Sayfa 94/266 İlkİlk ... 44849293949596104144194 ... SonSon
Arama sonucu : 2124 madde; 745 - 752 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,299
     Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Arkadaşlar linç etmeyecekseniz bir şey diyeceğim, şahsi başka yatırımları için bu şirketteki hisselerini satan kişilere neden kızıyorsunuz ki? Siz de aynısını yapmıyor musunuz? Portföyünüzdeki A hissesi çok çıkıp B hissesi düşünce pek çok kişi biraz A satıp B alabiliyor. Bunu yapması o kişiyi kötü, art niyetli, şeref yoksunu yapmayacağı gibi Leyla'yı da yapmaz. Tek fark Leyla kol gibi lot satıyor, bizim gibi küçük lotlar değil.

Bugün biraz daha aldım, 1,5 aydır Alarko topluyorum ufak ufak. Yeni girenler için güzel, eskiler için kötü bir durum ama borsadaysak bu riskleri zaten baştan kabul etmiş olmamız gerekiyordu. Herkese bol kazançlar dilerim.
    sn oralet Osman,
    doğruları yazmışsınız ama bir fark var biz yönetimde değiliz ve şu piyasa gerçekten paranın en kıt olduğu zaman. kıldan tüyden bir sürü hisseyi halka açtılar ve artık borsada alacak adam kalmadı. kendi adıma boğazıma kadar malda olmamış olsam ben de alırdım ama maalesef... bir kaç Nasrullah Ayan olsaydı çok iyi olacaktı...

2. Şu anda halka açıklık oranı (söylenen lotlar satıldığı taktirde (Alaton + Garih)) kaç oluyor?

Bu arada Özgür Kalyoncu halka açıklık oranını mailde %32-33 oranında söylüyor, yayında %35 civarındayız diyor, şirket kap bülteninde ise %36,74 diyor. Hangisi gerçek artık merak ediyorum.

Bu sefer de alaton kardeşler zopa attı....
    Afiyet olsun....

4. Borsaya açılması için yeni talepte bulundular nasıl satacaklar hocam önce talebin kabul edilip borsada işlem görmesi gerekmez mi hisselerin

5. Uyarınca kötü çocuk oluyoruz.
    650 Milyon $ Kırgızistan yatırımı zaten soru işareti.
    Sınırda karbon düzenlemesi konusu acaba heybede mi bekliyor.
    Enka 750 milyon dolarlık dogalgaz elektrik santrali kurarken, en karlı termik santralin ortakları yangından mal kaçırır gibi hisse satıyor.
    Bu karbon cezalari acaba termik santrallerin çalışmasına bir engel mk olacak ?
    Termik santral karları olmazsa
    Kırgızistandaki 650 milyon dolarlık seralardan verim alınmazsa .
    Alarko değeri ne olur?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,299
    ALATONlar Alvimedia diye bir yatırım yaptılar... bu yatırımda müthiş bir rakamı şirket yöneticisi dolandırmıştı ve mahkemelik olmuşlardı. bu yatırım ile ilgili olarak dev teşvikler alındığı ya da verildiği dile getirllmişti... geçen yıllarda Yapı kredi bu şirketin kredi ilişkilerinden dolayı ALATONların ALARK hisselerine tedbir mi ne uygulamıştı. o zamanlar da bir sürü düşüş olmuştu. bazı arkadaşlar bu hisselerin 60 milyon dolarlık kredi için feda edilemeyeceğini ifade etmişlerdi
    "A
    laton ailesinin iki ismi Leyla Alaton ve Vedat Alaton'a, hissedarı oldukları Alvimedica medikal şirketinin banka borcu nedeniyle haciz geldi. Alarko Holding tarafından dün akşam KAP'a yapılan açıklamayla duyurulan işlem gereği Alaton kardeşlerin şirketteki ortaklık paylarının yanı sıra her türlü hak ve alacaklarına haciz konduğu açıklandı. Alvimedica isimli iki ayrı şirketin Alarko Topluluğu ile ortaklık vb. ilişki bulunmadığının altı çizildi. Alvimedica geçen yıl Resmi Gazete'de yayımlanan Proje Bazlı Teşvik sistemi kapsamında 1 milyar liranın üzerinde teşvik almıştı" 22/10/2019
    https://www.haberturk.com/alatonlara...533234-ekonomi

//

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,299
    sn wuhanlıejder bence mesajınızı kaldırın ( 750 nolu mesaj)suç teşkil ediyor çünkü...

8.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    sn wuhanlıejder bence mesajınızı kaldırın ( 750 nolu mesaj)suç teşkil ediyor çünkü...
    Kaldırdim abim,haklısın..
    Ama fikrim sabit..cikar illaki bir zaman gelince..

Sayfa 94/266 İlkİlk ... 44849293949596104144194 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •