Sayfa 107/747 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207607 ... SonSon
Arama sonucu : 5970 madde; 849 - 856 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. Millet salon takımını 1 milyona döşüyor bizde 1000k ya ne kadar faiz alırız hesabı yapıyoruz gerçekten fışkıriyeeaahhhh Gıdıvanın kulakları çınlasın
    Kaynak : fox

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    yok cevap alamadık amerikan 5 yıllıkları 4,85 lerde. o olamaz. tr hazine eurobonddan bahsediyor olsa gerek. 2028 vadelilerin getirisi bu civarlarda ama 350 k dolarda %25-30 civarı vergi çıkarır. bir de bu savaş ikliminde şu anda girmek yürek ister.
    Restoranda otururken kulak misafiri oldum, eurobondcu olupta vergi beyan eden duymadim ben diyordu biri, bankacıymiş bu şahıs

3.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Restoranda otururken kulak misafiri oldum, eurobondcu olupta vergi beyan eden duymadim ben diyordu biri, bankacıymiş bu şahıs
    Beyan etmezse vergi vermez tabi.
    Maliye bunu takip ediyor mu acaba?
    Yoksa bir ihbar olursa mı inceleme yapıyor?

4.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Beyan etmezse vergi vermez tabi.
    Maliye bunu takip ediyor mu acaba?
    Yoksa bir ihbar olursa mı inceleme yapıyor?
    5 yıl dolmadan kimse kesin konuşmasın..

5.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    tek kek benim demek ki

6. çoğu eurobondcunun vergiden haberi bile yok.. bankacılar bile bilmiyor.. beyan eden de yok sanki..
    kupon ödemesi sınırı aşarsa hesap basit..
    bond satışında kazanç varsa vergi hesabı karışık..

Maliyenin Eurobond geliri elde edip beyanname vermeyenlerin listesini alması 10 dk sürer. Böyle bir takip yapıyorlar mı yapmıyormı bilemiyorum. Ama geçenlerde Türk Eurobondların %28 civarı yabancılarda diye bir paylaşım görmüştüm. Miktar yüksek olduğundan, ülkenin halinden de dolayı, bu sene daha sıkı denetim olabilir.

Bende her Anormal Vatandaş! gibi beyanname veriyorum.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, itibar etmeyiniz.

Bankacılar satıcı. Ayrıca Eurobondlar daha önce pek normal vatandaşın ilgilendiği ürünler değildi.Şube bankacılarında pek bilmedikleri bir ürün. Kupon ödemesi yada alım satım sırasında bir vergi kesilmediğinden , müşteriye vergi yok diyorlardı genelde.

Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    çoğu eurobondcunun vergiden haberi bile yok.. bankacılar bile bilmiyor.. beyan eden de yok sanki..
    kupon ödemesi sınırı aşarsa hesap basit..
    bond satışında kazanç varsa vergi hesabı karışık..
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, itibar etmeyiniz.

Sayfa 107/747 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207607 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •