Sayfa 69/257 İlkİlk ... 1959676869707179119169 ... SonSon
Arama sonucu : 2054 madde; 545 - 552 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Wuhanlı Ejder Yazıyı Oku
    Mutlaka..
    Ama hisse bu fk bu fiyatlar da kalir ve düşerse, info ve yunus dan başka, birilerinin daha ağzı sulanir..
    İllaki baska kurumlardan birileri cazip gorecek bu fiyatlari..
    Doğru. Şu anda yaptığımız tüm yorumlar anlamsız aslında. Bugün neler olduğunu bundan 5-6 ay sonra falan anlayabileceğiz net şekilde..
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Iki gündür cok sağlam Akbank satışı var..dun 800 bin bugun de 500 bin oldu herhalde..
    Başka satan da yok..
    Ona ragmen yuzde 1 er dusuyoruz..
    Su satışlar bitsin, hayırlısı ile çıkarız düze yine.

3. Yarin öğleden sonra aksiyonlu geçer Alarko da..
    Ben bugun son düşüş günü diyorum..
    Malum persembe 14.30 da ozgur bey sahneye cikacak..
    Yarin onu satin almaya baslarlar..

4.  Alıntı Originally Posted by Wuhanlı Ejder Yazıyı Oku
    Info yatirim ve meşhur fonu çok terso kaldi Alarko da..

Persembe özgür abim in sunumuna kadar boyleyiz bu hafta..
    İnsallah özgür bey toparlar hisseyi
    Özgür Bey ile konuşuyorum cumadan beri. Fazla bir şey beklemeyin. Kendileri Dalia Hanım'ın satışından gayet memnun olduğunu söyledi. Böyle demesi de normal. Sonuçta Patronu (( :

A-Perşembe günü pek bir şey beklemeyin kendisinden. Diyecekleri şu;
    1-Patronda sizin gibi birisi. Satmak en doğal hakkı.
    2-Yatırımlarımız devam ediyor. Şirkette her şey yolunda.
    3-Şirketimiz planlanan büyüme oranında işliyişine devam ediyor.

Sizlerden güven almak için bunu yapacak. Ufak bir yükseliş olacak bu arada. O yükselişte Dalia muhtemel elindeki bir miktar hissesini satar.

Bu arada Akbank'tan satan Dalia değil. Yabancı ya da bir Fon.

Yani Özgür Bey'den bir şey beklemeyin. Şirket her şeyin farkında zaten. Belkide bu olanlar, onları hoşnut dahi yapabilir. Aksi halde çoktan müdahale ederdi.

Bu arada şirkete ısrar ile sorduğum ve cevap alamadığım soru: Seans sonu Kap gelecek ise, o gün Alarko, Bist -3% dahi olsa + kapatıyor. Ertesi gün doğrudan -4% oluyor Alark. Bunun açıklamasını bir türlü veremiyorlar.

5. Bu arada Halka açıklık oranı; 36,74%

Kap'ta bildirilen "DİĞER" kısmındaki oran bu;

Bununda dağılımı şu şekilde;
    - MKK kayıtlarına göre halka açıklık oranı %33.95 (Bireysel + Kurum + şirket geri alımındaki lotlar %1.24)
    - Alhan Holding %2 (Patronların şirketi bu yine)
    - Destek Vakfı %0.73

Not: Alhan'daki 2.175.000 lot yani %0.5'ini de Ekim ayında satmak üzere kaydettirmişti.

Yani şirket özellikle %3,24'luk lotu Dalia'nın yaptığı gibi bir anda KAP haberi ile işleme alabilir.

İnanılmaz berbat ve kötü niyetli patronları var.

6. Katılmıyorum.
    15-16 hisse var portföyde. En memnun olduğum, son temettü ile maliyeti 3.84'e düşen Alarko Holding.
    Patronlara da, yöneticilerine de teşekkür ediyorum.
    Geleceğinden de epeyce umutluyum doğrusu.
    Sonuçta değil, yoldadır erdem.

7. Aynı şeyleri tekrar tekrar uzun uzun yazmanın bir anlam ifade etmediğini gördüğüm için uzun zamandır yazmıyordum ama artık belli bir dönemecin dönüldüğünü hissettiğim için yazıcam.

Her şeyden önce forumun gözlerinin önündeki sis perdesinin kalktığını görmek sevindirici.

Ben aynı şeyleri bir yıldır söylüyorum. İlk fişeği Alpaslan attı, hatta meşhur cevabı sorulandıran da trader Yunustu. Bu hamle yeterli olmadı ki bir yıl içinde ara ara zaman zaman sözlü olsun, kaplı olsun müdaheleler devam etti.

Bunlar tabi bir yıl önce ihtimal olarak konuşuluyordu ama bu son bir yılda yaşananlar gösterdi ki bunlar artık ihtimal mertebesinden bir gerçek haline dönüştü.

O zamanlar art niyetli olarak damgalanmıştım hatta, şimdi gelinen nokta ortada.

Olan olmuş biten bitmiş önümüze bakmak lazım, ne yazsam boş, herkes her şeyi biliyor artık.

Alarko'da küçük yatırımcının, fonların düşünülenden çok daha fazla yer kapladığını düşünüyorum ve patronlar, patroncuklar bundan fazlasıyla rahatsız.

Zaman zaman gördüğüm benim bin lotum varsa onların milyon milyon lotu var onlar da bekliyor hesabı ise bu hissede geçerli değil.
    Şirketin %60'ına sahip olmakla kalmayıp halka açık kısmında da ciddi etki ve muhtemelen mal sahibiler, yani tahta da onların elinde ve bu insanların hisse fiyatından dolayı oluşacak değer artışına ihtiyaçları yok.

Sağ olsunlar temettü vermedikleri için, para da hep şirkete kaldığı için, ee şirketin sahibi de az önce yazdığım gibi bu insanlar olduğuna göre, niye hisse fiyatını yukarı çekmek için bir gayretleri istekleri olsun ki.

Bu kadar kar yazan bir şirketim olsa, tahtaya da hakim olsam hisseyi cazip gösterip gelenleri tokatlar tokatlar geri gönderirim, arada da cebimi şişiririm. Şu an tam olarak yapılan da bu.

Tabi bu yukarda yazdığım cümlenin önüne açgözlü, gözü doymaz, yatırımcı düşmanı bir patrom olsam cümlesini de eklemek isterim.

Ben artık bu şirketin iler tutar bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Ne zaman ki piyasadan istedikleri malları toplarlar o zaman belki(belki) yukarı sürerler.

Bilançolar, yatırımlar, faaliyetler artık hikaye bu hissede.

Ha bir de şu yatırımcı sunumlarını bıraksınlar artık ya da yine devam etsinler ama keriz toplama sunumu olarak değiştirsinler adını zira yatırımcı istemeyen bir şirketin yatırımcı sunumu yapması kadar absürt bir durum yok.

8.  Alıntı Originally Posted by bgali Yazıyı Oku
    Katılmıyorum.
    15-16 hisse var portföyde. En memnun olduğum, son temettü ile maliyeti 3.84'e düşen Alarko Holding.
    Patronlara da, yöneticilerine de teşekkür ediyorum.
    Geleceğinden de epeyce umutluyum doğrusu.
    Bu sizin ne zaman yatırım yaptığınıza bağlı. Eğer sizler gibi 3-4 yıl önce yatırım yapan birisi olsa o da memnun olur. Ama bir sene önce yatırım yapan birisi memnun olmaz. Ayrıca 2018 yılında bu patronlar bugün yaptığı hareketin bir benzerini yaptılar. Yazıları okuyabilirsiniz. İnanılmaz tepki vardı kendilerine.

Şirkette tek güvenilecek kişi CEO Ümit Bey. Patronları kötü niyetli. Zaten bu şekilde satmaya devam ederlerse yakında şirketteki güçlerini kaptıracaklar ki bu bizler için çok iyi olur.

Sayfa 69/257 İlkİlk ... 1959676869707179119169 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •