Sayfa 602/772 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon
Arama sonucu : 6176 madde; 4,809 - 4,816 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    ben bu sevinç çığlıklarını çok gördüm bende bir zamanlar faizin cazibesine çok kapıldım muazzam zarar gördüm bakalım reel sektör yüksek kredi faizlerine yandım anam dediğinde siyaset ortodoks ekonomistlere başlarım sizin ortodoksluğunuza diyecek mi demeyecek mi eğer demez batan batsın derse tl mevduat yapan kazanır
    bir kez daha 500bp artiş pesinden deval bekliyorum

2. Kredi faizleri 1.20,150.,2.00,3.00 ,4.00 nereden bulunursa toplama zamanıydı son üç dört yıl.Konut kredisi ,ticarî Kredi,ihtiyaç kredisi.Çok söylendi yazıldı.Bedava kredi alıp ev alanlar.Bedava kredi çekip kkm,ddkkm yapanlar, şuan çektikleri kredileri mevduata yatıranlar kısa yoldan zengin oldular ihya oldular.Bu büyük fırsat artık bir daha gelmez.Gelirse de yaşımiz gereği biz görmeyiz.

Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    bir kez daha 500bp artiş pesinden deval bekliyorum
    Evet sıcak para girişine ihtiyaç var , 2 sene önce intiyacimiz yok diye sutlamislardi yabanciyi

Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Yonca'nın GTL 'si 0.12 günlük verirken 3 gecelik 0.4009 verdi. 1 gecelik 0.1336 ya denk geliyor..
    Bende ppn merak ediyorum pazartesiyi.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Süt dediğimiz şeyin %87,5'u sudur.
    Kaynatınca bir miktar su buharlaşır.
    Hacim kaybı normaldir.
    yıllardır yaklaşık 10 senedir aynı köyden katkısız taze sütüm her hafta gelir, peynir, yoğurt, tereyağı hiç almadım bu 10 senede (bazen değişik peynir ve kaşar dışında) yoğurt için ne kadar fazla kaynatır ve suyunu uçurursanız daha az ama daha kıvamlı yoğurt olur ve kolay mayalanır, şu anda neslini sayamasamda 8 aylık olan mayam var, peynir işine girmeyeyim o çok çeşit çok ayrıntı var, tereyağ aylık 10 kg. civarı sütten ve onun kaymağından 250 gr hakiki tereyağı yaparım, o da kahvaltılık yeter.

6. Bir şeyi merak ettim DDKKM de 3 ve 6 aylık için yüzde 3 prim verdiklerinde 6 aylık yapsanız bunlar yıllık olmadığından sadece yüzde 3 prim alıyorsunuz. O zaman parayı neden 6 ay bağlıyoruz. Demen o ki 6 aylıkta 3 aya göre en az 2 kat prim olmalı. Yoksa 3 ay sonunda bir 3 ay daha döviz fonu ile devam edersin. Yanlış mı düşünüyorum

7. Aralık ayında Denizbankın %51ini görünce 6 aylığına bağlamıştım, böyle bir faiz artışını öngöremediğim için yine ters köşe oldum. Şu zamana kadar hesaplarıma göre %10-15 kar yazarken, yani senaryo çalışırken ve artık faizleri pas geçerler diye beklerken bu artış ve hesapta olmayan 54-56 aralığındaki faizler karşısında ciddi zarar yazmaya başlıyorum. Şimdi bekle 3 ay daha dönüşü. İlk 3 ayın getirisini de üzerine ekleyip yeni mevduata dahil edememiş olmak da cabası. Neyse bu da bir başka ders olsun bakalım.

8. Faizler 45 den 50 ye çıkarıldı diye herkes aldığı altını, doları bozdurmaya gider mi?

Bu insanlar 5 puan için mi bu yatırım araçlarına yönelmişler?

Yabancı, TV de yorum yapma olanağı verilen yorumcuların ifade ettiği üzere seçim sonrası dolar bir süre kontrol altında tutulursa artık doların artmayacağına kanaat getirdik, biz bu kurdan girelim ve yüzde 50 faizin tadını çıkaralım derler mi?

Bu senaryolar "deneme yanılma" yöntemlerinin kullanılması ile mi gelişiyor?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 602/772 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •