Sayfa 562/562 İlkİlk ... 62462512552560561562
Arama sonucu : 4492 madde; 4,489 - 4,492 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. arkadaşlar BUY için satış emri verdiğimi yazmıştım. ondan gelecek parayı 4'e bölüp IIH, YAS, TI3 ve yeşil bankanın GBH kodlu serbest fonunu almayı planlıyorum. aranızda GBH taşıyan var mı? bu fon hakkında fikri olan varsa yazarsa sevinirim... 1 yıllık bir fon ve getirileri oldukça iyi gibi görünüyor.

Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    arkadaşlar BUY için satış emri verdiğimi yazmıştım. ondan gelecek parayı 4'e bölüp IIH, YAS, TI3 ve yeşil bankanın GBH kodlu serbest fonunu almayı planlıyorum. aranızda GBH taşıyan var mı? bu fon hakkında fikri olan varsa yazarsa sevinirim... 1 yıllık bir fon ve getirileri oldukça iyi gibi görünüyor.
    Bende GBH vardı 2 ay önce kötü performansından dolayı elden çıkarmıştım.
    Son 1 ay ve 3 aylık getirisine bakarsanız hisse yoğun fonlarının çok altında olduğunu görebilirsiniz.
    Üstelik yönetim gider ücreti de yüksek %3,2

Sonrasında iş yatırımın IHK ve BIO hisse fonlarını aldım performansları gayet iyi. Yönetim ücretleride düşük %2

3. bugün stopaj istinası zamanında aldığım PPF yi sattım. banka stopaj kesmiş. çağrı açıp sorunu bildirdim. çözerler ama bir sistem ne kadar karışık olursa o kadar kırılgan oluyor.

stopaj istisnası kapsamındaki fonlarınızı bozarken çok çok çok dikkatli olun. stopaj kesilirse mutlaka bankaya çağrı açıp iadesini talep edin. ayrıca stopaj istisnası varken aldığınız fon varsa aynı bankadan stopaj istisnası olmayan aynı fondan alırsanız tam çorba olur işin içinden çıkamazsınız.

4. elimde uzun dönem tutmayacaksam ppf alırken elimdeki stopajsız fondan farklı bir fon alırım
    birbirine yakın getirili bir sürü fon varken, neden aynı ppf fonunu alıp bozarken stopajsız olanı bozdurayım
    ya da ayrı yerden hesap açıp işlemi oradan yaparsınız eğer stopajsız olanlara dokunmak istemiyorsanız..

Sayfa 562/562 İlkİlk ... 62462512552560561562

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •