Sayfa 113/747 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon
Arama sonucu : 5970 madde; 897 - 904 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Satışta kaç günde hesaba geçiyor acaba?
    Öğleden önce bozarsanız 2. gün.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Döviz yükselince enflasyonda coşacak. Ne anladık biz bu işten o zaman. Bir sarmalamı girdik.
    Faizler bu seviyeye gelince talep ennflasyonu fren yaptı...Mesela 1milyonluk arabaya kimse 1.5 milyon verip almıyor...Döviz artışı maliyet enflasyonu yaratır doğrudur ama 1mio araba maliyet enflasyonu ile %5-10 zam yer ama talep enflasyonunda ki gibi %50 zamlı fiyatla piyasada satılmaz...Birçok markette firmalar ürünlerinde indirim kampanyası başlatmış durumda...Artık kimse stokta yapmıyor yapamıyor alım gücüde düştü....

Faiz olayı bu ay son şeklini alır bence sonrası indirim

3. KKM dönüşlerinde de artık yüksek faiz verilmemeye başlanmış.

Bu durumda KKM dönüşlerinde dönen para;
    40% kkm ile devam eder
    30% dövize döner
    20% TL mevduata döner
    10% borsaya döner

Yakın zamanda kkm dönüşüm hedefinde 5'ten 10'a çıkan dönüşüm oranını 10'dan 15-20 ye çıkaracaktır tcmb.
    Zira, dövizdeki artış, bir şekilde talebi artıracak (döviz artınca herşey artıyor), bu da enflasyonu tetikleyecektir.

4. vakıf tl temdit %40 oran verildi.
    bu oranda bana özelmiş normali 36 imiş.

nkolay ile 39 oranla günlüğe geçtik.

ppk sonrası tekrar bakacağız artık
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

5. Demek ki Akbank'ın yeni müşteriye %45 oranından uzun bağlama zamanı artık, tabi halen veriyorlarsa bu oranı.

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Faizler bu seviyeye gelince talep ennflasyonu fren yaptı...Mesela 1milyonluk arabaya kimse 1.5 milyon verip almıyor...Döviz artışı maliyet enflasyonu yaratır doğrudur ama 1mio araba maliyet enflasyonu ile %5-10 zam yer ama talep enflasyonunda ki gibi %50 zamlı fiyatla piyasada satılmaz...Birçok markette firmalar ürünlerinde indirim kampanyası başlatmış durumda...Artık kimse stokta yapmıyor yapamıyor alım gücüde düştü....

Faiz olayı bu ay son şeklini alır bence sonrası indirim
    Koca yaz taze fasulyeyi 50 TL den yedik hanıma artık sebze sezonunu kapatalım dedim ( pek sevmem de) bı baktık taze fasulye 30 lira kilosu....iznik Boyalıca li arkadaşa sordum talep azlugundan dedi ..ytd

7.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    vakıf tl temdit %40 oran verildi.
    bu oranda bana özelmiş normali 36 imiş.

nkolay ile 39 oranla günlüğe geçtik.

ppk sonrası tekrar bakacağız artık
    Teb 10 gündür günlükte 42 veriyor..

Sayfa 113/747 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız