Sayfa 147/257 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247 ... SonSon
Arama sonucu : 2052 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,279
    bu ay farkları almamış gibi düşünüp alabileceğim hisseyi aldım... emekli ikramiyesi ile ayırabileceğim miktarı ayırıp almayı planlıyorum ( küsürat düzeltme diyelim). daha sonrasında aylık alımlarımı belirleyip uzun vadeli eğitim fonu alışlarını yapacağım. bu arada seçim de olup bitmiş olacak ve ekonomik durum daha netleşecektir... sonrasında sanırım özvarlıklar nedeniyle bedelsiz muhabbetleri bile başlayabilir... kimbilir belki de sermayemiz erimeden çığa dönüşebilir diye kendimi teselli ediyorum...

Bunlara 5. ortak olarak gelebilecek yabancı fon lazım gibi.....
    Piyasadan %10 gibi hisseyi toplamaya (ortakların satmayı ilan ettikleri kısım da dahil) niyet edebilecek ve yönetimdeki 4'lünün de yönetime katılmasını kabul edeceği bir fon çıkarsa....
    Olmaz olmaz deme, olmaz olmaz.... mış..
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

3.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    asıl sattıracakları fon henüz boşalmadı. ve bu şekilde boşaltır ise bir daha piyasada iş yapamaz fonu yöneten kişi/ler... biraz al gülüm ver gülüm olmalı ama fon da ısrarcı kalıyor... baskıyı yapacak olan elinde keş parası olan birileri olmalı. daha önce yazdım mesela Nasrullah Ayan gibi birileri ben alıyorum diyebilmeli... o kadar güçlü birileri olmalı ki satılan bütün malları alabilmeliler. bu da şimdiki piyasada yabancılar olur... akıllı yabancı bu seviyelerden bu işlem hacmi ile belli bir paranın üzerinde miktarı hisseye sokmaz ( malum alındığı gibi satışı da mümkün olacak , bunun için Ereğli, bankalara yöneliyor gelen yabancılar)...

ben kendi adıma görünenleri değil görünmeyenleri okumaya çalışıyorum. bu yüzden son sahibi olmaya da razı olarak hissemi toplamaya çalışıyorum. dökülür müyüm belki zaman içinde istediğim fiyat olur ise neden olmasın ama bu yatırımlar ile sn bridgerin de belirttiği şekilde daha büyük yatırımlara girişilecek bilanço büyüyecek ve yeni devler oluşacak ise pek satış taraftarı olmayabilirim. eğer bizim piyasada benim gibi düşünenler çoğalır ise hissede satışlar azalır ve fiyat yükselmeye başlar ama traderlık artacak ise bekleme süresi uzayacaktır...

sn paracelsus sizi alıntıladım ama yazılarım genele... aynı şeyleri düşündüğümüz, aynı soruları sorduğumuz zaman cevaplar ile ilgili kafa yormak kolaylaşıyor

Fonlarda bildiğim kadarı ile bir hisseye maximum %10 yatırım yapılabiliyor. Bu bahsettiğiniz fonun aylık dağılımlarına ne zaman baksam Alarko hep maximum sınırlarda geziyordu. %9,96 gibi. Ayrıca takip ettiğim kadarı ile fon yöneticilerinden ikisi fon kurulmadan önce de hep Alarko taşıyorlardı. Yani ben onların bizim gibi bazı şeyleri sonradan öğrendiklerini düşünmüyorum. Gayet hakim kişiler şirkete. İşin özü kim kimin lotlarını almaya çalışıyor anlamak zor.

4. O fonlar uzun süre malı taşıyacak. Ne zaman cıkarsa, o zaman gider..Kimse kimseye kolay para kazandırmaz.

5. Yaklaşık 25 yıldır borsadayim, bu kadar sahipsiz, bu kadar perişan bir 30 kagidi gormedim. Yazıklar olsun yapacağınız tahtaya da hisseye de. Bir kere negatif ayrışma. Rezil ettin kendini de yatirimcini da. Lanet olsun.

6. Endeks düşüyor buda düşüyor.

Endeks çıkıyor gene düşüyor.

Endeks sabitken gene düşüyor.

Bulunduğu hiçbir iş kolunun yükselişine eşlik etmiyor ama düşüşlerinde en önde.

Nerdeyse 15 ay oldu kazanç sıfır.

Bu kadar yatırım olumlu gelişmeye böyle düşüyorsa olmasa pdsi sanırım 10 milyara düşücekti.

7.  Alıntı Originally Posted by Serhateco Yazıyı Oku
    Endeks düşüyor buda düşüyor.

Endeks çıkıyor gene düşüyor.

Endeks sabitken gene düşüyor.

Bulunduğu hiçbir iş kolunun yükselişine eşlik etmiyor ama düşüşlerinde en önde.

Nerdeyse 15 ay oldu kazanç sıfır.

Bu kadar yatırım olumlu gelişmeye böyle düşüyorsa olmasa pdsi sanırım 10 milyara düşücekti.
    O da ayrı bir nokta. Holdingler çıkar, enerjiler çıkar, tarım gıda çıkar, GYO çıkar, inşaat taahhüt çıkar hiçbirine eşlik etmez. Nerden bulaştik ya, gerçekten bıktırdı artık. Sabrın sonu dedirtecek, yazıklar olsun. Perşembe günü 98.5 olan kağıt şimdi 93.5, endeks yüzde 1,5 eksi kağıt yüzde 5.5. yazıklar olsun.

8. Alarkonun endeksten bu kadar negatif ayrışmasının sebebi nedir ?

Bunca olumlu yatırım haberlerinin hiçbir tepki görmemesi yüzünden yatırımcılara iyi anlatamadığınızı düşünüyormusunuz ?

Dövizdeki yükseliş ve enflasyona rağmen yaklaşık 15 ay önceki piyasa değeriyle aynı olması hakkında yetkililer ne düşünüyor ?

Bu durumdan memnunlar mı memnun değiller ise bir çalışmaları var mı ?

Ortakların sürekli satış bildirmesi ile birlikte ve bir yayında halka açıklık oranının dahada artması gerektiğini söylemeniz sonucunda piyasada negatif ayrışması hakkında düşünceniz nedir ?

Cevap gelincede paylaşırım.

Sayfa 147/257 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •