Sayfa 169/258 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219 ... SonSon
Arama sonucu : 2064 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,284
     Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    "Yaptığımız stratejik hamlelerin sonuçlarını 2024 yılında görmeye başlayacağız. Stratejik öncelik verdiğimiz tarım iş kolu kapsamında yapılan yatırımların getirilerini görmeyi ve bu katkının her yıl katlanarak artmasını hedefliyoruz."

borsada yapmamız gereken şeylerden biri geleceği görmeye çalışmaktan ibarettir... ektiğimiz ürünün her gün bakıp bugün de büyümedi, kesin don vurdu gibi teranelerle hem asıl işimizi yapmakta moralsizlik ve negatif enerjilerle yolda kalıyoruz hem de bu yatırımımızın meyve vermesini engelliyoruz. mantar toplayıcılar der ki eğer o mantarı görürsen artık büyümez... 2024 yılından itibaren sonuçlar alınmaya başlayacaksa 2023 yılının sonunda sonuçlara odaklanmak yerine planlamanın doğru gidip gitmediğini
    kontrol etmeli değil mi?
    "yeni stratejik iş kolumuz Alarko Yatırım bünyesinde yaptığımız finansal yatırımların etkileri daha belirgin olacaktır. "
    gewçenlerde sn milyon TL gibi bir rakam yazmıştı ben de TL dolar haline gelit ise ilgilenirim demiştim...esas olan yatırımın yapılması ve meyvelerin alınmasına çalışılması... yeni yatırım ve gözde olan yatırım. madem borsa yükselecek biz bu alanda da varız denmekte...

"Enerji iş kolumuz özelinde elektrik dağıtım iş kolumuzun yatırımlarına devam etmesini ve elde edeceği nakit akışının kendi yatırım ihtiyaçlarını karşılarken, hissedarlarına da belirgin şekilde kâr aktaracağını bekliyoruz"
    bu hissedarlar biz küçük yatırımcılar değil Cengiz ve ALArko holding... kimbilir belki de bize de düşer bir kısmı...

"Bu gelişmeler ışığı altında şirketimizin kombine net geliri yüzde 40'a yakın ve kombine net kârı ise yüzde 60'ın üzerinde artış kaydedecektir"
    bu yılın karı

milyar ise önümüzdeki yıl milyar üzerinde kar bekliyoruz mı deniyor...

"2024 yılı için hedefimiz sera büyüklüğümüzü 2.000 dönüme ulaştırmak. Sonraki yıllarda da Alsera Jeotermal Tarım şirketimiz ile Türkiye'nin farklı bölgelerinde jeotermal seracılığa uygun olan tahsisli alanlarda her yıl ortalama 1.000 - 1.500 dönüm serayı bünyemize katarak sahip olduğumuz alanların büyüklüğü ile 2024 yıl sonunda Türkiye'nin en büyük serasına, 2025 sonu itibarıyla bölgenin en büyük serasına sahip şirket unvanına kavuşmayı hedefliyoruz"

satın almalar devam edecek demek ki... bakarsınız benim kiraz bahçes,ne de sera konduruvermişler

"Kazakistan'da başlattığımız seracılık yatırımlarımızda kısa vadede 5000 dönüm seraya ulaşarak dünyadaki sayılı oyuncudan biri olmayı istiyoruz. Bu alandaki çalışmalarımızın en üst basamağını ise tarım ve gıda yatırımımızı döngüsel bir iş koluna çevirmek oluşturuyor. Hayata geçirmeyi planladığımız tohumculuk, mikro granül ve organomineral gübre üretimi, katkısız kurutulmuş meyve sebze üretimi yatırımlarıyla tarım ve gıda sektörünü bütüncül bir bakış açısıyla 360 derece olacak şekilde ele almak istiyoruz. 2030 yılında kadar tarım ve gıda sektörünün cirodaki payının yüzde 20-25 seviyelerine ulaşmasını öngörüyoruz."

sahi gerçekleşir ise geçmişte karbon salınımı, gibi olmadık olumsuzluk pompalayanlara cevap verilmiş olacak. hem de dünyada gıdanın değerlendiği bir zamanda gıda işinde olacaklar... yani paslı çiviler artacak mı dersiniz...
    benim klavyenin azizliğine uğramışız rakamlar çıkmamış... kimse de uyarmamış demek ki kimse okumamış yoksa 2023 yılı beklentisi 13 milyar TL 2024 beklentisi ise 20 milyarın üzerinde demiştim kendi kendime demiş gibi olmuş
    yeni sunumda ise bu rakam 13-14 milyar 2024 ise 22-24 milyar olmuş

sn 101 in rakamları yatırımda 150 milyon TL idi ben dolar olmazsa ilgilenmem demiştim
    26 aralık rakamı 230 milyopn TL olmuş ben teslim oldum o kadar dolar olmaz muhtemelen... ama 2028 hedefi bana yakın değil gene... % 10 demişler. biz 870 milyon dolar bekliyoruz yaklaşık 90 milyon dolar kar mı olacak yatırımdan acaba

holdingin 2028 hedefi 4 milyar dolara çıkmalı deniyor ki bu da en az hisse başı 10 dolar hedefimizi doğrulamakta. muhafazakarlıklarını düşünür isek 15-16 dolar olası olmakta... bir de unutmadan düzenli temettü ödemesi konulmuş ki benim gibi emekliler için uygundur efendim...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,284
    bu arada piyasa da inanmış mı ne yapmış... sn paracelsusua üzüldüm...

3. Umarım ve arzu ediyorum ki artık bir arıza çıkartmazlar. Ne zaman hisse trende girse hep bir mikropluk yaptılar. Şayet hepsi mal toplamak için kasten yapılmadı ise ki ben olanca saflığımla iyi niyetle düşünmek istiyorum artık mevcut altı dolu beklenti ve rakamlarla bu mızrağın bu çuvalı yırtması icap eder. Ama dedim ya olanca saflığım ile böyle düşünüyorum!
    Az insan çok huzur

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,284
    sn 101
    bu işlem kimden kime gitmekte... bu kadar işlem hacminde bazı fonlar hafifleseler mi ne ?

Ziraat satışta.. acaba fonlar mı?
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

7. Borusan yıllarca bekletti bekletti patladı. Bunlar da bir gün gelir yapar da biz olmayiz hissede. Çünkü sonsuz bir yaşamımız yok

8. İş Yatırım 183,44 fiyatla AL tavsiyesi vermiş.

Sayfa 169/258 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •