Sayfa 303/766 İlkİlk ... 203253293301302303304305313353403 ... SonSon
Arama sonucu : 6128 madde; 2,417 - 2,424 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

Alıntı Originally Posted by Mombasa kampala Yazıyı Oku
    Eylül sonunda gaza geldik

O günlerde çıkarılan Tebliğ ile bankalara kkm için verilen politika faizinin taban faizini verme zorunluluğu kaldırılınca o dönem % 30 idi

sinyali aldığımı zannettim
    faiz artışının bu kararla sona erdiğini varsaydım patladım

Bunlar 30 da bıraktı artık faizi dolar da yılbaşına kadar 31-32 e yürür dedim 29 da tıkandı kaldı zaten OVP de 30 küsürler açıklamışlardı kurdelelerle kurabiyelerle

kesin 31-32 görür dedim seçime kadarda oralarda kilitlerler sandım

Odeanın 50 oranını kabul etseydim keşke kkm sona erdirip düz tl klasik mevduata geçeydim oturup ama bu sefer 3 ay ekran başında dolar artmasın duasına çıkmak vardı

Zaten düz tl geçsem dolar 35 e yürürdü

Şimdi 2 ocağa kadar 30 dan bağladığım kkm yi en baba 30,31 civarı orandan alır otururum aşşşağıya

Başabaşı 29,57
    Kurun faiz kadar artacağını yazmıştım n e kadar faiz o.kadar kur artışı hele kkm tasfiye edilecekse kkm daha az getiri vermeli ki cazibesini kaybetsin.

Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Paylasimlar icin tesekkurler tum herkese. Ozellikle sn. shorts ve sn. Xer e.

Soyle bir sey belirteyim. Su anda n kolay onde olabilir ama ppf ler tam kapasite , tam verimli getiri sunmuyor. N kolay faizler yukselince hemen piyasayi yakaliyor ama ppf ler icerisinde portfoy dagilimlarina baktigimizda yuzde 35 - 40 ile baglanan oranlar var henuz. Bu halde bile performanslari boyle.

Bunlarin yuzde 45 - 50 oranlarla baglanma ihtimali var , vade donusleri bittigi zaman. Ek olarak fonlarin bazilari yuzde 55 - 60 oranlarla finansman bonosuna bagliyorlar eski yatirimlarini vade donusleri bittigi zaman. Ayrica Aralik ayinin son haftasi yuzde 55- 60 civari mevduat oranlari yakalama ihtimalleride var bence.

Yanlis biliyor olabilirim. Yanlisim varsa lutfen duzeltiniz. Tesekkurler , saygilar.

Daha once gondermistim ama mobilden yazinca hata duzelteyim derken , gonderdigim mesaji yanlislikla sildim.
    Doğru ppfnin içindeki mevduat büyüklüğü de etkiliyor 1aylik mevduatlar ayda bir yenileniyor bu oranlar gecikmeli yansıyor

Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Bankalarda kafayı yedi. Akbank size özelllerde bütün vadelerde şu an %15 veriyor. Az önce mobilden baktım..
    Akbank sistem hatasından dolayı %67 oranı varmış görenler hemen orandan bağlamış gece nasıl vade bağlanıyorsa artık anlamadım .sizinki de yanlış girilmiştir.

4.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Akbank sistem hatasından dolayı %67 oranı varmış görenler hemen orandan bağlamış gece nasıl vade bağlanıyorsa artık anlamadım .sizinki de yanlış girilmiştir.
    Yakın zamanda Garanti de yapmıştı benzer bi olay
    Enteresan işler

5.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Kurun faiz kadar artacağını yazmıştım n e kadar faiz o.kadar kur artışı hele kkm tasfiye edilecekse kkm daha az getiri vermeli ki cazibesini kaybetsin.
    KKM çok yavaşladı hocam oyle kolay tasfiye olamıyor ayrıca insanlar soğanın ucuz kaldığına inandırmak var işin sonunda

yoksa Hafize hnm gibi şaşırır kalırsınız bu orandan TL ye geçilmemesi mantıksız diye halbuki bu halk ne badireler atlattı aşılandı artık siyasi vaatlere karşı

6. Yarından itibaren benzine 1 lira 49 kuruşluk zam
    Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

https://www.patronlardunyasi.com/hab...luk-zam/300500

depolar fullensin

Aslında son dönemde bir miktar sıcak para girişi var...Bu sıcak paranın yanında Devlet Bankalarıda epey bir dış borçlanma yaptı ...Bu dövizler MB depo edildiğinden Merkezin eli en azından seçime kadar güçlü duruyor..

Millet 50 faizi beğenmeyip dövizde kalmaya devam etmesinin arka planında yaşanan travmalar var ama o travmalar döneminde NAS vardı...

Bence 2024 faizcilerin yılı olacak....

8.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Aslında son dönemde bir miktar sıcak para girişi var...Bu sıcak paranın yanında Devlet Bankalarıda epey bir dış borçlanma yaptı ...Bu dövizler MB depo edildiğinden Merkezin eli en azından seçime kadar güçlü duruyor..

Millet 50 faizi beğenmeyip dövizde kalmaya devam etmesinin arka planında yaşanan travmalar var ama o travmalar döneminde NAS vardı...

Bence 2024 faizcilerin yılı olacak....
    50 faiz yok şu anda max 46-47 o da 2k üstüne
    ALDIĞIM HİSSEYİ DÜŞÜRMEYE ÇALIŞANIN DEFTERİNİ DÜRERİM... YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

Sayfa 303/766 İlkİlk ... 203253293301302303304305313353403 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •