Arama sonucu : 2073 madde; 1 - 8 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Dolaşıma açık yaklaşık 143 mn lot hisse var ve an itibariyle yaklaşık 12 mn lot işlem olmuş ve sürekli artıyor. Tabandan sürekli mal alınıyor ilginç.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,287
     Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Dolaşıma açık yaklaşık 143 mn lot hisse var ve an itibariyle yaklaşık 12 mn lot işlem olmuş ve sürekli artıyor. Tabandan sürekli mal alınıyor ilginç.
    yukarıda birisi halka mal arzediliyor diyorsu siz de mal alınıyor diyorsunuz... benim aklım zaten karışık en iyisi cumaya gideyim

3.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    yukarıda birisi halka mal arzediliyor diyorsu siz de mal alınıyor diyorsunuz... benim aklım zaten karışık en iyisi cumaya gideyim
    Aslında ikisi de doğru.

Bilançoyu beğenmeyenler milyonlarca belki de on milyonlarca lotu tabana satış yazdı. Bu bir çeşit halka arz, alın işte size tabandan bol bol lot.

Şirkete güven olmasa tabandan kimse mal almaz, Pazartesi de taban olur diye bekler değil mi, o zaman almaya başlar. Ancak tabandan günün yarısında 12 mn lot işlem var, mal alınıyor. Bu da doğru bir söylem.

Burdaki mesele tabandan alınan malları kim alıyor? Yukarıdaki arkadaşın söylediği gibi 130-140 lardan satanlar mı bu fiyattan alıyor yoksa fırsat bu fırsat, kademeli almaya başlayalım diyen küçük yatırımcılar mı alıyor?

4.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Aslında ikisi de doğru.

Bilançoyu beğenmeyenler milyonlarca belki de on milyonlarca lotu tabana satış yazdı. Bu bir çeşit halka arz, alın işte size tabandan bol bol lot.

Şirkete güven olmasa tabandan kimse mal almaz, Pazartesi de taban olur diye bekler değil mi, o zaman almaya başlar. Ancak tabandan günün yarısında 12 mn lot işlem var, mal alınıyor. Bu da doğru bir söylem.

Burdaki mesele tabandan alınan malları kim alıyor? Yukarıdaki arkadaşın söylediği gibi 130-140 lardan satanlar mı bu fiyattan alıyor yoksa fırsat bu fırsat, kademeli almaya başlayalım diyen küçük yatırımcılar mı alıyor?
    Aracı kurum dağılımına göre alan küçük yatırımcı. Satan malum. Daha da
    satacak malı var. Bunun üzerine bir de, çok değerli ve kıymetli patronların
    17.5 milyon lotu gelecek bir ara. Bugün özelinde bana garip gelen, tabandaki
    satış adedinin özellikle sabit tutulması.
    Satıldıkça üzerine ekleme yapılıyor ve azaldığı izlenimi verilmek istenmiyor.
    Bir oyun döndüğü kesin. Normal şartlar altında şirketin, tahtada bu şekilde oyunlar
    dönmesine müsade etmemesi gerekir ancak patronlar mal satacağı için elleri kolları
    bağlı. Patronlar yönetimi, yönetim de patronları kitlemiş gibi bir manzara var.
    Alarko holdingin kurumsallığı adına üzücü işler.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •