorlar. AYA fonu ise 3 ayda 1 temettü ödemesi yapıyor. GSP ise yılda 2 kez temettü ödemesi yapar.

3.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Çok ilginç yatırım saratejisi. Fon yatırımında sadece stopaj muafiyetine göre alım yapmak. Forumda böyle düşünen başka arkadaş var mıdır? Merak ettim. Misal çok iyi yönetilen ve getirisi iyi olan fakat stopajı olan bir fonu bu nedenle portföye almamak doğru bir yaklaşım olur mu?
    %100 olmasa da ben de öyle yapıyorum.Çok nadir değişken fonlarda istisna uyguluyorum.Mesela AFT/OJT tercihim OJT.Yabancı hisse içerenlerde hep fon sepeti fonları tercih ediyorum.Zaten yabancı fonlarda fark yaratan yok.Genelde endeks+dolar kazancı.Çoklu varlık fonlarında KCV tercih ediyorum.Sadece KIA,IJA,IPB,GZN de istisnalarım var ama KIA,IJA henüz OKD tercihini anlamlı geçemiyorlar.Sallantıdalar yani.IPB ve GZN anlamlı performans sergiliyorlar sadece.Bu arada KIA ve IJA ppf alternatif fonlarım benim

4.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Dün itibari ile yatırım fonlarında arzuladığım portföy büyüklüğüne ulaştım.. Bir şekilde kendi çapımda hedeflediğim finansal özgürlüğe de ulaşmış oldum. Burada yazan paylaşım yapan herkese ve özellikle pandemi döneminden beri yorumlarını bilgileri esirgemeyen şu anda hala yazan ya da belli sebeplerden ötürü ayrılan tüm paylaşımcılara teşekkür ederim. Temennim herkesin istediği hedeflediği finansal özgürlüğe en kısa zamanda ulaşmasıdır.
    Bol kazançlar…
    Sn Trust tebrik ederim kazançlarınız daim olsun. Darısı hepimize.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

5.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Çok ilginç yatırım saratejisi. Fon yatırımında sadece stopaj muafiyetine göre alım yapmak. Forumda böyle düşünen başka arkadaş var mıdır? Merak ettim. Misal çok iyi yönetilen ve getirisi iyi olan fakat stopajı olan bir fonu bu nedenle portföye almamak doğru bir yaklaşım olur mu?
    Stopaj tabi ki tek başına yatırım kararlarında bir etken olamaz. Ancak içerik olarak ve getiri anlamında birbirine yakın fonlarda tercih sebebi olabilir. Aslına bakarsanız, bir kaç ay öncesine kadar %10 yine göze batmasa da CB'ye %40 a kadar artırım yetkisi verildikten sonra benim için daha da önem kazandı. 2020 de başladım AFT ve YAY tutmaya, benim gibi uzun süreli fon tutanlar, örneğin YAY, 5 yılda %1000 getirmiş. Yani 100bin TL 1.100 TL olmuş. Bunun 100Bin TL sini stopaja gidiyor. Getiriniz %900 net değere geliyor. Diğer tarafta ise OJT aynı kazancı sağlayıp stopaj vermiyorsanız sizce hangisi daha mantıklı yatırım olur. Kısa vade için OJT, AFT ve YAY için 1 yıllık sonucu aşağıda. OJT zaten iyi bir getiri sağlarken, stopaj avantajı ile farkı daha da açmış. Diğer taraftan, ZBN fonu için ise stopaj bir anda kriter olmakta çıkıyor, çünkü yüksek getirili serbest fonların hepsinde stopaj var. Dolayısıyla stopaj tek başına olmasa da kriter olarak görüyorum.

----- 1 yıl------Net
    AFT %135 %122
    YAY %139 %125
    OJT %151 %151

6. IZS fonunda yatırımı olan var mı acaba ? Aktif mi yönetiliyor ? Tecrübesi olan varsa, paylaşabilirse çok sevinirim.

7. Yay ve aft tamamen yabancı hisse bulundururken ojt de yerli hisse de var.

8. Merhabalar das fonu alacaktım dolar ile mi almak yoksa tl ile mi almak mantıklı olacaktır?

Sayfa 480/555 İlkİlk ... 380430470478479480481482490530 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •