Sayfa 302/742 İlkİlk ... 202252292300301302303304312352402 ... SonSon
Arama sonucu : 5929 madde; 2,409 - 2,416 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. 2023 faiz totonun finali nasıl olacak acaba

Reiz 40 iyidir düz rakam orada artık durun

hem berekettir mehmet bahçeli’ye de jest olur 40 da bırakalım der gibi gibi sanki

2. Eylül sonunda gaza geldik

O günlerde çıkarılan Tebliğ ile bankalara kkm için verilen politika faizinin taban faizini verme zorunluluğu kaldırılınca o dönem % 30 idi

sinyali aldığımı zannettim
    faiz artışının bu kararla sona erdiğini varsaydım patladım

Bunlar 30 da bıraktı artık faizi dolar da yılbaşına kadar 31-32 e yürür dedim 29 da tıkandı kaldı zaten OVP de 30 küsürler açıklamışlardı kurdelelerle kurabiyelerle

kesin 31-32 görür dedim seçime kadarda oralarda kilitlerler sandım

Odeanın 50 oranını kabul etseydim keşke kkm sona erdirip düz tl klasik mevduata geçeydim oturup ama bu sefer 3 ay ekran başında dolar artmasın duasına çıkmak vardı

Zaten düz tl geçsem dolar 35 e yürürdü

Şimdi 2 ocağa kadar 30 dan bağladığım kkm yi en baba 30,31 civarı orandan alır otururum aşşşağıya

Başabaşı 29,57

3.  Alıntı Originally Posted by Mombasa kampala Yazıyı Oku
    Anadolubank 1 kağıda günlükte 1.167 lira bırakıyor 25.000 kertikli

975.000 / 365 x 0,437

N kolay 1.145

Anadolubank haftanın top 10 listesine ilk sıradan giriş yaptı haftaya
    Renkli hesap galiba bahsettiğiniz.

Ama %46'yı
    görüntülü görüşmeyle hesap açana,
    90 gün için
    Bu 90 günde faizi düşürebilme hakkını da saklı tutarak veriyor.

Ayrıca vadesizde para bıraktırıyor.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Enflasyonu ne yener demiştim
    Cevabı bildiğim yerden geldi.Gayrımenkul tabiki...

Konut fiyatları ekim ayında yıllık bazda yüzde 86,5 yükselerek enflasyonun üzerinde getiri sağladı.
    https://www.dunya.com/sektorler/emla...-haberi-713931
    satılmadıktan sonra ne anlamı varki aynı apartmanda aynı m2 de iki daire var biri 3.000.000 biri 1.850.000 ikiside satılmıyor aylardır.

5.  Alıntı Originally Posted by tades Yazıyı Oku
    satılmadıktan sonra ne anlamı varki aynı apartmanda aynı m2 de iki daire var biri 3.000.000 biri 1.850.000 ikiside satılmıyor aylardır.
    Doğru söze ne denir...Öyle bir piyasa yarattılar ki enflasyonu kendileri yarattılar sonra da dert yanıyorlar. Zannettiler ki sonsuza kadar fiyat artacak ve talep hiç durmayacak..

Alıntı Originally Posted by tades Yazıyı Oku
    Ekonominin başındakiler ne diyor İstanbul Manhattan dan bile pahalı...Türkçe meali betoncular kazanacaklarını kazandılar ilk önce bu piyasayı dize getireceğiz...Sonra da Dövizcileri dizeceğiz diyorlar ..O piyasa da bende varım a.q...

7.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Ekonominin başındakiler ne diyor İstanbul Manhattan dan bile pahalı...Türkçe meali betoncular kazanacaklarını kazandılar ilk önce bu piyasayı dize getireceğiz...Sonra da Dövizcileri dizeceğiz diyorlar ..O piyasa da bende varım a.q...
    Carklarin donmesi icin betoncularin yasamasi sart.
    Ulke is gucune dayali ihracat ulkesi. Bu zamana kadar bunu yapanlar gene bastalar.
    Soyle bir bakin bakalim ekonomi politikasinda faiz disinda değişen ne var diye.
    Yonetenler reform sinyali mi verdi de kacirdik.

Zaten katma degersiz urun uretiyoruz. Uzerine birde doviz bazli giderler arttı.
    Farkinda olmayanlar icin soyleyeyim tekstil sektoru durmak uzere.
    Btun buyukler mısır, vietnam bagladese yatrimlarini kaydriyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,715
     Alıntı Originally Posted by Xer Yazıyı Oku
    Carklarin donmesi icin betoncularin yasamasi sart.
    Ulke is gucune dayali ihracat ulkesi. Bu zamana kadar bunu yapanlar gene bastalar.
    Soyle bir bakin bakalim ekonomi politikasinda faiz disinda değişen ne var diye.
    Yonetenler reform sinyali mi verdi de kacirdik.

Zaten katma degersiz urun uretiyoruz. Uzerine birde doviz bazli giderler arttı.
    Farkinda olmayanlar icin soyleyeyim tekstil sektoru durmak uzere.
    Btun buyukler mısır, vietnam bagladese yatrimlarini kaydriyor.
    Betoncular, müteahhitler vb uygulanan düşük faiz ve baskılanan kur politikalarıyla son 2 yılda zaten fazlasıyla ihya oldular..
    Ancak, kullanılan kaynaklardaki tıkanma iyice artınca bunun yürümeyeceğini gördüler ve istemeden de olsa faizler artırılmaya başlandı. Sistemin yürüyebileceğini görseler faizleri asla artırmazlardı.
    Netice itibarıyle bu faizler buralarda ve üzerinde ne kadar kalıcı olursa konut fiyatları o kadar süre artmaz ola ki nominal olarak artsa bile artış oranı enflasyonun altında kalır ve reel olarak gerileme sürecine girer..

Sayfa 302/742 İlkİlk ... 202252292300301302303304312352402 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •