Sayfa 208/254 İlkİlk ... 108158198206207208209210218 ... SonSon
Arama sonucu : 2070 madde; 1,657 - 1,664 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. SORU:
    Mehmet Gerz: Enflasyona göre kârda %60 düşüş var. Bir sonraki dönem enf muhasebesi olmadan kâr beklentisi yaklaşık %100 civarı. Enflasyonu da %50 civarı yaşarsak %30-35 civarı net enflasyon muhasebesi sonrası kâr artışı olacak gibi gözüküyor. Enf muhasebesi sonrası kâr beklentisine %30-35 civarı diyebilir miyiz önümüzdeki sene için?

CEVAP;
    Özkaynak tarafında güçlü varlığımızı sürdürürsek parasal kayıpla karşılaşmamız mümkün. Ama bunu bugünden ölçmek zor. Net kârın enflasyona göre artış yapmasını bekleriz ve isteriz. Ancak parasal bir rakam söylemek zor, biz bile bazı şeyleri öngöremekte zorlanıyoruz. Bu nedenle çok net bir şey söylemek zor. Özkaynak tarafında güçlü olduğumuz sürece olumsuz yansımalar görmemiz muhtemel. Ancak bunun meyvesini de daha sonraki dönemlerde göreceğiz.
    Yatırımlarımızı özkaynakları kullanarak, minimum dış kaynak kullanarak yatırımlarımızı yürütmek istiyoruz

2. SORU:
    Türk hava yollarının filoyu arttırmasından kaynaklı ALARK'nun bundan pozitif etkilenmesi konusu?
    Uçakların dönüşümüyle ilgili projeden ALARK'ın bir katkı sağlaması mümkün mü?

CEVAP:
    THYAO çok ciddi bir yolcu ve kargo firması.
    Bizim hedef müşterilerimiz arasında doğal olarak olacak. Ancak bu bizim 2024 yılı için değil 2025 yılı için yapabileceğimiz bir şey.
    2024 yılı için böyle bir şey beklemiyorum.
    Ancak 2025 itibariyle hem THYAO hem diğer firmalar potansiyel müşterilerimiz arasında olacaktır.

3. CEVAP:
    Sadece domates üretimi değil. Kaliforniya tipi biber, daha katma değerli ürün çeşitliliğine gideceğiz.
    Yaz dönemine giriyoruz, alacağımız ürün miktarı artacak, ürün fiyatları bir miktar düşecek. Kışın da tam tersi ürün miktarı azalacak ancak ürün fiyatı artacak.
    Eskişehir, Afyon, Denizliyi bilerek seçtik. 12 boyunca üretim yapabileceğimiz yerler. Devamlı üretim hedefindeyiz.

FAVÖK oranları belirli dönemlerde biraz aşağı biraz yukarı gidebilir ancak çok büyük değişimler beklemiyorum.

Alıntı Originally Posted by Wuhanlı Ejder Yazıyı Oku
    CEVAP:
    Sadece domates üretimi değil. Kaliforniya tipi biber, daha katma değerli ürün çeşitliliğine gideceğiz.
    Yaz dönemine giriyoruz, alacağımız ürün miktarı artacak, ürün fiyatları bir miktar düşecek. Kışın da tam tersi ürün miktarı azalacak ancak ürün fiyatı artacak.
    Eskişehir, Afyon, Denizliyi bilerek seçtik. 12 boyunca üretim yapabileceğimiz yerler. Devamlı üretim hedefindeyiz.

FAVÖK oranları belirli dönemlerde biraz aşağı biraz yukarı gidebilir ancak çok büyük değişimler beklemiyorum.
    Sn. Ejder paylaşımlarınıza teşekkürler....

*** Sayın YILDIZ ve sn. Kalyoncu geçtiğimiz aylardaki beyanatlarıyla yatırımcıları farklı beklentilere soktular.
    O günlerde PD/DD oranımız çok daha güzel olacak deselerdi bugünkü memnuniyetsizlik belki de ortaya çıkmayabilirdi.
    Enflasyon muhasebesi uygulamasıyla şirketlerin özkaynakları daha güncel değerlerle ifade edilebilir oldu. Bilanço açıklanmasıyla PD/DD oranlarımız 1'e doğru indi.
    Gelecekle alakalı kâr beklentileri müsbet olduğunda şirkete yeni yatırımcı gelmesini sağlayacak bir rakam gibi bu PD/DD oranı.

***Eskişehir Mahmudiye 2.200 dönüm arazide Hollandalı bir şirketin rehberliğinde dev bir Jeotermal Seracılık Kampüsü çalışması muhteşem bir düşünce. Bir akademi gibi. Seracılık eğitiminin de verileceği bu proje dilerim başarıya ulaşır.
    Dünya Bankası'nın geçen hafta açıklanan Türkiyedeki yatırımlara teşvik programına tam da uyacağını düşünmekteyim (toplantıda sordum, tabii cevaplanmayanlar arasında kaldı) . Konunun uzmanı arkadaşlar varsa ve bilgi verebilirlerse memnun olurum. (Tübekar üstadım, Angara'daki eski arkadaşların arasında vaa mı bu hususta bilgi alabilecekleriniz...? )

*** Kazakistan otoriteleri hukuki teminatları ve teşvik tedbirlerini onaylarsa hem Kazakistanda, hem de Türkiyede 5000'er dönüm Jeotermal sera çok iyi bir proje.

**** RİVA için yıllar içinde yapılmış muazzam harcamalar var. Muhasebe bilgisi olanlar daha iyi hesab edebilirler ama zannedersem enflasyon muhasebesinde hiç değerlenmediler. Riva'da bir proje başlarsa o harcamalar nasıl nazar-ı itibara alınırlar? Bilemiyorum. İstanbul'da yaşayan bir vatandaş olarak İstanbul'un kuzeyinde villa yapılacak araziler gittikçe azalmakta. Dolayısıyla sıra RİVA'ya gelmiş olabilir.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,285
     Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Sn. Ejder paylaşımlarınıza teşekkürler....

*** Sayın YILDIZ ve sn. Kalyoncu geçtiğimiz aylardaki beyanatlarıyla yatırımcıları farklı beklentilere soktular.
    O günlerde PD/DD oranımız çok daha güzel olacak deselerdi bugünkü memnuniyetsizlik belki de ortaya çıkmayabilirdi.
    Enflasyon muhasebesi uygulamasıyla şirketlerin özkaynakları daha güncel değerlerle ifade edilebilir oldu. Bilanço açıklanmasıyla PD/DD oranlarımız 1'e doğru indi.
    Gelecekle alakalı kâr beklentileri müsbet olduğunda şirkete yeni yatırımcı gelmesini sağlayacak bir rakam gibi bu PD/DD oranı.

***Eskişehir Mahmudiye 2.200 dönüm arazide Hollandalı bir şirketin rehberliğinde dev bir Jeotermal Seracılık Kampüsü çalışması muhteşem bir düşünce. Bir akademi gibi. Seracılık eğitiminin de verileceği bu proje dilerim başarıya ulaşır.
    Dünya Bankası'nın geçen hafta açıklanan Türkiyedeki yatırımlara teşvik programına tam da uyacağını düşünmekteyim (toplantıda sordum, tabii cevaplanmayanlar arasında kaldı) . Konunun uzmanı arkadaşlar varsa ve bilgi verebilirlerse memnun olurum. (Tübekar üstadım, Angara'daki eski arkadaşların arasında vaa mı bu hususta bilgi alabilecekleriniz...? )

*** Kazakistan otoriteleri hukuki teminatları ve teşvik tedbirlerini onaylarsa hem Kazakistanda, hem de Türkiyede 5000'er dönüm Jeotermal sera çok iyi bir proje.

**** RİVA için yıllar içinde yapılmış muazzam harcamalar var. Muhasebe bilgisi olanlar daha iyi hesab edebilirler ama zannedersem enflasyon muhasebesinde hiç değerlenmediler. Riva'da bir proje başlarsa o harcamalar nasıl nazar-ı itibara alınırlar? Bilemiyorum. İstanbul'da yaşayan bir vatandaş olarak İstanbul'un kuzeyinde villa yapılacak araziler gittikçe azalmakta. Dolayısıyla sıra RİVA'ya gelmiş olabilir.
    sn 101
    maalesef engürü ile ilişkileri kestim. dünya bankası kredilerine bakmadım zaten son günlerde enflasyon muhasebesi ile kafayı bozdum ve toparlanmadı. şükür bugün biraz yağmur yağdı da tabiat ile birlikte rahatlamaya çalışacağım. gerçi biraz da dolu yağdı ama kirazları haşat etti mi bilmem. eğer krediler ile ilgileneceksem neden emekli oldum ki diye hayıflanıyorum ama bir şekilde kurda boynun neden kalın demişler hikayesine uyarız elbet, uyarız da zaman çok ömrümüz olursa bir gün bakarız...

sizin İstanbulda tanıdıklarınız çoktur. şu ALARK mahvillerine ulaşsanız da beni Sandıklı Denizli dolaylarına, ki Eskişehir de olabilir müfettiş olarak alsalar bu dünya bankası işini de inceleyip çözebilirdim... malum hala bir şeyler öğrenme kapasitemiz varmış . tecrübeleri de birleştirdik mi meyve işine bile gireriz... o zaman kiraz bahçesindeki kirazları toplayıp kargo ile ALARK hissedarlarına göndermeyi bile düşünebilirim...

6. Fatih yılmaz ın @yatirimweb x hesabindan..

7. Bu kadar kolay ve basit.Piyasayi yönlendirdiğini düşünmüyorum.Tekrar söylüyorum zehir zıkkım olsun

8. Batarya yatırımı, enerji depolama?

CEVAP:
    Son aşamadayız. Seçimler geçti. Dünyanın en büyük Çinli firmalarından bir tanesiyle burada anlaşma yapmak üzereyiz.
    Önümüzdeki dönem bu halka da açıklanacak. Henüz imzalar atılmadı, imzalar atıldığı an açıklanacak. Herhangi bir pürüz kalmadı.
    Çinli firma tarafından herhangi bir rekabet yasağı yaşamayacağız, bizim ortağımız olarak bize tüm olanakları sağlayacak.
    Enerji depolamanın mobilitesini sağlayabilmek önemli. Bizim bu konuda da çok ciddi çalışmalarımız var. Hangi pazarlara hangi ürünlerle ne şekilde girebileceğimizi araştırıyoruz.
    Elektrikli araçlar şuan bizim alanımızda değil, burada teknolojinin nereye gideceği biraz belirsiz. Bu pazar şu dönem için ilgii alanımızda değil.
    Daha çok sanayi tarafına eğilmeyi hedefliyoruz.

Sayfa 208/254 İlkİlk ... 108158198206207208209210218 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •