Sayfa 631/773 İlkİlk ... 131531581621629630631632633641681731 ... SonSon
Arama sonucu : 6181 madde; 5,041 - 5,048 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Vakıf 3 gün önce yüzde 54 veremeyiz dediği için Akbank a EFT yaptım.

Şimdi para onlardan gittikten sonra 3 puan fazla veriyorlar.

Akbank daha proaktif bu konularda...

Vakıf ben devlet bankasıyım diyor...
    Vakıfbaktan EFT yaparken nekadar ücret ödediniz? Ben de haftaya Akbanka geçmeyi düşünüyorum 54 aşağısı teklif edilirse.

2.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Eşimin 6 ay önce başlayan iş bankasından emekli maaş promasyonu 7500 TL idi.

Şimdi iptal edersem 6 bin TL iade istiyor.

Mobilde Promasyonu yenileme seçeneği bulunmuyor. İade edip başka bankaya geçmek mantıklı mı?
    Bu soruya ben cevap vereyim. Ben de iş bankası müşterisiyim. İş bankasından promosyon yenilemek isterseniz (ben yeniledim) emekli aylığı 15 ile 19 bin arası promosyon 10.000 tl. Emekli maaşı 20.000 ve üstü için 12.000 tl veriyor. Ama Akbank ,Yapı Kredi ve Garanti bankasının gerisinde kalıyor. Onlar 15.000 tl ye kadar promosyon verebiliyor. Ben uğraşmak istemedim açıkçası. Bir de şu var çok önemli eğer maaşınızı başka bankaya taşırsanız kredi kartınızı ya iptal ettirmeniz gerekecek ya da yıllık ücreti 800 tl ödemek zorunda kalacaksınız. Aklınızda olsun size farklı farklı cevaplar verebilirler ama bildiğim kadarı ile ücret alınıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku

Mobilde Promasyonu yenileme seçeneği bulunmuyor. İade edip başka bankaya geçmek mantıklı mı?
    Asıl soruya cevap ise arkadaşım mobil bankacılıkdan yaptığını söyledi. Eve gelince internet bankacılığından baktım. Evet emekli maaşını taşımak ile ilgili bir seçenek var. Ben şubeden yaptım. Çünkü bankanın dibindeyim. Başka bankaya taşımak konusuna gelince eğer banka ile çok yönlü işlemleriniz, hesaplarınız veya kartlarınız yoksa mantıklı. Çünkü arada çok fark var.

4.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku

6 bin iadeyi banka mı istiyor? Öyle şey olmaz. Ben yaklaşık olarak 1 ila 1.5 yıl önce promosyonu yenilemiştim. Şimdi tekrar yenilemede banka benden yaklaşık 3.600 tl kesinti yaptı. Diğer arkadaşlara da sordum. Benzer şekilde onlar da aşağı yukarı aynı meblağı ödemişler. Bir yanlışlık olmalı.

Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    6 bin iadeyi banka mı istiyor? Öyle şey olmaz. Ben yaklaşık olarak 1 ila 1.5 yıl önce promosyonu yenilemiştim. Şimdi tekrar yenilemede banka benden yaklaşık 3.600 tl kesinti yaptı. Diğer arkadaşlara da sordum. Benzer şekilde onlar da aşağı yukarı aynı meblağı ödemişler. Bir yanlışlık olmalı.
    onunki yenidir ondan istiyorlardır
    geçen süreyi düşüp kalanı isterler
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Promosyon 3 yıllıktır ve 7.500 almış.
    6 ay sonra iptal ederse;
    3 yılda 6 adet 6 ay var.
    7.500/6 = 1.250
    5 adet 6 ay yani 2,5 yılı hak etmiyor.
    1.250X5=6.250
    Hesap doğru Bankanın 6.000 iade istemesi normal.
    Tam 1,5 yıl sonra iptal etseydi;
    7.500/2 = 3.750

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    onunki yenidir ondan istiyorlardır
    geçen süreyi düşüp kalanı isterler
    başkan bu Akbank EFT olayı doğru mu,
    emekliden EFT alan banka olduğunu ilk kez duydum
    şaka mı gerçek mi ?
    ..

8.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Promosyon 3 yıllıktır ve 7.500 almış.
    6 ay sonra iptal ederse;
    3 yılda 6 adet 6 ay var.
    7.500/6 = 1.250
    5 adet 6 ay yani 2,5 yılı hak etmiyor.
    1.250X5=6.250
    Hesap doğru Bankanın 6.000 iade istemesi normal.
    Tam 1,5 yıl sonra iptal etseydi;
    7.500/2 = 3.750
    %65 emekli promosyon almıyor, alan iade ediyor
    bu iadeleri diğerlerine verseler zaten 40k altı promosyon olmaz, birde bu var
    bilginize DÜK hazretleri
    ..

Sayfa 631/773 İlkİlk ... 131531581621629630631632633641681731 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •