Sayfa 56/749 İlkİlk ... 646545556575866106156556 ... SonSon
Arama sonucu : 5988 madde; 441 - 448 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

sn.lunatic ,

60k usd için ddkkm %6 primli demek , ddkkm minimum 3 aylık yapılır , 3 ay sonunda 60k*0,015 = 900 usd prim demek.
    Hesabın açıldığı tarihteki kur değerinden mi , yoksa vadenin sonundaki kur değerinden mi olduğunu arkadaş belirtmemiş ki bu ayrıntı çok çok önemli. Hesabın açıldığı tarihte diyelim 28 tl * 900 dolar karşılığı mı , yoksa 3 ay sonra diyelim ki kur 33 oldu , o zaman 33 * 900 dolar karşılığını tl olarak hesabınıza geçer. Ayrıca vade sonunda 60 k dolarınızı her halükarda alıyorsunuz.

%30 tl faiz durumu ise , bence günümüz Türkiye sinde gereksiz bir ayrıntı ama gene açıklayayım. Yukarıdaki prim hesabına göre priminizi TL olarak zaten alıyorsunuz. Eğer 3 ay sonra 30\4 = %7,5 dan dolar kuru daha az artmışsa o zaman bu durum sizin işinize gelir. Bu takdirde vade sonunda total paranızı TL olarak alıp , aldığınız TL yi de hemen dolar a çevirdiğinizde ilk yatırdığınız 60 k dolardan daha fazla dolarınız olur. Primle birlikte kaymaklı kadayıf olur sizin için.

2.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    sn.lunatic ,

60k usd için ddkkm %6 primli demek , ddkkm minimum 3 aylık yapılır , 3 ay sonunda 60k*0,015 = 900 usd prim demek.
    Hesabın açıldığı tarihteki kur değerinden mi , yoksa vadenin sonundaki kur değerinden mi olduğunu arkadaş belirtmemiş ki bu ayrıntı çok çok önemli. Hesabın açıldığı tarihte diyelim 28 tl * 900 dolar karşılığı mı , yoksa 3 ay sonra diyelim ki kur 33 oldu , o zaman 33 * 900 dolar karşılığını tl olarak hesabınıza geçer. Ayrıca vade sonunda 60 k dolarınızı her halükarda alıyorsunuz.

%30 tl faiz durumu ise , bence günümüz Türkiye sinde gereksiz bir ayrıntı ama gene açıklayayım. Yukarıdaki prim hesabına göre priminizi TL olarak zaten alıyorsunuz. Eğer 3 ay sonra 30\4 = %7,5 dan dolar kuru daha az artmışsa o zaman bu durum sizin işinize gelir. Bu takdirde vade sonunda total paranızı TL olarak alıp , aldığınız TL yi de hemen dolar a çevirdiğinizde ilk yatırdığınız 60 k dolardan daha fazla dolarınız olur. Primle birlikte kaymaklı kadayıf olur sizin için.
    Çok teşekkürler

3. Fibabankta dolar alış kuru 27,95 satış 27,65 .Bugün vakıfbankta tl kkm dönüşüm var full dolara geçeyim diyorum.Fibabankın makas aralığı çok uygun geldi bana ne dersiniz arkadaşlar?Birde mobil bankacılıkta fibabank fx market üzerinden alınıyor hiç bilmediğim bir uygulama alınca normal dolar hesabına geçiyor değil mi fx market üzerinden almanın bir olumsuzluğu varmıdır?
    %50 dolar %50 euro almayı düşünüyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Fibabankta dolar alış kuru 27,95 satış 27,65 .Bugün vakıfbankta tl kkm dönüşüm var full dolara geçeyim diyorum.Fibabankın makas aralığı çok uygun geldi bana ne dersiniz arkadaşlar?Birde mobil bankacılıkta fibabank fx market üzerinden alınıyor hiç bilmediğim bir uygulama alınca normal dolar hesabına geçiyor değil mi fx market üzerinden almanın bir olumsuzluğu varmıdır?
    %50 dolar %50 euro almayı düşünüyorum.
    herhangi bir olumsuzluk yok..kambiyo vergisi var binde 2 yanılmıyorsam.

5.  Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    herhangi bir olumsuzluk yok..kambiyo vergisi var binde 2 yanılmıyorsam.
    bir kerelik mi alınıyor hocam binde 2 lik vergi alış sırasında.

6.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Evet işlem anında kesiliyor vergi.
    Binde 2

Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Her işlemde alınıyor...tek işlem 1000k diyelim tek seferde ödersiniz...Ya da para çok değilse veya tanıdık dövizci var ise oradan bu parayı ödemeden alırsınız....

8. Kararımı verdim Vakıfbankta bugün tl kkm dönüşüyle full dolar ve euro alacağım (miktar 1000k).Biri tl kkm yapmam diyor diğeri %20 zar zor veriyor.Kkm dönüşüne bile 41-42 teklif ediliyor yılların mevduatçısını dolara geçirecekler sonunda.USD VE EURO Fibabanktan almayı düşünüyorum makas aralığı daha düşük banka varmıdır?

Sayfa 56/749 İlkİlk ... 646545556575866106156556 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •