Sayfa 216/748 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316716 ... SonSon
Arama sonucu : 5983 madde; 1,721 - 1,728 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    seneyede yapamazlar anca kkm çok azalırsa o zaman belki kkm ye vergi koymak demek kkm yi iptal ettim demekle aynı şey bunu yapmaları için müthiş bir sıcak para ülkeye girmesi lazım ki dolar talebi kur şokuna yol açmasın
    Seçimden sonra kur serbest kalacağı için o dönem öncesinde yapılabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Ayrıca vergiyi yine bankanın verdiği faize koyabilirsin kkm ye giren zaten dolar kazancı peşinde saçma bir hamle olur gereksiz mide bulandırır
    Zaten faizine vergi gelecek ana para farkına gelmesi söz konusu olamaz.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Zaten faizine vergi gelecek ana para farkına gelmesi söz konusu olamaz.
    aynen o yüzden gereksiz bir hamle olur ben bir an kur kazancına diye düşündüm o yüzden hiç bir etkisi olmaz kkm yapan kur kazancına bakıyor

Bugün aldığım bir oranı paylaşayım.
    Meblağ 6 rakamlı dolar. Garanti bank.
    Vadeli mevduat oranı %0 yazı ile sıfır.

5.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    YKB yıllardır böyle

6.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    YKB yıllardır böyle

Bunlarla uğraşılmaz..

Ziraat portföy , TEFAS ZP6 Fon almak daha mantıklı.. % 3 ün üzerinde

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=ZP6
    distance

Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    ABD faizleri ortada iken Türk bankacılığı en hafif deyimiyle kafayı yemiş durumda. Bankacılık sektöründeki hemen hemen herkes, mevcut konumunu korumak için ağzını açmıyor. Bunu da anlamak mümkün değil.

Bu kadar çaba şirketleri korumak içinse, yazık. Bakın teker teker kaçıyorlar, küçülüyorlar ve yok olacaklar.

Mudi özelinde ise herkesin en basit deyimiyle korkak olduğunu düşünüyorum. Ekonomi senelerdir irrasyonel bir şekilde ilerliyor. Umarım bu mudiler, bir gün birikimini almak için gittiği bankayı soyan Lübnanlı örneğini yaşamaz, çok sarsıcı olur, yaşayıp göreceğiz.

Neoliberal politikalar istisnasız herkesin içinde geçti.
    There is no escaping risk altogether and the future looks pretty grim.. So, not being aware of the facts can't be regarded as an excuse. Rules, without them, we'd live with the animals. If the rule you followed brought you to this, of what use was the rule?

8.  Alıntı Originally Posted by Mavideniz35 Yazıyı Oku
    Bunlarla uğraşılmaz..

Ziraat portföy , TEFAS ZP6 Fon almak daha mantıklı.. % 3 ün üzerinde

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=ZP6

Normal şartlar altında ( NŞA ) size katılıyorum. Ancak ben bırakın fonu sisteme parayı sokamıyorum. Yaşadığım travmayı atlatamadım ! Adı fon, hisse, yabancı fon veya kripto ... ne olursa olsun. Para sisteme girerken bir şekilde oltaya takılıyor. Sonrası geliyor. En basit bir soruya cevap bulamıyoruz ; Madem ülkenin fiziki dövize ihtiyacı varsa neden bankalar dövize en azından %5 ( ABD faizleri kadar ) faiz vermiyor. Ama dışardan % 9 lardan borçlanıyorlar.

Bulabildiğim cevap ; zaten içerdeki para kuruşuna kadar kimde olduğu biliniyor. Çoğu döviz zaten fiziki değil kaydi . İşte bu korkuyla yaşamaktansa dövize bulaşmam. Konut, arsa, ticaret işlerinde parayı çeviririm. Komşum müteahhit , eline geçen nakiti asla bankada tutmaz. Anında mal sipariş eder. Dükkanı boya, izolasyon malzemesi ve membran ile dolu. Daha sipariş ettiği mallar kargodan dükkana girerken adam %5 - 10 kazanıyor. Denetleyen yok, soran yok. Haliyle vergi nedir diye sorunca burada yazamayacağım bir şeyler söylüyor.

Sayfa 216/748 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316716 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •