Sayfa 109/258 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209 ... SonSon
Arama sonucu : 2058 madde; 865 - 872 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    arkadaşlar sinirlerimiz gergin servetimiz eriyor. tamam çokdeğil hiç güzel bir şey değil. ama adamlar mallarını satıyorlar ve hoş olmasa da kredi bulunamıyor. vay efendım borsada patronlar haber mi almışlar hisselerini satıyorlarmış... eyi de sevgili gazatacı dost adam ne yapsın? ödemiyom dese 3-5 gün sonra haciz gelecek... ben şirket sahibi olsam satmazdım onlar da gönüllü satmıyorlardır zaten... siz olsanız şu anda adam gibi bir değerleme yapılsa özkaynaklarının hisse fiyatını geçmesinin mümkün olduğu bir hisseyi 3 otuz paraya satar mısınız? ama diğer taraftan 60 milyon dolar ve işletme sermayesi pek kolay bulunmuyr ki satıyorlar...

Tuncay turşucudan beklemezdimALARKO çok yükselmişmiş... neden yükseldi adamlar neredeyse para bastılar ve borçları ödedikleri gibi kulaklarından para fışkırıyor. üstelik kendi kaynaklarıyla müthiş yatırımlar yapıyorlar ama senin gibi birisi FK nın 3ün altında olduğunu bilmesi gerekmiyor mu? müthiş bir akıl tutulması var. bu ikinci halka arz sayılırmış. ALARK bugün halka arz edilse fiyat 1000 lira olmaz mıydı?
    Aşırı duygusal bir yorum olmuş sizinki. Pandemide 4 tl den aldığım kağıttan bahsediyoruz, Tuncay Turşucu haksız değil üzgünüm...
    Borsada alıcılar da kazanır satıcılar da, açgözlüler kaybeder.

2.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    sn paracelsus
    mesela şöyle bir açıklama mı gerekiyor
    özür diliyoruz. her iki aile de ortalığı duman ettiler. biz eyi şirketiz bunları haketmiyoruz mu denmeli...
    bu ortaklar bednamdır en kısa sürede satmalılar. biz yönetim olarak küçük yatırımcının yanındayız. kahrolsun hakim aileler mi?
    bütün ortaklarımıza hazım için ingiliz sodası ( karbonat) gönderiyoruz mu?

satış henüz başlamadı. piyasa olayı kötü algıladı ve düşyor. siz yönetimde olsaydınız ne yapabilirdiniz?
    ha ortakları unuttuk şaka yaptık falan deseler de olur mu... izzet Bey dese ki ben daliaya kızdım kulağını çektim bir daha yapmayacak ...

zaten ortak satışı nedeniyle problem var. Alatonlar diyor ki borçluyuz abi ödemezsek haciz gelecek. Dalia da açıklmayı ayrıntılı yapsaydı iyiydi ama...
    Sn. Tövbekar enflasyona göre çok daha yüksek fiyattan geri alım yaptılar, geri alım dusunulebilirdi. Ki bu durumda ortak satışı yapılazmadı. Ortak satışını şirket geri alım yapamiyor tamam. Ama yine de geri alım aciklanabilirdi. İkinci olarak, bu satışa konu hisseler, öncesinde görüşülerek kime satilacaksa (kurumsal, yerli-yabancı, özel ws.) anlaşması yapılabilir ve süreç bu kadar olumsuz bir hale evrilmeden satış halledilebilirdi. Sizin de yazdiginiz kötü algı ortadan kalkmış olurdu. Diger yazdıklarınıza yorum yapamıyorum🙂

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,280
     Alıntı Originally Posted by paracelsus Yazıyı Oku
    Sn. Tövbekar enflasyona göre çok daha yüksek fiyattan geri alım yaptılar, geri alım dusunulebilirdi. Ki bu durumda ortak satışı yapılazmadı. Ortak satışını şirket geri alım yapamiyor tamam. Ama yine de geri alım aciklanabilirdi. İkinci olarak, bu satışa konu hisseler, öncesinde görüşülerek kime satilacaksa (kurumsal, yerli-yabancı, özel ws.) anlaşması yapılabilir ve süreç bu kadar olumsuz bir hale evrilmeden satış halledilebilirdi. Sizin de yazdiginiz kötü algı ortadan kalkmış olurdu. Diger yazdıklarınıza yorum yapamıyorum��
    açıklanamaz... o kararı alacak olanlar satan kişiler...kurumsal anlaşmalar yapılmalıydı ve hisse fiyatı düşmeden bunu yapmalıydılar. mantık aynı şeyi söylüyor ama yapmadılar. diğerinde hemen yapmışlardı ( ALATONlar) acaba forumda da dile getirilen başka amaçları mı var? biraz ortalığı ısıtmak için espiri yapsam da yapılacak olan hazmetmeye çalışmak ve beklentiyi korumak bence

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,280
     Alıntı Originally Posted by Qie Yazıyı Oku
    Aşırı duygusal bir yorum olmuş sizinki. Pandemide 4 tl den aldığım kağıttan bahsediyoruz, Tuncay Turşucu haksız değil üzgünüm...
    o zaman pandemide 12 liradan alınan THY neden yükseldi denmiyor... geçen yıl 80 liralardan alınan ve o kadar temettü veren ve kar patlaması yapan TÜPraş neden aynı kefede değil. Aygaz hakeza...

Yükselmelerinin altı dolu. Söke un gibi değil yükselme trendleri. adamlar kar ettiler ve bu sayede borçlarını ödeyerek piyasayaçok güçlü girdiler... abi çok yükseldi. doğrudur 4 ten aldım... daha önce 1.7 den de ladım ( ben dahil kimse cesaret edemiyordu almaya çağdaşın psikolojiyi bozması nedeniyle) ama şu fiyatta da 130 lirada da ucuzdu ALARK...

8.11.2018 ..... 1561, 1582 VE 1605 sayılı mesajlar.... Tübekar abem.... çağdaşlar bizi yıldıramadı...
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...=28051&page=41
    Son düzenleme : 0101; 12-12-2023 saat: 18:29.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,280
     Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    9.11.2018 ..... 1605 sayılı mesaj.... Tübekar abem.... çağdaşlar bizi yıldıramadı...
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...=28051&page=41
    bu da 14/11/2018 tarihinde 1706 nolu mesaj
    "ben kendi adıma keşke bir kenara 100 000 lot atabilsem diyorum... emeklilik için güzel bir yatırım olurdu ama bu fiyatlarda kalması pek mümkün gibi görünmüyor eğer Romanya ve bizim tren projeleri olur ise pek alış fırsatı vermeye devam etmez sanırım (malum memur maaşıyla her ay alabileceğiniz miktar sınırlı)... hazır fırsat veriyorken her ay alıp bir kenara atıyorum. değil orta uzun vadede bile satmak pek içimden gelmeyecek..."
    ne dedi isek o olmuş...

Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    bu da 14/11/2018 tarihinde 1706 nolu mesaj
    "ben kendi adıma keşke bir kenara 100 000 lot atabilsem diyorum... emeklilik için güzel bir yatırım olurdu ama bu fiyatlarda kalması pek mümkün gibi görünmüyor eğer Romanya ve bizim tren projeleri olur ise pek alış fırsatı vermeye devam etmez sanırım (malum memur maaşıyla her ay alabileceğiniz miktar sınırlı)... hazır fırsat veriyorken her ay alıp bir kenara atıyorum. değil orta uzun vadede bile satmak pek içimden gelmeyecek..."
    ne dedi isek o olmuş...

Temel analizi sağlam ve projeleri olan bir şirket düşer, kalkar...en sonunda hak ettiği yeri bulur..
    tübekar abem...
    2018 kasımında bu hisse hurda teneke fiyatındaydı.....
    bu yıl gümüş fiyatını gördü...
    şimdi bakır fiyatına düşmüş durumda...
    inşallah bir gün altın fiyatına da gelecek...düşüncesindeyim..

2023-12-12 Bağlı Ortaklığımız Alarko Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından,

Alser Alarko Sermaye Yatırımları Holding Anonim Şirketi'nin 320.000.000,00 TL olan esas sermayesinin 550.000.000,00 TL'ye tezyidi nedeniyle sermaye artışına 230.000.000,00 TL (İkiyüzotuzmilyon Türk Lirası) ile iştirak etmeye, genel kurul kararı gereğince iştirakin tamamının ödenmesine,

karar verilmiştir.

Kamuoyuna duyurulur.
    Hayırlı olsun.....
    Para bol beaaa....!

Sayfa 109/258 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz