Sayfa 613/705 İlkİlk ... 113513563603611612613614615623663 ... SonSon
Arama sonucu : 5636 madde; 4,897 - 4,904 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Sistemdeki paran .!!!
    Tek adam rejiminde her zaman.!!
    En büyük risk.!!!
    Dünyada örnekleri var.!!

Karaborsa hortlayacak.!!
    Not al bir köşeye.!!

Uzun vadede sistemde yok olursun.!!!
    Bu ülkede kayıt dışı her zaman .!!
    Pirim yapar.!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Doğru zamanda doğru enstrümanı çalan kazanır, ben tek enstrüman çalarım uğraşamam yada elimden gelmez diyen için dolara endeksli enstrüman en iyisi

Doğru zamanı bulmak zor , ancak nakit ve likit kalmalı bu zamlarda.ve gelebilecek iyi fırsatta posizyon almali

3.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    BOSPOROS, sonuca bakmak lazım.

Seni dinledik sadece 6 ayda tüm servetimin yüzde 10 u yok oldu...

Bu faizler ekonomi iyi iken verilmez. Zaten TL mevduatçısının servetleri son 4 yılda büyük oranda eridi.

Bu kaybı ne emlak, ne BİST ne de dolar telafi edebilir.
    pek yazmam ama "doğru" karar verdiğinizi düşünüyorum, hiç bir zaman ne konutta,ne faiz de, ne de dolar da (ölümüne) kalmak doğru olmadı ve olmayacak ta

bitcoin 200bin olursa 50bine de düşecektir bu işler hep böyle oldu. (bu demek değil dolar bir miktar deval olmaz)

4.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    İmar Bankası dönemi; 1999-2005 arası gibi. Offshore hesabı olanlar dışında bayağı iyi kazandırdı. Offshore'lar daha iyi kazandı da sonra bir bardak su içtiler paraların üzerine.
    ne kazandı mesela pamukbank ta faiz %90 iken imar bankasında 96-97 olması mı? (çok özel oran alanlar varmdıır bilmiyorum ama normali buydu)

%7500 faiz verilirken imar bankasın da bu yoktu! bunu biliyormusunuz mesela?

dahası normal mevduatı, hazine bonosu/tahvili olanlarda birikiminin 2/3 ünün üstüne soğuk su içti..

bu daha fazla kaz***** "cezalandırmak" insan denilen "yaratığın" istedği birşey fakat pratikte bu oluyor mu?

mesela 10bin dolara (konut fiyatlarının dip yaptığı dönem bilinir) o dönemde konut alan şu an 100bin dolar seviyesine gelmiştir (dolar bazında 10kat hemde durduk yerde) bu insanlar "cezalandırıldı mı" veya cezalandırmaları düşünülüyor mu?

bu soruların yanıtlarını bulmadam boş beleş konuşmak keyiflidir tabi ki..

hakaret etmeden önce "beyin" varmı diye kontrol etmek lazım bu "kontrol kalemi" ile yapılmıyor.

tamamen emeksiz 1tl parası olmadan bu ülkede hırsızlıkla milyon dolar sahibi olan o kadar "yaratık" var ki (siyasiler mesela)

siz bu ruhla "intihar" edin bence hem kendinize, hem olması gereken insanlara "iyilik" yapmış olursunuz. bu akıl işi değil "zihniyet bozukluğu" işidir ve siz bu zihniyetle cehennemde 1milyar yıl yansanız yine "insan" olamazsınız.

zihniyete bakarmısın milyarlarca dolar halkın parasını çalanları görmüyor üç beş kuruş birikim yapan halkın aldığı %5 fazla faize takılıyor..
    Son düzenleme : cankan; 26-03-2024 saat: 03:12.

5. Anlamadigim bir sey var

Kredi karti faizleri aylik %4 idi ve sanirim hala oyle. Mevduat faizleri %50

Bankalarin bu rakamlarla para kazanmasi nasil mumkun olabiliyor? Cunku paranin maliyeti ile satisi arasinda marj yok

Ikincisi gercek enflasyon %125 iken nasil millet aylik %4 e saldirmiyor? Super mantiksiz

Benim burada kacirdigim nokta nedir?

6.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Benim çalıştığım 2 banka kesmiyor. Habersiz gönderirsem kesiyordu. Göndermeden önce alıcı bankaya '' sizdeki usd hesabıma şu kadar döviz göndereceğim haberiniz olsun '' diyorum. Aktife de A4 kağıda ıslak imzalı swıft talimatı yazarak watsaptan atıyorum. Önce olmaz falan dediler ama yapıyorlar.
    bu iki bankanin adi nedir?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,625
     Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Anlamadigim bir sey var

Kredi karti faizleri aylik %4 idi ve sanirim hala oyle. Mevduat faizleri %50

Bankalarin bu rakamlarla para kazanmasi nasil mumkun olabiliyor? Cunku paranin maliyeti ile satisi arasinda marj yok

Ikincisi gercek enflasyon %125 iken nasil millet aylik %4 e saldirmiyor? Super mantiksiz

Benim burada kacirdigim nokta nedir?
    16 Mart 2024 itibarıyla Türk Lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde azami akdi faiz oranı aylık %3,66, azami gecikme faiz oranı ise aylık %3,96, nakit çekim ve kullanım işlemleri için azami akdi faiz aylık %5,00, azami gecikme faizi aylık %5,30 olarak belirlenmiştir.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Emekli maaslari kac dolar?
    Dolarin gercek fiyati en az 50.
    10000/50=200 dolar

Sayfa 613/705 İlkİlk ... 113513563603611612613614615623663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •