Sayfa 132/263 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon
Arama sonucu : 2100 madde; 1,049 - 1,056 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Bakalım bundan sonra neler yaşayacağız.....?

2.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    biraz önce AKSa topicine yazdığım mesaj
    "AKSAnın düşüşü ile diğer firmaların düşüşünü birlikte değerlendirmek ama yıl sonunda yaptırılan bizim gıpta ile baktığımız yükselişi ayrı şekilde değerlendirmek lazım...
    borsada yani BİSTTe müthiş bir para kıtlığı var. halka arzlar bütün parayı emdi ve kredi faizleri çok yükseldiği için ilave kaynak bulmak zor hale geldi. batan bazı spekülatörlerin diğer hisseleri de sattığı aşikar. AKSA ise 2023 ve 2024 te ihracatçı olmasıyla biraz daha negatif ayrışsa da BİST genelinde olan şey oldu burada da...
    herkes Lodrike veya yöneticilere yükleniyor ama hiç olmazsa bizimkiler ( ALARK) gibi yeni satışlar yapmayıp destek çıkıyorlar. bence hissenizin kıymetini bilir ve AKSAya ne için yatırım yaptıysanız bir şekilde devam edin. traderlık yapmak istiyorsanız daha hareketli bir sürü tahta var oralarda sörf yapabilirsiniz ama dalga üzerinde durmak hem zor hem düşerken köpek balıklarına yem olabilirsiniz..."

negatif ayrıştık ama hisse fiyatında. şirket karlılık açısından ve yatırımları ile atılımda... bazı hesaplar ısrarla pisliklerini atmaya devam ediyorlar. ama ortada para yok... şöyle bir örnek vereyim...
    bulunduğum yörede bir şekilde arazi ve ev fiyatları uçtu... tıpkı fenomenlerin fiyatları gibi ... tarlalarnın ya da evlerin FK ları 100 leri aştı. kendi adıma neredeyse etraftaki fiyatlara bakıp bahçeyi satışa çıkarmayı düşünmeye başladım... çok iyi bir yerde daha sonrası için değerleme potansiyeli bir tarafa ama benim aldığım fiyatlarla yüksek olsa da şimdilerde neredeyse çok ucuz almışım denilebilir... denilebilir de benim bahçede geçen yıl kirazları toplamadık...
    ihracata giden kiraz bir önceki yıl 40 liralarda iken geçen yıl 30-35 liralara düştü. eleman ve ilaç ve diğer giderler ise daha fazla yükselmişti. sadece toplama maliyeti satışı karşılamıyordu... e siz şimdi bu bahçenin değerlenmesini mi değer kaybetmesini mi beklersiniz ...
    ha birileri alıyor mesela dağ başında 750 metrekare yere 40 000 TL veriyor errtesi gün 100 000 Tl den satışa çıkarıyor. ponzi gibi birileri alır ise ne ala...

sistem nasıl olsa yükselecek mantığı ile kurulmaya çalışılıyor... ben aldığımı daha yüksek fiyattan satarım mantığı gelmişti... baba neden aldın bu hisseyi... yükseliyor neden yükseliyor bilmem. hedefin ne borsadan köşeyi dönmek... peki beklediğin olmazsa ne olacak ya bi git işine baksana etrafa herkes kazanıyor...

6 şubat depreminde veya daha sonraki olumsuz günlerde kafam rahattı. aldığım hisse şu fiyata gider diye almadım sadece şu fiyatı edecek diye aldım ve ucuza aldığımı düşündüm. dönem içinde acaba desem de bence yatırım yapmaya çalışıyorum ve bu fiyatlardan elimdeki bütün parayı bu hisseye gömerim. bahçe örneğine dönersek bahçeyi satıp bu hisseyi almak benim için akıl karı. daha sonra aynı bahçeyi bulabileceğimi bilsem hemen değiştiririm. ben bahçeyi yatırım diye almış olsaydım çoktan satışa çıkarmıştım. hisse de aynı. ucuza aldık almaya devam edersek ucuza almaya devam edeceğiz. bırakın dağ başındaki araziyi alan alsın siz şehir merkezindeki arsaları tarla fiyatına alabiliyorsanız almaya devam edin. merak etmeyin bir gün fiyat düzlenir...
    zinhar yatırım tavsiyesi değildir...

not. sn bridger hesabınızda hem fikirim ama bundan sonra her çeyrek 5 milyar civarı kar gelmeyebilir enflasyon nedeniyle yeniden değerleme gelebilir ama uygulamayı görmek lazım ikisi ayrılacak mı? yani kafam karışık bu konuda
    Enflasyon muhasebesi dikkate alınırsa haklısınız. Benim kastım her çeyrek değerleme yapıldığında ulaşacağımız özkaynağı tarifliyordu.

3. 11 Aralık 2023 tarihinde yapılan KAP açıklamasına göre, Alsera Jeotermal Tarım Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kazakistan Cumhuriyeti'nin Çimkent şehrinde tarım ve seracılık sektöründe faaliyet göstermek üzere 23.000.000,00 KZT (yirmi üç milyon Kazakistan Tengesi) sermayeli bir sınırlı sorumlu şirket kurma kararı almıştı. Bu kararın ardından, ilgili şirket 28 Aralık 2023 tarihinde “TOO ALSERA KZ” adıyla Kazakistan Cumhuriyeti'nin Çimkent şehrinde resmi olarak tescil edilmiştir. Bu önemli adım, Alarko Tarım'ın Alsera ile birlikte dünya genelinde teknolojik serada üretim yapan en büyük firmalardan biri olma hedefinin bir parçasını oluşturuyor.

https://www.instagram.com/p/C1q7AfCL6Cq/
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4. Şirkette defter değerinden duran onlarca varlık vardır, en basitinden Sarıyer arazileri , Sahil arazisi , Holding arazisi ve binası

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,845
    Enflasyon muhasebesi sonrası ortaya çıkacak durum ortaya az karışık olmakla beraber bence şu şekilde gerçekleşecek. Kar artış oranı normal ölçülerde olurken öz varlıklar yeniden değerleme ile çok daha yüksek oranda artacak. Kar artarken karlılık oranları düşecek, Temettü artarken temettü oranları düşecek. Bu kontrollü Fırtına 12 aylık bilanço ile 2024 I.Qtr bilanço dönemi boyunca sürecek ve sonrasında yatırımcılar yeni dağıtılan kartlar ile yoluna devam edecek.
    Bu bilançolardaki öz varlıkların yüksek oranda artması bilançolara dolar ve faiz etkisinin önemini ortaya çıkaracak. Şöyle ki ihracat yapan firmalar düşük dolar kuru getirisi ile örselenirken diğer yanda Kredi ile borç alıp işlerini döndürenler de kredi maliyeti artması sonucunda yüksek faiz ile kar oranlarında düşüş yaşayacak. Öz Varlıkları yüksek oranda nakit içeren ve işlerini nakit değerleri ile götürenlerin kar artışı yaşayacağı kesin .
    Bu kontrollü fırtına döneminde ( yani doların adil değerine doğru yol alması sürecinde ), öz varlıklarındaki nakit değerleri önem kazanacak, yüksek oranda ihracat yapan ve yüksek nakit yaratabilen Borç / öz sermaye oranı çok düşük olan şirketler 2024 boyunca öne çıkacak olan şirketler olacak. Bu özelliklere ilave olarak bir de kurumsallığı sektör liderliği koyarsak ve dahi üretilen ürünün fiyatının rekabetçi olup olmadığını da ortaya koyarsak fazla bir seçenek kalmıyor, Bence bu özelliklere sahip şirketler 30 dan fazla değil.
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

6. Senin gibi tahta yapicinin da, böyle ortakligin da, böyle yönetimin de, böyle hissenin de....
    Yazıklar olsun sana ortak olduğum güne.

7. 0.40 artı endekste yüzde 2 düşmek nedir. Ne verdin de neyi geri alıyorsun lanet kagit.

8. Yeni sektörler ile ilgili geçen sene tarımin açıklandığı gibi bir sermaye piyasaları günü yapacaklardi bu Ocak ayında, tarih kesinleşti mi bilen var mı

22101316UG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 132/263 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •